Споделена история от Здраве

Скъсена маточина шийка при бременност
Здравейте, откриха ми скъсяване. на маточната шийка и искам да попитам дали някой е имал такъв проблем. В 31 Г. С СЪМ, а размера й е 2, 8 см., което е под нормата според моетоАГ. Не съм на ясно, първа бременност ми е и се притеснявам дали бебче ще се роди когато му е времето. Казаха ми само почивка и търпение. Ако някой е имал подобен проблем, моля са сподели... Приемам мнения и съвети. Благодаря.

Коментари

1.   Не пишеш в коя гастрационна седмица си, което е много важно. Аз такъв проблем съм нямала, но в клиниката, където ми беше женската консултация имаше една друга жена, чиято маточна шийка бяха зашили. Тя беше раждала вече 2 пъти, това беше трета бременност и беше в началото.
По принцип след 26-28-та седмица няма какво да се притесняваш. Колкото по-дълго носиш е по-добре, разбира се, но дори в 21-ва седмица оцеляват. Аз родих в 36-та седмица като беше предизвикано раждането медикаментозно, защото имах друг проблем. Не се притеснявай, довери се на лекаря си, който ти следи бременността.
ж33

2.   Не се притеснявай, слушай лекаря си и всичко ще е наред. Леко раждане и здраво бебе ти пожелавам!
Да, номер 1, за "гастрационна" не пише момичето, но пък е написало, че е в 31 гестационна седмица...

3.   До номер 1 - каква е тази "гастрационна седмица" бе? :)))))))

4.   Написала съм в 31 гестационна седмица съм. БЛАГОДАРЯ

5.   Гастрационна хаха

6.   Скъсената шийка може да доведе до преждевременно раждане, твоята не е толкова скъсена. Но се пази и лежи повече.
А тая дето ти е говорила за преждевременно раждане си няма и представа как се гледа недоносено дете и какви може да са последствия.
Аз родих в 26 г.с. защото шийката не издържа и се спука мехура. Бебето беше с месеци в кувьоз и се бореше за живота си. Не го пожелавам на никой, после с години ходихме по специалисти и рехабилитация.
Ти си вече в напреднала бременност, но се пази, всеки ден е важен за бебето.

7.   Скъсяването ти не е чак толкова сериозно, особено за 31ва г. с. Предполагам са ти казали повече лежане и по- малко натоварване. Пиеш и магнезий, сигурно, за да се предпазваш от контракции.
Гинеколога ти, ако имаше някакви сериозни притесненя щеше да ги сподели с теб или да те приеме в болница.
С напредването на бременността шийката ти ще се скъсява все повече, защото бебето ще се намества и ще слиза все по- надолу. Ако имаш някакви съмнения или колебания, се консултирай с друг гинеколог и помоли за повторно измерване на шийката.

8.   Добре, че не е кастрационна седмица, че олеле :D

9.   Лекаря ще ти каже, още малко остава.

10.   Здравей,
минах по този път. Откриха ми скъсена маточна шийка и се наложи веднага операция- серклаж. Това се случи в началото на шестия месец. Две седмици стоях в болницата под наблюдение. Бебето беше към 850 гр. Казваха ми, че може би ще родя преждевременно но е желателно да дочакам да мине седмия месец. Като ме изписаха лежах повече правих много леки разходки. Родих в 39 3 седмица, т. е. в края на деветия месец със секцио, а не ми даваха да дочакам и осмия месец. Пази се малко повече и слушай докторите и всичко ще е както трябва.

11.   Здравейте, в 24 г. с. и имам скъсена шийка 2. 5см... правена ми е конизация но нямам серклаж... моля ви кажете ако някои е имал този проблем успешно ли е завършила бремеността..

12.   Здравейте. Четох много мнения в тази статия. Тъй като днес разбрах, че и аз съм със скъсена шийка и бях в спешното снощи, с болки в корема и втвърдяване.. Казаха ми, че ми е скъсена шийката. Трябва да е 35мм, а моята е 32мм.. Попитах докторката това опасно ли е, тя каза, че просто ми е скъсена, което мен не ме задоволи като отговор. Исках да попитам вас, ако някоя знае и е по запозната.. Това голям процент ли е скъсяването и опасно ли е? Много ми е притеснено и само чета, но не намирам никъде отговор на въпроса ми :( Много ще съм благодарна, ако някоя от вас ср включи и сподели мнението си :(