Споделена история от Здраве

Лош дъх (халитоза)
Здравейте. Аз съм момче на 15 и от доста време имам един ужасен проблем. Да, това е лошият дъх. От супер много време се опитвам да го премахна по какви ли не начини, като започнем от води за уста, конци, специални четки и пасти и стигнем до методики, които съм гледал в интернет, например намазването на езика с куркума и жабуренето и тн. От известно време започнах да мия езика си с много паста за зъби и надълбоко, но той е само временно решение, след това отново по старому. Мисля, че се водеше налепи по езика това нещо. Чистя го, а то се появява след известно време. Абе, да, схващате какво имам в предвид, пробвал съм какво ли не, ходил съм по зъболекари и нищо.
Та искам да ви питам дали знаете някакви "отвари" които мога да опитам или нещо друго, каквото и да е, просто да реша тоя проблем. Сигурно се питате дали имам някакви стомашни проблеми, не нямам. Единственото нещо, което ми се явява като проблем, е синдром на Жилбер (голямо наличие на билирубин), който се съмнявам да е проблемен, но все пак да си кажа. Ами да, казвайте, споделяйте мнения, давайте съвети и се надявам да ми се отвори парашута тук, кой знае, след всички тези опити мисля, че заслужавам да премахна лошия дъх като един от многото ми проблеми, което вече е друга история, за която мога да се справя и сам.

Коментари

1.   според мен, лошият дъх е най-вече от болни венци-кървенето им веднага донася дъх на гнило.

2.   Аз също се интересувам.
Нещото, което ми помогна за по-дълго време, е почистването на зъбен камък. Зъболекарката ми каза, че е малко, но разликата беше осезаема. Просто се чувстваш супер чист.
Другото, което помага, е пиенето на много вода и яденето на пресни плодове и зеленчуци. За съжаление аз също не съм открила нещо, което да премахне лошия дъх завинаги.

3.   Отвара от смрадлика за жабуркане, страхотна е.
Освен това, погледни дали при теб не се задържа храна зад сливиците, аз го имах това и каквото и да жабуркаш, не помага, защото зад сливиците оставаше топче храна....

4.   Здравей, приятел. Твоето неразположение може би се е получило вследствие на някакъв духовен проблем. От колко време страдаш от това? Качил ли си кг? Добре ще е да си направиш режим, който има повече витамини и минерали. За жалост не винаги има лечение, има хора които не могат да се преборят с години, каквото и да пробват. А отсреща хората, които не познават човека, мислят си че е от лоша хигиена. Ами не е, малоумници! Можеш да сдъвчеш карамфил, магданоз и виж дали има подобрение.

5.   Аз имам същия проблем и да, за сега го карам само на търкане с лъжица и четка за зъби докато се махне бялото. Ходил съм и на зъболекар, а той каза че така ще остане и трябва да свиквам с честа хигиена ако не искам лош дъх. Проблема е че като бях малък нямах този проблем, той почна като станах на около 14, сега вече съм на 16. Единствената опция която вече си мисля че остава е детоксикирането на тялото, чел съм че бялата покривка по езика или бактериите излизат на повърхността защото тялото се опитва да ги изкара от системата ти, още не съм тръгнал да ям органично и полезно, но го имай като вариант.

6.   Благодаря ви за съветите, ще пробвам някои, само един въпрос имам.
Номер 3, как точно мога да видя това топче храна зад сливиците и как мога да го премахна, в случай че имам такова. Иначе нямам зъбен камък, както казах, ходя на зъболекар, питал съм какъв е проблемът, но винаги получавах някакви заблуждаващи отговори, като че ли и тя не знаеше какво ми е.
Номер 4, от това страдам вече 4/5 години, да, знам, че късно се сещам, но преди това не съм му обръщал внимание. Вече се боря 1 година, а с килограмите нямам особени проблеми.

Ако имате други въпроси и предложения с радост ще ви ги изчета.

7.   Зa отвaрaтa от смрaдликa потвърждaвaм, сaмо гaргaрa се прaви, но НЕ се гълтa, токсичнa е.
Също нaтурaлно, кокосово мaсло, то дори може дa се яде :) Мий си зъбите с мaслото, жaбурене, гaргaрa, също зaдържaш в устaтa около 2-3 мин и после може дa го глътнеш кaто тaкa дезинфекцкрa и остaвя приятен aромaт и по сливиците и нaдолу.

8.   Виж дали нямаш проблеми с венците или зъбите. Каквото каже зъболекарят.

Иначе и аз имам неприятен дъх. Носиш със себе си спрей за уста или дъвка, както и зъбен конец за слез хранене. Ако толкова те дразни, така се оправя (поне миризмата). Но си виж лекаря.

9.   Търсите причината в устата и зъбите, а понякога тя е на съвсем друго място... В болни бъбреци например. Когато бъбреците не функционират нормално, водоразтворимите токсини се отделят през лигавицата на целия храносмилателен тракт, включително хранопровода, гърлото, устната кухина. От такава миризма няма лесно спасение, дори да се миете и жабурите ежедневно с какви ли не помади и ароматизатори. Правилният подход е, разбира се, лекуването на бъбреците.
Та посъветвай се с лекар, но не стоматолог, а вътрешни болести.

10.   Ако си здрав и зъбите ти не са развалени би трябвало да е от недостик на течности, но нямам предвид газирани напитки или сокове от магазина, а чайове и вода. След няколко дена ще видиш разлика...

11.   А откъде мога да закупя смрадликата?

12.   Ски, лека против смрадлив дъх се казвал смрадлика

13.   При такъв проблем - първо зъболекар, след това се търси причината в стомаха. При положение, че имаш налеп на езика, това говори с абсолютна сигурност за проблем с червата. По механичен път няма да се премахне. Приемай известно време мезим форте и ще видиш, че налепът ще изчезне, но е по-добре да посетиш гастроентеролог.

14.   Вече посетих гастроентеролог и, както казах, имам синдром на Жилбер. Въпросът е дали ще ми дадат ензим форте и по колко пъти на ден е препоръчително да го пия?

15.   Виж какво, повечето лекари изобщо няма да си направят труда да свържат налепа и състоянието на червата ти. Аз съм го установила сама за себе си и интересувайки се от китайската медицина и алтернативна изобщо медицина. Купува се от аптеката без рецепта - пие се по три пъти на ден за около месец. На мен ми беше изписан за СРЧ по този начин от гастроентеролог и налепът изчезна буквално на третия ден.

16.   Направи си пълна детоксикация на организма. Алкализирай си водата. Мисли позитивно. Купувай си всякакви бонбонки и ги дъвчи с приятелите и се усмихвай. Всяка вечер пий чайчета с мащерка и мента. Понякога си прави с бял равнец. Яж много зеленчуци. Лягай си рано и следвай мечтите си.

23.   А какъв е този лек, номер 15?