Споделена история от Здраве

Вече се притеснявам много!
Здравейте!
Аз съм момиче на 17г. От 13 годишна имам менструация. Проблемът е обаче, че продължава вече 10 дена и то без видима следа да спре. Вчера и по-вчера намаля и почти не се забелязваше, но тази сутрин беше още повече. Превръзката си я сменям на 4 часа, защото се пълни цялата. Тече тъмна кръв и тук таме се появя съсирек. По принцип ми продължава по 4-5 дена. Споделих с нашите, отидохме на лекар и той каза че било нормално или просто от напрежение. Нормално ли е според вас това и някой друг изпитвал ли е подобно нещо? Моля ви помогнете ми и кажете какво да правя, защото вече много се притеснявам, а всички казват че било нормално. И ако може без негативни коментари, наистиня се нуждая от помощ!

Коментари

1.   Не, не е "нормално". Вместо да се притесняваш, отиди при друг лекар.

2.   Изобщо не е нормално, този "лекар" да си скъса дипломата, така му кажи.
На 17 години, бях в същата ситуация. Вървеше ми цели 13 дни и отидохме с майка на гинеколог, той ме прегледа на видеозон, попита ме дали се съмнявам за бременност, дали взимам медикаменти и т. н.
Предписа ми хапчета, за да ми спре кръвотечението, след като ми спря съответно спрях и хапчетата, след тези хапчета ми предписа противозачатъчни ДЖАЗ, да ги пия 6 месеца.
След като всичко се нормализира отидох отново на преглед, бях девствена понеже и ме прегледа на видеозона, но нищо ми нямаше.
Ако не си девствена задължително те гледат отвътре, за да открият причината, за многото кървене.
Да не забравяме, че при полови контакти, всякакви вируси и бактерии може да се загнездват.

3.   Скоро ми се случи същото. Тече ми 9 дни, спря, след двa дни пaк тръгнa и тaкa още 5 дни. A нормaлно ми е 4 дни.
В моят случaй беше от стрес, a и вдигaх един много тежък дивaн сaмa дa го изместя уж...
След кaто ми дойде след двaтa дни спрях и всякaкви витaмини и суплементи, които пия зa всеки случaй.
Тaкa си минa. Този месец ми дойде нормaлно.
Вероятно и при теб нещо подобно. Спри всякaкви хaпчетa aко вземaш, aнaлгетиците увеличaвaт кръвотечението и мaй и някои витaмини ( по мои опит о нaблюдения). Хaпвaй черен шоколaд и червено месо зa възстaновявaне. И си почивaй, лежи колкото можеш повече докaто спре нaпълно.

4.   Трябва да отидеш на гинеколог.

5.   Знам, че нормално е менструацията да е между 3 и 8 дни. На мен лично седмица или повече никога не ми е продължавала, максимума ми е бил 5 дни. Според мен говори с още някой лекар. Дори и същото да ти каже ще си по-спокойна.

6.   Е как ще е нормално? ! Причината е някоя киста най-вероятно. Обилният цикъл със съсиреци НЕ е нормален.

7.   Това, че кръвта е тъмна и има съсиреци си е добре, обаче 10 дни са прекалено много, дори и в тая жега (понякога и на мен ми продължава по-дълго заради жегата), за това купи си витамин С (най-добре на ампули, че е по-концентрирано) и калций и започвай да ги пиеш, а ако не спре още 1-2 дни задължително върви при друг лекар. Не искам да те плаша, но сестра ми имаше такъв проблем преди години и накрая стигна до болница защото беше изгубила много кръв и се наложи да и преливат. За това, не подценявай проблема и ако не спре скоро, върви при друг лекар.

8.   В началото може да има нередовности от всякакво естество по цикъла. Ако не спре до 2-3 дни, отиди пак. Можеш да си купиш за кървенето вит Ц или друго от аптеката, там ще те посъветват. Не ти ли дадоха нещо за кървенето. Имаш ли наднормени кг, по-голямо окосмяване? Пазиш ли диета и вземаш ли някакви лекарства за отслабване?

9.   Отиди при друг гинеколог.

10.   От авторката: Здравейте!Ходих при друг гинеколог,защото вече не издържах и майка ми ме заведе.Прегледа ме на видеозон и каза че нямало кисти и че наистина било на хормонална основа,породено от стрес.Предписа ми някакви хапчета за нормализиране и сега вече дано да спре.След това ще ходя на кръвни,за да види кой хормон точно не е в нормата.Благодаря ви иначе за помощта❤

11.   Тъмната кръв е с такъв цвят, защото е застояла и сега се изтича. Това предполага, че в момента реално няма кръвотечение, а просто излиза все още стара кръв. Интересно ми е, този гинеколог, как така ти е "казал", че всичко е нормално, прегледа ли те на ехограф дори? Независимо дали си девствена, или не, такъв преглед е наложителен! Дори и да ти спре, съветвам те да потърсиш второ мнение и да не неглижираш положението, най-малкото, могат да ти пуснат едни хормонални изследвания. То бива, бива стрес или напрежение... ама това определено не е в рамките на нормалното.