Споделена история от Здраве

Не знам какво да правя вече...
Здравейте! От вече доста време ме тормози един проблем - лошият дъх. От много време вече ходя на гастроентеролози, пробвам различни отвари, все на камък. Последните два пъти бяха също без резултат. Първо ходих преди месец и му обясних как стоят нещата, че други негови колеги ми казаха, че имам проблем с червата, и той каза да пия определени лекарства и да дойда на контролен преглед след 2 седмици. Предписа ми 3 вида хапчета. 2 седмици по-късно, когато ги изпих, стана време за контролния. Отидох, казах му, че няма никакъв резултат, защото беше така, след което той ми каза, че не мисли, че има решение за този проблем и че вероятно с времето ще се оправи (забавното е, че аз обаче съм на 16 и нямам въпросното време, защото в момента точно трябва да се забавлявам, да излизам с приятели, момичета и т. н. а не да се тормозя и затварям заради този проблем и да чакам времето да ме "излекува"). Сравнително добре изглеждащ съм и отлично осъзнавам колко момичета съм отхвърлил заради това.

Това няма значение, обаче, въпросът ми е дали знаете някакви лекарства, отвари, които да си правя, въпреки че те едва ли ще проработят, понеже съм пробвал какво ли не и проблемът ми е в червата, или просто нещо, с което да премахна или поне сваля до минимум тези налепи по езика. Благодаря!

Коментари

1.   На една капсула активен въглен смесваш супена лъжица кокосово масло (натурално). Това ти е за около седмица ползване.
Всяка сутрин и вечер слагаш малко на четката за зъби и капваш няколко капки прясно изцеден лимонов сок, миеш зъбите както с четката нормално.
Ще видиш, че се получава черна паста, съответно в устата всичко ще почернее :) но като изплакнеш си се изчиства.
Освен, че ще изчистиш лошият дъх, ще имаш и прекрасни бели и здрави зъби и устна кухина.
Можеш също след храна да дъвчеш 2-3 минути стрък магданоз против лошата миризма в устата докато пастата си направи ефекта.
След около месец миене на зъбите с активния въглен, можеш да продължиш само с кокосово масло.
Без "нормалните" купешки пасти за зъби бъкани с флуор.

2.   Първо се започва с ежедневната устна хугиена.
Второ, редовно ходене по голяма нужда -поне 1 дневно.
След това се гледат зъбите, нищо не казваш за тях? Кога си ходил на зъболекар последно? Имаш ли възпзлени, кървящи венци, развалени зъби, зъбен камък кога е почистван?
После идва ред на нос и хърло-има ли нещо хронично там? Налепи по сливици, синузит, хрема?
После, не се ядат миризливи храни-лук, чесън, не се пуши, бирата дава лош дъх.
След като изпълниш горните условия, ползвай вода за уста, без да се престараваш, макс 2 на ден, за кратко.

3.   Вземи си таблетки Септинум за смучене,ползвай вода за уста,дъвчи дъвка. Посети зъболекар.

5.   Ходя 2-4 пъти на зъболекар в годината, нямам кариеси, нито зъбен камък, последния път беше към средата на октомври и ми каза "ти си здрав, както обикновенно".

Единственият налеп, и като цяло единственото нередно нещо в устата ми, е на езика.

Хрема имам от известно време, но е от доста преди това и не е причината. Както казах - тя е в червата.

Не искам да казвам цифрата на бутилките с вода за уста, които съм изжабурил.

Иначе, номер 1, благодаря за тази паста, но не мисля, че ще се махне налепа само с това. Ще опитам все пак иначе трябва да си изчистя червата по някакъв начин, но не знам лека за това.

6.   Направи ли някакви излседвания на устен/гърлен секрет?
Може да е гъба, мори се с една пастичка, чието име не помня. но минава бързо с нея. Дактарин май се зовеше...

7.   Пастата е за хигиената на устната кухина и зъби ;) Ще изчисти налепа по езика ти със сигурност.
За изчистване на червата, ето ти няколко опции:
Диетата с брашно от ленено семе, има я в нета.
Една глава червено цвекло и един морков на пюре и си го пиеш сутрин преди/вместо закуска.
Активен въглен, виж таблица в нета за изчисляване колко капсули и време за детокс според килограмите т.

8.   Е, то ще го изчисти за известно време, но няма ли да се върне, тъй като налепа, ако не се лъжа, се образува от болните ми черва и ако не ги оправя тях първо, ще продължи да се връща. Мисля си, че е така, не съм напълно сигурен все пак. Поне в момента е така като си чистя езика при миене на зъбите