Споделена история от Здраве

Изпукване на гърба
Искам само да знам дали ако продължа да си изпуквам гърба може нещо да стане с растежа ми ?

Коментари

1.   Как си го изпукваш тоя гръб?

2.   И аз това се питам, защото и аз го правя, но мисля, че няма да го засегне растежа чак толкова много.

3.   Аз си го изпуквам от малка, защото ако не го правя, започва да ме боли. Пораснах си съвсем нормално и нищо ми няма, даже и сега продължавам да си го изпуквам. Просто не го изпуквайте твърде често, иначе не би трябвало да има проблеми :)

4.   Добре де, а защо го правите това с гърба? Интересно ми е толкова ли е приятно? Аз опитвах, но не се получава. А колкото до разтежа - не мисля, че има нещо общо.

5.   Е как го правите това действие.

6.   Еми ей така всеки си има начин да си го изпука и както казаха ако не го направя почва малко да ме боли

7.   няма никакъв проблем даже е добре за прешлените защото се наместват.

8.   Те се наместват, но може и да се "наместят" не както трябва. Аз също го правя, защото по някакъв начим ме отпуска. Правя го одавна. В началото почнах, защото ми беше интересно, но после станах "зависима".

Мег*

9.   Егати по - безсмислена тема не бях чел отдавна.

10.   наистина може да стане зависим човек, аз го права постоянно и изпукват много яко и е голям кеф с две думи. но като цяло няма опасност от големи поражения. :D

11.   Моля да ми кажете няколко начина за изпукване на гърба. Благодаря предварително!

12.   Ами номер 11 аз само се истягам назад и си го пукам. Друго е да си свиеш ръцето така да ги крастосаш и да ги сложиш на раменете и да помолиш приятел да те вдигне малко обясни му той ще те разбере.

13.   Здравейте,
аз си пукам гръба от може би 13 или 14 годишна възраст, сега съм на 22 и продължавам да го правя, но с по-голяма честота.
Пукам си гърба поне 3 пъти на ден.
Относно тези, които се чудят как става това... колкото повече време го правиш толкова по-лесно става и толкова по-голямо удоволствие получаваш. Аз започах с противоположно движение на торса, воден от ръцете, и крака (завърташ се надясно, като използваш ръцете си за инерция и в същия момент завърташ десния си крак наляво), за да може да се получи "усукване", по същия начин и на другия край. Сега единственото, което е необходимо да направя е просто да се хвана за някой статичен предмет и бавно да се "усуча" по оста си.
Удоволствието е неописуемо, но последствията от цялата тази работа не са добри :(

14.   №13, и какви са "последствията"? Освободени нерви? Гъвкави и винаги в кондиция хрущяли? Живот без или с по-малко напрежение?
Карам жена ми вечер да ми се разходи по гърба докато лежа по корем. Всичко изпуква - прешлен по прешлен. Е няма такова облекчение!
Абсолютно същото става и докато спиш нощем, само че бавно и без пуканици.

15.   Не му разбирам ама с малко гимнастика и протягане няма ли да е по добре?

17.   извинявам се за неграмотното писане но сим сжикнала на кирилица, аколкото до жтемата нее ли по добре някои лекар или някои които разбира да се обади

18.   Искам да споделя, занимавам се сериозно с фитнес и много често ми се налага да се изпуквам и от там получих разместване на диск. От там както се досещате получих лек дифузиор от сорта на дискова херния, но не в пълната си "мощ". Ходих на спортен масажист който се занимава само с такива неща и ми сподели, че изпукването е много неправилно ако не се прави от специалист. Не трябва да е повече от 1 път на 3, 4 дена иначе става "навик" така както вие го разбирате и след това следват проблемите! Изпитал съм го пазете се не се пукайте по-добре гимнастика и разтягане!!! Поздрави

19.   аз съм на 12 год. и всеки ден си изпуквам гърба по 5-6 пъти. Bucoka съм 1, 47.. това пукане дали се е отразява на височината ми... моля кажете?? !!!

20.   Аз съм на 22 години- изпуквам си гърба сам като.. просто и аз не знам точно как но има страхотно облекчение. Може би лошото е, че понеже мога сам да се изпуквам, а не питам някой познат да го направи, го правя окото 10 пъти на ден.. усещам раздвижен гръб.. 1-2 пъти не внимавам като го правя и имам чувството, че си ще си прецакам некой прешлен, но като внимавам сичко си и ОК. Не знам да ли е вредно или полезно, но като чувствам облекчение не спирам да го правя :D Лично мисля че така се застраховам от шипове гърбици и други гадни работи. Особено като съм стоял пред PC-то повечето хора казват ЩЕ СЕ ИЗГЪРБИШ, но като се изпукаш след като станеш или по време докато седиш ти става готино :D

22.   Здравейте аз съм хейтър от Варна имам дископатия лек стадий от мен да го знаете не е хубаво да се изпуква гърба. Изпукването става неволно при гимнастика. Пример са колената когато клекнеш те изпукват, нетрябва да ги впрягаш а те само. Затова моя савет е изпукването да става само чрез гимнастика но не с прекалено рязки движения.

24.   Аз получавам същото облекчение но когато седя седнал несъзнателно го кривя наляво и надясно. Пукам и врата си и същата работа става - кривя го наляво и надясно. Постоянно ме питат защо го правя...

27.   Аз си пускам гърбът през 2 дена помага. Никакви последствия не е имало