Споделена история от Здраве

Моля ви да ми препоръчате най-добрите онколози в България !
Здравейте мили хора, пиша ви защото съм отчаяна. Наскоро майка ми бе оперирана и отстраниха гърдата и, заради тумор, а разсейки за щастие няма. Тъй като тя достатъчно пострада от некомпетентното мнение на първия лекар / от Бургас /, който я убеждаваше че проблем няма, без да обърне внимание, че "проблемът" всъщност расте.. Така се стигна до тук. Знам, че най-важното в този момент не е суетата, а това да оздравееш, но да отрежат част от женствеността ти е страшен удар по самочувствието.. а да загубиш и косата си.. още повече. Сега лекарите от София и назначиха химиотерапия, която се очаква да започне след месец. На мен много ми се иска да потърся още няколко мнения, препоръки, други алтернативи на химиотерапията, ако е възможно да се избегне, страх ме е вече от лекарски грешки. Моля споделете, ако имате предвид наистина добри специалисти, или от личния си опит- как вие сте се справили.. чрез промяна на хранене, спорт, природа.. всичко би било полезно като информация.

Коментари

1.   Хлябна сода по една чаена лъжица на ден сутрин преди кафето, може суха, може размита в чаша вода.

2.   Виж това:https://www.mistletoe-pharmacy.com
Можеш да търсиш подробна информация на английски, немски, руски или испански. Предполагам и на други езици, за съжаление на бг е много малко инфо-то.
Линка е за насочване.
Най-общо: моделира/стриктурира ДНК повишавайки имунната система, атакува цитотоксичните целули, помага за образуването на бели кръвни телца и много други свойства за по-невинни заболявания.
Използва се в някои скъпи частни клиники, но инжектират екстракта с други примеси, все пак трябва да вземат парите на хората.
Проучи внимателно, консултирай с ДОБРИ И ДОКАЗАНИ лекари ако искаш, изключително важно е също да знаеш, че НЕ бива да се превишават посочените дози за рязличните концетрации екстракт или чай (можеш и ти да приготвяш домашно) защото във високи дози е токсично.
А в България имаме този полупаразитен храст в изобилие....ако ще търсиш сама да приготвяш, виж да е от плодно дръвче.
Все пак бих препоръчала да се закупи готов екстракт от ВЪН, не че нещо...но не вярвам в българските готови.

3.   Не се притеснявай, горе главата и само напред!
Наистина е важно да попаднеш на лекар, човек с главно "Ч", но....
Аз имах същия проблем с баща ми. Живеем в малък провинциален град и след шока от диагнозата се започна: лекари в София в СБАЛО, операция, сума лекарства, химия и т. н. Кураж, само кураж!
Казаха, че му остават 3 месеца, но той вече една година пие лекарства, вливат му химия и борбата продължава. Чувства се добре, даже започна да качва килограми. Заедно с това - никакъв алкохол, хранене само с пилешко бяло месо, сок от моркови и червено цвекло, чай от коприва, бял равнец и невен, кисело мляко с пшеничен зародиш, мед и сусамен тахан и т. н. Важно е и болният да се бори!!!

4.   Чувал съм че има добри онко доктори в Шумен

5.   До номер 1- Вярно ли е това? Живо се интересувам от алтернативната медицина за различни болести... чувах за содата и ми е интересно дали наистина лекува или са само слухове?

6.   Благодаря ви за коментарите :)

7.   И как точно помага хлябната сода? Хлябната сода (сода бикарбонат), попаднала в стомаха, се превръща във въглероден диоксид и вода и натриеви йони. Организмът ни и без това е претоварен с натриеви йони от употребата на готварска сол. Содата единствено понижава киселинността в стомаха, което временно облекчава симптомите на повишена киселинност (но не лекува), а при човек, който няма повишена киселинност в стомаха, е още по-вредно. И на въпроса - как по-точно помага хлябната сода? Пиша това, за да не се разпространяват заблуди, а ако не е заблуда, обяснете защо, не искам да се заяждам, просто не мога да си обясня как така хлябната сода ще помогне?

8.   Не съм н 1 (2 съм) предполагам не е разбрал/а правилно за содата.
Сода бикарбонат с прясно изцеден лимон в топла вода се пие сутрин на гладно за целта.
https://bultimes.com/napitka-sas-soda-i-limonov-sok-10-000-pati-po-silna-ot-himioterapiya/

9.   Номер 1, содата не е обикновената купена от хранитлен магазин, става въпрос за пречистена сода. Моят съвет е спокойствие, разходки сред природата, пречистване на менюто от всички вредни храни, захар, газирани напитки. За повръщането при химиотерапия задърлжително зофран, преди имаше едни книжки, с които да го изписват безплатно, но ги крият и не казват за тях.