Споделена история от Здраве

Пародонтоза
Мисля, че имам агресивен пародонтит. Интересува ме начини за лечение. Чух за някакъв апарат Vector. Имало резултат. Но основно ме притеснява цената за лечението. Защото, ако е много скъпо ще трябва да се простя със зъбите си :(((. Някой, ако знае нещо по въпроса, моля да сподели. И, ако знае в София къде използват този апарат.
Очаквам помощ и съвети! Благодаря!

Коментари

1.   Не мен ми кървяха венците доста дълго време, около година и половина, след което ми изчистиха зъбния камък и ми направиха пет процедури с лазерен апарат, които струваха по пет лева всяка и от тогава нямам проблеми. Майка ми е с парадонтоза и на нея зъболекарката й каза, че трябва периодично, веднъж в годината примерно да си прави такива процедури, за сега и тя няма особени проблеми с това. Този лазерен апарат помага, опитай.

2.   защо не си почистиш зъбния камък и не започнеш да се миеш с парадонтакс + вода + четка от същата серия.. аз съм мн доволна от тази паста даже вече не ми прави по различния вкус... почти от 10 години се мия с нея а преди венците ми бяха толкова оттекли и кървяха постоянно

3.   От авторката: на мен не ми кървят венците - от време на време съвсем леко. Направо се отдръпват. Усещам някаква болка от време на време. Ужас!

4.   Червен Дентал миене всяка сутрин и всяка вечер - гаранция. При мен е същото ако сменя пастата

5.   Аз бях в същото положение и само Rodogyl (родожил) и промивките на устата с водата Сандрин ми помогнаха. Препоръчвам ти ги горещо, аз си реших проблемите веднъж завинаги! !