Споделена история от Здраве

Недоспиване и гадене
Здравейте. Пише ви момиче на 23 години и искам да споделя какво ми е и да ми кажете дали има друг като мен и да споделите за вас. Проблемът е следния. че от малка съм супер емоционална и от там развих гастрит на стомаха който ме боли доста редовно. Пия леки успокоителни за нервите. Пия и лекарства за гастрита. Случва ми се ако навън е много жега да кажем 30 градуса или много студено към 10 градуса и съм навън автоматично повръщам. Не мога да понасям такива температури. Най-големият проблем ми е съня. През деня съм оклюмала и ми се спи. а щом легна чувствам енергия все едно съм пила енергийна напитка и се въртя цяла нощ. Дните в които успявам да си заспя и си спя 8 часа ще чувствам добре. Ако примерно съм спала само 2 часа за нощта тогава цял ден ми е лошо. боли ме стомаха. повръщам всичко което изям и го карам на препечени филии като едната я ям 40 минути. защото получавам постоянни позиви. Също така ако примерно спя с някого в една стая и съм заспала и той стане да отиде до тоалетна и го усетя. повече няма заспиване и пак ми става супер зле. Непоспиването ми съсипва всичко. защото автоматично ми става зле и не мога да се храня и не мога и да спя от глад. Нито мога да ям. защото ми се гади само от миризмата на храна. Ходя по лекари и по болници всеки месец и ми казват да си пия лекарствата за стомах и успокоителните. Ходя по спешин кабинети и ми казват да се оводня с вода и толкова. Принципно гледам сама да си заспивам. но понякога един път седмично пия хапче за спане. но то вече не ме лови. а е силно хапче. Психиката ми не я ловят такива лекарства. Има ли някой от вас да преживява същото и да ми разкаже да видя дали само аз от недоспиване стигам до такива тежки състояния. Какво ще ме посъветвате?

Коментари

1.   Аз имам проблем със заспиването, но не толкова тежко като при теб. Мисля, че ти трябва да спреш тези хапове и да потърсиш компетентен лекар, който да ти направи истински скрийнинг на стомаха, защото може гастритът ти да е заради специфични бактерии. САМО МЛАДИТЕ лекари са учили новите методи за лечение на гастрит и язва с антибиотици, защото това са нови открития в медицината. Баща ми влезна в интензивното със спукана язва и страдаше от язва и гастрит 20 години. По случайност попадна на млад лекар, изписа му специални антибиотици и от тогава баща ми е направо излекуван. Буквално излекуван! Забрави и за гастрит, и за язва

Също спри първо хляба и всички житни храни. Виж какво се случва. Ако не помогне спри и млечни храни, съдържащи лактоза (прясно мляко, незрели сирена) и виж какво ще стане. Това са двата вида храни, които най-много дразнят стомах и черва. Също си провери жлъчката, но най-вероятно лекарите вече са го сторили.

За хигиена на съня ти препоръчвам да не се храниш след 18 часа, също не пий алкохол, сокове, включително фрешове, безалкохолни. Спри сладкото под всякаква форма, особено вечер. Ако работиш на компютър вечер или на мобилни устройства си свали специални програми, които променят екрана така, че да премахнат синята светлина. (примерно f.lux за Windows повече виж тук https://www.treehugger.com/gadgets/how-use-screens-night-without-ruining-your-sleep.html

Ставай и лягай в един и същи час и чети разтоварваща и лека книга (любовен роман примерно) преди да заспиш, но в часа на лягане загасяш тока и се въртиш докато не заспиш, а на сутринта ставай винаги в един и същи час дори да не си се наспала.
Най-важно е обаче да почнеш някакъв вид спорт. Може и фитнес зала да посещаваш, но това ще те уморява физически и ще ти се спи. Също води редовен полов живот.
Спри медикаментите. Препоръчвам ти чай от валериана преди сън или нещо подобно от аптеката, но не пий медикаменти и не се трови.

2.   Имаш ли някакви лични проблеми, под стрес ли си в момента или да си била скоро? Аз имам нещо подобно, но без повръщането. И аз мисля, че имам гастрит, лесно ми става лошо, но не е постоянно. И все имам макар и много леко "парене" над стомаха. Трудно заспивам вечер, а сутрин съм недоспала и съм уморена цял ден. Вечер имам енергия, а през деня, особено следобед, ми се доспива. Също не понасям нито жега, нито студ, жегата ме изтощава до капка и все едно не стига въздуха, на студа почвам да треперя, става изведнъж, ако са много ниски температури или ако съм "намръзнала". Симптомите са сходни, вероятно е "вегетативна дистония", ако зависи от това дали си в стресов период или не. При мен всичко това се засилва в стресов период. Единственото лечение се нарича СПОКОЙСТВИЕ. Искрено ти го пожелавам и се надявам да можеш да постигнеш такова!

3.   За съня препоръчвам ти да си вземеш Магне Б6 Лека Нощ. В момента съм в голям стрес с ужасни проблеми и това хапче определно действа. Поне започнах да спя през нощта.

4.   Към номер 1 - може ли да ми кажеш в кой град, кой лекар, също така какви антибиотици е пил баща ти? Искам да отида и аз при този шекар.

От авторката

5.   Вземи черки да се научиш да се разтоварваш и почиваш. Примерно-започни да спортуваш умено и редовно. Разхождай се сред природата, слушай музика. Мечтай.

6.   От 1 до Авторката
Не знам какви антибиотици е пил баща ми в болница, но знам, че се май се взима проба от стомаха или се гледа стомаха на ендоскоп поне ( самта лигавица) и се изписва специален антибиотик. Излекуваха го в МБАЛ Братан Шукеров в Смолян в интензивното отделение, където по случайност е имало млади лекари-специализанти мисля oт ПУ. Той там влезна заради спукана язва и те го излекуваха след това, не в специално отделение дори.
Като цяло обаче лечението на гастрит и язва с антибиотици е ново, но може да помогне на около 80% от страдащите и е ново откритие на не повече от 5 години. За съжаление у нас точно най-знаменитите и именити лекари не четат нови неща, защото научната литература е на английски, а те английски не знаят (завършили са в друго време, руски е бил тогава езикът), само младите лекари (под 45 г. и надолу) знаят английски и са специализирали дори в чужбина. Чета на агнлийски и гледам, че дори кандида може да е причината (гъба), така че не става просто някой да ти каже някакво лекарство, помогнало на друг, а трябва ЛЕКАР да прегледа стомаха ти с ендоскоп
Виж тук за Кандида пише като причина, защото дори бактериите сами не са били достатачни

https://www.candidaplan.com/candida-and-gastritis/.

Scientists at the University found that antibiotics alone were not able to create the gastritis. Colonization of the stomach with Candida was also needed. This same effect was also noted in earlier research concerning the re-establishment of the bacterial flora in the intestinal tract after antibiotic use. A 5-day or 7-day course of antibiotics can eliminate practically all bacteria in the body, leaving only antibiotic-resistant bacteria. In that study, Candida also inhibited the re-establishment of Lactobacillus species.

(...)

Researcher Kenji Sasaki states that, “Candida is ubiquitously indigenous to the normal human gastrointestinal tract throughout[1] but infection with the fungus of the tract is more widespread than previously recognized[2,3]. The most frequently involved organ is the esophagus followed by the stomach[2]. Gastric candidiasis is classified into thrush, nodular and ulcerated types[4]. Though usually seen in immunocompromized hosts[2,3], Candida-associated gastric ulcer also occurs in apparently healthy individuals[5–9] and its frequency is widely different contingent on authors[8–12].

С две думи не е толкова лесно и не случайно лекарите учат 20 години плюс цял живот за това.

Първо на твое място бих питала настоящия си лекар дали е чувал за лечение на гастрит и язва с антибиотици и възстановяване на нормалната бактериална среда в стомаха. Също за кандида в стомаха като причина за гастрит.

Ако не е - отиди при друг лекар в града си, по-млад и не такова светило. В съвременното образование по медицина ги учат тези неща
Ако и този лекар не е ти свърши работа, отиди вече в някоя УНИВЕРСИТЕТСКА болница наблизо. За твоя проблем действително не ти трябва някой супер специален лекар. В Пловдивската университетска, във Варна трябва също да има такава болница, а ако си в София най-добре отиди в Токуда, Александровска, ВМА, Иван Рилски или нещо такова

ето ти информация за бактериалите причини
ВНИМАНИЕ - не при всички хора тези бактерии водят до гастрит!

https://www.healthline.com/health/bacterial-gastroenteritis#overview1

H. pylori Infection
Bacteria in the gut may hold key to many diseases
https://www.cbsnews.com/news/bacteria-in-the-gut-may-hold-key-to-many-diseases/

Търси в Гугъл „Bacteria in the gut
Bacteria in the stomach
Gastritis Bacteria
Gastritis Candida

Успех