Споделена история от Здраве

Сънна парализа
Ззравейте! Много ще се радвам историята ми да бъде публикувана. От известно време получавам "сънна парализа"четох доста за нея в интернет, но все пак не искам да вярвам много на писаното понеже доста неща са неверни. Да ви обясня на кратко какво се случва докато спя. Значи изглежда, че умът ми се събужда преди тялото да се е събудило не мога да се движа някакъв кошмар е не мога да издам звук колкото и да опитвам само с очи чувам страшни звуци, а съм будна продължава няколко секунди после заспивам или се събуждам от страшния кошмар. Та исках да питам мога ли да имам притеснения за това? Благодаря много

Коментари

2.   Не, не бива да имаш притеснения от това. Това се случва на милиони хора по света. Някои влизат в сънна парализа за няколко дена, месеци, години. Надявам се при теб да спре скоро. :)

3.   На мен ми се случи веднъж. Реално продължава няколко секунди, а на мен ми се стори, че са часове. А преди това сънувах, че ме изнасилват. Събудих се, осъзнавайки че съм си вкъщи, в леглото, в безопасност, но не можех да помръдна, усещах сякаш някой продължава да ми притиска ръцете и да ми затиска тялото (както в съня). Беше доста зловещо.

4.   Половината население на земята има "сънна паралица".
На мен лично ми се е случвало през целият живот, някъде около 4, 5 пъти, но за моя радост скоро, не съм имала.
Всеки човек, когато е стресиран и изнервен, може да му се случи.
"Сънната парализа", не е болест и се появява рядко, за твое успокоение.

5.   За пръв път чувам за това. Но не се страхувай. През останалото време нали си наред.

6.   Чак пък половината население на земята да го има...малко се поизхвърлихте с коментарите :) Не е чак толкова разпространено явление, но това са подробности.
При мен беше започнало да се случва много често, дори си мислих , че започвам да полудявам.
Оказа се, че е от позата ми- едната ми ръка винаги притискаше гърдите ми докато спях, или спях по гръб. Това предразполага към сънна парализа, особено ако не си наспан и т.н. Нещо простичко е, но се надявам и при теб да помогне. За спокоен сън съветвам те да спиш на една страна. :)

7.   Подкрепям № 4

До № 6- Ако не се разровиш в интернет или в книги, не може да разбереш, какво, що е.

Да права е № 4 : Половината население на земята го има, друг е въпросът, когато не са наясно и не знаят, за самата сънна парализа.

8.   Случва ми се редовно. Затвярай си очите, когато не можеш да мръднеш за да не ти се привиждат някакви страшни неща и изчакай да минат тези няколко секунди. По-гадно е да си буден в съня си :) един път ми се беше случило това и не можах да заспя няколко дена подред

9.   Много ви благодаря за коментарите.
От автора!

10.   #4 не е вярно че се случва рядко, това че на теб се е случвало 4, 5 пъти не значи че при всички е така... лично на мен от година насам почти всеки ден ми се случва и то по няколко пъти на самия сън.... и не ебаш. половината население, почети всеки човрк е изживявал поне ведъж сънната парализа да, не не и, че това е честоя вление при половината народ

11.   Здравей, на мен ми се случва редовно, в началото бях много уплашена разбира се.... не че сега ми е много гот, но нямах избор и свикнах, все още не съм разбрала от какво и защо ми се случва, защото все трябва д аима някаква причина.... на един им се получвава заради нарколепсия, и още някакви болести, но ще те излъжа, на други заради стрес, нвредовен сън, положение на тялото по времв на сън.... с. също съм чела, че при. някой слаби хора се получвава... аз съм доста слаба, но пък се съмнявам да е от това, преди бях по-слаба и нишо ми нячаше незам... иначе когато ми се случва и не съм много изморена, и усетя веднага че започва с малко усилия се събуждам, но много често се случва, когато съм твърде изморена и нямач никакви сили, тогава ми е много трудно.... надявам се при теб бързо да отмине това, успех! :-)
Ж17