Споделена история от Здраве

Лоши миризми на кожата
Здравейте пише момиче на 17години. От няколко години имам ужасния проблем с дланите на ръцете, краката, мишниците, които постоянно са ми мокри(изпотени). Къпя се по 2пъти понякога ползвам и антибактериален сапун, но имам чувството, че излизам от банята неизкъпана добре. Тъй като като седна до някой си запушва носа или въздиша тежко, а и ползвам парфюм (лек). Също така обилно изпотяване на гърба тениските буквално стават доста мокри. И проблем с скалпа на косата, ужасната миризма се появява на същия ден като на мазно, в който е мита косата. Пробвах най-различни шампоани, но проблема си остава.. Ходих да ми направят изследвания всичко си беше ок.. Не знам на какво се дължи това. Моля ви някой ако има подобен проблем, нека сподели в коментарите, много ще ви бъда благодарна. Благодаря предварително! Моля модераторите да одобрят историята ми, тъй като ми е много важно!!

Коментари

1.   Прекалено честото къпане, както и антибактериалните сапуни са вредни. Това е защитна реакция на организма ти (потенето). Другото най-вероятно си го внушаваш.

2.   Отслабни!

3.   Зависи какво ядеш. Лошата миризма се причинява, когато се потиш. Самата пот е 99% вода и 1 % различни вещества, с които бактериите взаимодействат, като отделят токсини, които възприемаме като лоша миризма. Избягвай чесен и лук. Ползвай десдоранти. Носи тънки дрехи, защото няма как да избегнеш потенето и ползвай десдоранти против изпотяване.
И какви изследвания си прави? Съветвам те, ако твоя лекар не ти обръща внимание, да се насочиш към друг или директно към дерматолог.
И последен съвет - понякога се намрат разни десдоратни, които буквално спират потенето. Най-често говорим за евтини китайски боклуци, които са вредни. Първо, че са мнго токсични и творо, че последното нещо, което искаш е, да си на 40 градуса на сянка и да не се потиш. Буквално може да получиш удър и е гарантирано, че ще ти е лошо, дори и на 28-9 градуса.

4.   След къпане се търкай с памуче силен спирт 95градуса. След бръснене под мишниците същата процедура. После се мажи с стик на нивея или рексона против изпотяване. Може да си вземеш и Одорекс ако ти се дават много пари, но при мен нямаше голяма полза. Спирта убива бактериите причиняващи лошата миризма. Носи тениски и потници от леки материи, тези създадени за спорт са идеални.