Споделена история от Здраве

Хемороиди?
Здравейте, реших да пиша в този сайт, защото знам, че тук мога да задам въпросите си анонимно и да получа адекватни отговори. Момиче съм, скоро ще ставам на 18 години. Спортувам два пъти седмично, слаба съм и не бих казала, че водя заседнал начин на живот. Ако трябва да бъда честна, обаче не се старая да се храня здравословно и не пия много вода. Днес след цял ден болка в областта на ануса реших да видя на огледалото какво се случва, мислейки си, че болката идва от неудобното бельo, което нося всеки ден. (прашки) Това, което видях доста ме уплаши. Видях подутина в областта на ануса, голяма приблизително, колкото бобено зърно и след доста ровене в интернет разбрах, че това се нарича външен хемороид. Честно да си призная не съм много запозната с тази неприятност затова реших да задам въпросите си тук. Кога ще отмине това, кога ще се прибере?
Щом сега ми се е появило цял живот ли ще страдам от това? Трябва ли да се придържам към определена диета поне докато се прибере? Какво трябва да променя в начина си на живот? Според Вас защо ми се е появило, след като съм млада, не водя заседнал начин на живот, не вдигам тежко и рядко се случва да имам запек? Задължително ли трябва да посетя лекар? А възможно ли е да не са хемороиди, а нещо друго? Какво да направя, за да намаля болките? Надявам се, който е добре запознат да ми помогне. Извинявам се, ако въпросите ми са глупави, просто наистина не съм компетентна по тази тема и съм доста уплашена.

Коментари

1.   Сложи лед. Освен това има едно билкова Крум че и таблетки на Хималая. Струват 2-3 лв. Можеш да ползваш. Не е толкова страшно. Почти всеки има.

2.   Даже много си е страшно. Ако сега само потулите с крем, хапче или подруг начин следствието, не значи, че сте премахнали причината. а причината е сериозна.
Прочетете в здравни форуми и сайтове, консултирайтесе с диетилог или гастроентеролог. С цел премахване на причината , а тя е заради вашето хранене причиняващо проблем в червата и по-точно в двбелите такива. Вашето здраве е ваша отговорност, и дори лечението от лекар не прехвърля тази отговорност другиму. Тя пак си остава ваша, както и последиците.

М53

4.   Има мехлеми - Масту и Хемороидал. Яж по-течни и кашави храни докато се прибере хемороида. Пий всяка сутрин по една чаша топла вода. Има и свещички - анални против хемороиди.

5.   Забравете за прашките, те също са част от проблема, но външен такъв.

М53

6.   За външен незнам, аз мисля, че имах вътрешни.
Използвах, Алое вера и конски кестен. Дано това ти помогне.

8.   Отиди не лекар, не отлагай. Губиш си времето тук. Аз от лекарка съм чувала, неофициално казано, подчерта го, че понякога може да се включи в интимните отношения и малко анален секс. Бил добра превенция срещу хемороиди. Но за превенция, когато не са се появили. Помагал кръвообръщението в аналната област. Но при вече появили се хемороиди, по-скоро ще навреди.