Споделена история от Здраве

Кондиломи (Човешки папиломен вирус - HPV)
Здравейте, преди време имах кондиломи (генитални брадавици), които вече излекувах. Да чукна на дърво, но няма и следа от тях. Знам, че това се получава вледствие на заразяване с Човешки папилома вирус. В момента имам сериозен приятел и се интересувам дали, ако правим секс без презерватив има някакъв шанс и той да се разболее? Благодаря за обърнатото внимание :)

Коментари

1.   И аз преди време имах. От тогава правя само секс с презерватив. Ако искам да имам деца само тогава мисля да го махна, тъй като за жените е доста по опасен ХПВ и не мисля да рискувам да заразя партньорката.

По принцип докторите смятат, че когато няма външна проява (брадавици) не си заразен и не може да предаваш по полов път, но така или иначе вируса остава в теб до края на живота. При жените по трудно се разбира дали няма външна проява.

Все пак използването на презерватив при всички положения намалява доста риска от всякакви други болести, като се има предвид статистиката която сочи че около 50% от хората докрая на живота си стават носители на ХПВ. Да не забравяме че 400 000 човека в бг са носители и на вируса на Хепатит.

М29

2.   има ваксина.... , ако обаче жената не е вече заразена

3.   От авторката
Благодаря на номер 1 и аз така съм чувала, откакто ми се случи това правя секс само с презерватив. С приятеля ми също го правим с презерватив. Той няколко пъти искаше да го направим без, но аз настоях, защото ме е страх да не го заразя( ако е възмножно). Чудя се дали да му кажа и какво ли ще си помисли за мен...

4.   Кондомите НЕ ПРЕДПАЗВАТ от вируса! Той преминава през латексовата структура на презерватива и най-важното, може да бъде открит и по кожата около половия орган.
Посети гинеколог и се образовай малко!

5.   От авторката към номер 4
Питала съм гинеколожката и тя ми каза, че презервативите са най-сигурният начин за предпазване. Вярно има някакъв минимален шанс за зараза. Въпроса ми е дали сега след като ги нямам тия гадости, ако правя секс без презерватив мога да заразя партнъора или по-добре да не рискувам?

7.   При коя гинеколожка ходиш.. да си скъса дипломата й препоръчай ;) Повтарям, ПРЕЗЕРВАТИВИТЕ НЕ ПРЕДПАЗВАТ!
Ако организма ти се е преборил с вируса - няма проблем !

8.   От авторката
Хаха амии може и да не е вярно, защото наистина не си разбираше мн мн от работата...това беше и причината да я сменя. Ако бях продължила да ходя при нея сигурно още щях да се мъча с тия гадости...

9.   Аз съм имала веднъж кондиломи преди 10 години. Имам съпруг и не съм го заразила, или по-точно, той никога не е имал проява на кондиломи. Презерватива със сигурност предпазва. Ваксината е само срещу папиломните вируси, причиняващи рак на шийката на матката. Те са само няколко от десетки съществуващи. Не се предават, ако не са активни. 5 лекари са ми го казали - сред тях и вирусолог, и венеролог, и гинеколог. Това е. Не бой се!

10.   От авторката
Благоря ти номер 9, наистина ме успокои. Мислех, че до края на живота съм обречена да правя секс само с презерватив. Разбира се вече внимавам много повече от преди. Още веднъж ти благодаря за обърнатото внимание :))

11.   Само още нещо, аз съм номер 9, ходи веднъж годишно задължително на гинеколог на профилактичен преглед и по-скоро искай цитонамазка (ако не го правиш вече де), това е най-сигурният начин да се предпазиш от рак на шийката на матката. Като жена, която има папиломен вирус, който изобщо може да не е от тези раковите, аз ходя задължително веднъж на 6 месеца или на 1 година на такова изследване. Няма нищо страшно, прави си го редовно, защото ако се хване навреме, се лекува лесно и напълно. А за кондиломите, само мога да кажа, че са нещо много неприятно, лекуваха ме с Изопринозин таблети и Кондилин и подофилинов разтвор - тези локално и беше доста болезнено. Но занапред ползвай презервативи с непознати за да не ги лепнеш пак. И ако рецидивират, защото и това е възможно, това значи, че ти е зле имунитетът и трябва да го засилиш.

12.   Oт авторката
Здравей, знам че този вирус може да доведе до рак на шийката на матката и затова е нужно да се прави цитонамазка. А за кондиломите първо ми ги гориха с ток, после рецидивираха отново и ми ги правиха с азот( нямаше никакъв ефект). Мазах ги с Кондилин и пиех Изопринозин( който определено ми се отрази добре). Накрая отидох при трета гинеколожка, която ми изписа някакви свещички и Фунголин за бялото течение. След като излекувах бялото течение се махнаха и кондиломите. Беше много неприятно и се надявам да не ми се появяват никога повече. А и между другото лекарката ми каза всяка година да правя тоя курс с Изопринозин за засилване на имунната система, защото моята беше срината..

13.   Аз се излекувах, първо започнах с кондилин-никакъв ефект, само повърхностно падаха и пак се появяваха, после ми ги премахнаха с лазер и пиех изопринозин, пак се появиха защото лазера не може на 100% да изчисти всичко, една клетка да остане и пак се започва, в крайна сметка ми ги гориха с азот, 2 пъти повтаряхме местата пиех и изопринозина 6 месеца и край.. това беше, метода е ясен азот 2-3 пъти изопринозин и сте приключили

14.   Презерватива предпазвали от появата на нови кондиломи, въпреки че момчето има?

15.   Ако има видими такива е по-добре да не се прави секс. Презервативът не предпазва на 100 процента. Заразни са самите брадавици. Вирусът не изчезва, оставаш си носител, но не е задължително да го лепне и партньорът ти - зависи от имунната му система и ако е силна няма да стане нищо.

16.   Аз съм била само с 1 момче и след като се разделихме ми се появиха кондиломи но докато бях с него никога не съм забелязала да има кондиломи и ме уверяваше, че няма никакви венерически болести.. възможно ли е той да е носител на вируса без да знае за това и да ме е заразил въпреки че няма кондиломи?

17.   Виждам че казвате че сте се излекували аз също съм заразена с кондиломи може ли да попитам как ги уморихте с какво лечение и с какви ликарства ги отстранихте моля ви помогнете мимного съм отчаяна

18.   Алдара за външните, горене при гинеколог за вътрешните и най-вече прием на кориолус поне за 6 месеца. Кориолусът е много мощен имуностимулатор, а на теб ти е необходим такъв, за да се засили имунната система и да спрат да се появяват. Върши най-добрата работа при ЧПВ.

19.   Когато приятелката ми ме зарази с кондиломи си помислих "добре де тя сигуно не е знаела, иначе нямаше да настоява да правим секс без презерватив или поне щеше да ми каже" и спокойно и споделих за положението. Сега като чета вашите коментари се хванах за главата(горната). Знаех че жените лъжат и овъртат, ама това е... екстра.
Съвет от мен, като цяло дамите да вземат малко от малко да спазват редовна хегиена. И за тези които са ги имали да казват на приятелите си предварително или въобще да не правят секс с други хора.
Защото така като гледам жените са основните разпространители на тази гадост.

20.   Искам да разкажа за моя опит с един кондилом, който беше в ингвиналната област разположен и вследствие неволно раздразване се увеличи и ми предизвикваше голям дискомфорт. Беше на краче с големината на костилка от череша.
Взех хирургически конец/защото е стерилен/ има в аптеките около Пирогов и Воненна болница и завързахме здраво в основата. През първите дни изтичаше секрет, след това започна да се разпада такъннта и миришеше зловонно няколко дни. Към 6-7 ден започва да изсъхва и на 7 ми ден се откъсна. През това време съм го мазала със Йодасепт и поставях лепенка върху него. Вземах по 4 ри капсули Шипково масло от това http://www. zdravnitza. com/shop/product. php? ProductID=11
и всеки ден сутрин и вечер по 5 гранули Silicea 30 СН -хомеопатично лекарство за целия период от процедурата -7 дни. Шипковото масло го продължих докато го изпия цялата опаковка.
Пожелавам успех!

21.   Здравейте, не знам дали някой следи още темата, но забелязах някакви ситни малки израстъци около клитора и около ануса си, нямала съм сърбеж, болки или парене. Разрових се в google и помислих, че е генитален херпес.. обадих се на гинеколожката ми и тя ми каза, че има свободен час, чак след седмица и половина, но не издържах вече, много бях притеснена и отидох при една държавна гинеколожка, която някак си ми се струва, че е пиявица спрямо пари, защото и предишния път, когато бях ходила при нея ми предлагаше доста настоятелно да си направя ЧПВ тест, не си направих, но се оказах и права, та сга пак ме кара, но се съмнява да имам генитални брадавици. Взе ми секрет за цитонамаска и за още някакво изследване, страшно много ме изплаши.. обадих се на гинеколожката ми, която е невероятен специалист и горещо я препоръчвам казва се Констанца Тошева, София, и тя ме успокои като каза, че не само от ЧПВ е възможна появата им. Също така имах рана на маточната шийка, която излекувах, но пак се е появила.. чакам да излязат резултатите, за прословутите израстъци, които впрочем доста намаляха-имам ги от около 2 седмици. Ако някой е имал подобен проблем, моля да сподели, също така ако са брадавици, колко време ги лекувахте? Благодаря предварително, просто съм крайно изплашена!

22.   За съжаление съм съгласна напълно с коментарите на номер 4.... Аз живея в чужбина и смея да твърдя, че тък техниката и лекарите са доста по-напреднали от в Бг... Та, само да кажа, че въпросният презерватив, предпазва от доста гадости предавани по полов път, но за съжаление за сериозните заболявания ( освен СПИН ) не е спирачка. С моят приятел от 2 години ползваме презерватив, никога ама никога не сме го правили без. И за съжаление бях заразена с херпес симплекс. Шокирана, тидох не при един, а при 4 различни гинеколога. Направиха ми какви ли не изследвания и навсякъде се доказваше това нещо. Попитах защо? И как е възможно?
Отговорът е един, от кожа на кожа, тоест от лигавица на лигавица. И още по детайлно, въпреки че ползвате презервативи, има допир на интимните ви части и от там стават нещата.
А колкото до Папиома вирусът, само един път в живота ми излезна една брадавичка, мислех че е пъпка, после мислех че е брадавица, отидох на дерматолог, той каза, че е папиома вирус, даде ми някакво кремче Алдара или нещо такова. Изчезна чудото и от тогава не се е появявало... Но за това пък си правя цито напазка не един, а два пъти годишно...

24.   Искам да попитам дали е възможно и дали съществува случай, в който папилома вирусът е напълно преборен и изхърлен от организма благодарение на здрава имунна система. Тоест, възможно ли е след като съм била заразена, след време в бъдеще ако си направя тест, тои да се окаже отрицателен.

26.   Номер 24 и аз искам да знам същото... , ако някой знае, моля, да ни отговори! Благодаря предварително!