Споделена история от Здраве

Проблем с напълняването!
Здравейте! Може да ви звучи налудничево, но наистина искам да кача някой друг килограм. Много хора се мъчат да ослабнат, но ето че аз искам да напълнея. Тежа 48кг, ръст 160см. Така не звучи толкова зле, но наистина килограмите не ми личат. Имам огромен апетит (ям на ден поне 3-4 пъти), но за жалост не ми личи. Преди време четох, че трябва да ям само мазни ястия и най-много преди да легна. Опитах и това, но нямаше никакъв резултат - освен, че се подувах и ми ставаше ужасно тежко. Всеки който ме види ми казва "Хапвай малко повечко за да напълнееш", "Много си слаба бее", "Много си слаба как изобщо си намираш дрехи? " и тнт. Моля ви ако имате някакво решение на проблема ми пишете. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Мисля, че Никол Ричи беше с подобен проблем? И тя не може да напълнее... Посъветвай се с диетолог, ако се тревожиш толкова много(:

2.   Глупости! Аз бях 49 кг на 161 см и изглеждах страхотно, а сега надебелях с 6 кг и не мога да се трая....

3.   Да, трябва да качиш някое килце, поне 50-52 да станеш ще си супер. Всяка вечер преди лягане изпивай чаша прясно мляко, пълномаслено. Освен това хапвай пица, хляб... и ще стане, само гледай да не прекалиш:)
Eва

4.   Аз не разбрах - ти така харесваш ли се или се притесняваш повече, че околните тетормозят с тъпи забележки?
Първото, което трябва да напарвиш е да се успокоиш.
Самочувствието ти има много общо с килограмите. Когато престанеш да се вглеждаш в тях, всичко ще си дойде на мястото.
Лесно е -повтаряй си, че няма по-чаровна от теб :))))))
И пак казвам - спокойно и без нерви!

5.   И аз много не го разбирам това, аз съм 156 см и тежа едва 40 кг, по-слаба съм наистина от нормалното, но някакси всичкоизглежда симетрично и добре разположено, така че все пак не изглеждам като анорексичка. Явно е въпрос на телосложение и ген. И аз когато бях малка много се дразнех когато ми казваха, че съм прекалено слаба и се опитвах всякак да напълнея, но сега съм на 35 и искам да ти кажа, че е по-добре да си слаб, изглеждаш по-млад и е по-здравословно.

6.   не си слаба изобщо - аз съм 176 и тежа 63 кг. и тренирам и съм на диета да отслабна, а като съотношение не съм чак толкова по-дебела от теб...

Според мен не бива да се насилваш на каквото и да е било, особено в ядене на нездравословна храна. Мазното ще съсипе черен дроб, жлъчка, сладкото - зъбите, и т. н. Като човек е слаб, това далеч не значи, че е здрав и може да се тъпчи с каквото си иска!

Ако си слаб генетично и по структура, бъди си такъв, но не и нарочно да ставаш 40 кила, не и нарочно да се тъпчиш с мазно. Като забременеете и т. н. и без това ще ги качите, какво толкова - просто не се тъпчете с гнусни храни, нищо че сте слаби - и вие може да се разболеете чрез храната. И слушайте тялото си, то си знае най-добре

7.   Много си добре с килограмите. Не слушай другите какво ти говорят. Ако сега промениш режима си на хранене, после няма да можеш да спреш и ще стигнеш до наднормено тегло. Щом казваш, че ти става тежко - това не е добре, само ще си НАВРЕДИШ.