Споделена история от Здраве

Сложих си филъри...ами сега ?
Здравейте, ще започна с една молба към Вас да не съдите изборите и грешките ми, за които ще говоря в тази тема! Работата е такава, че преди дни си сложих филъри в скулите. Сложихме по половин ml в скула, общо - 1 ml в двете. Всичко беше наред първите 1-2 дни. Нормална, поносима болка, пих повече вода, всичко протече както трябва. Да, но се напипват бучки, които вече стоят 5-6 дни, не изчезват, а на мен все повече и повече ми се вижда, че ефект от процедурата няма. Скулите ми са незабележими, освен когато не застана под особен ъгъл и на особена светлина. С лекаря говорихме, че след месец може да сложим още 1ml за да постигнем желания от мен ефект. Тук е момента да кажа, че все пак е лято и колкото и да се опитвам да избягвам слънцето, не винаги се получава. Температурите са високи, а до колкото знам това влияе на хиалурона. Искам да постигна искания ит мен ефект, но от друга страна съм доста притеснена заради бучките. Според лекарят, трябва да изчезнат до седмица. В интернет има две мнение: Първото е, че бучките изчезват след седмица ( има няма ), а второто е че тези бучки няма да изчезнат, тъй като филъра не е поставен добре. Моля Ви за съвет или мнение по въпроса! Имате ли филъри и има ли ли сте такива проблеми? Изчезват ли бучките? Препоръчително/проблем ли е процедурата да се повтори отново след 15 дни до месец? Ако има значение: Филъра е на Juvederm. До колкото бучките, те са слабо видими, но на допир се усещат доста... Благодаря предварително!

Коментари

1.   Все повече се убеждавам, че живеем в някакъв извратен свят и сме роби на суетата. Някои хора са готови на крайности.

Ми какъв съвет да ти дадем, като сама си се преебала? Не я разбирам тази мания за красота, че чак да рискуваш здравето си. Отиди пак на този лекар след месец да те доокепази.

Нека тази история служи за пример на други. Да са наясно какво може да им се случи.

А можеше просто да се приемеш такава каквато си. То голяма трагедия, че си имала 2 бръчки на скулите, че трябва да рискуваш здравето си. Щото па ако има[ 2 бръчки по-малко, ще станеш Наоми Кембъл.

Извинявам се за емоционалното обръщение, но ми е дошло до гуша от такива кифли.

2.   Аз също съм против такива интервенции и не мога да кажа нищо за хиалурон в скулите, но една приятелка си слага в устата и и станаха асиметрични двете устни. Та тя пак ходи на лекар, за да и сложат ензим, който да разгради филъра, хиалуронидаза се казва. Може би и в скулите могат да ти сложат, ако не се оправи, не знам.

И №1 хиалурон в скулите не се слага при начилие на бръчки, ами се използва за оформяне и уголемяване.

3.   Тези подробности може да ти ги каже само лекар. Дали ще имаш проблем след подобна процедура може само да се гадае. Ще ме прощаваш, жена съм, предполагам и на повече години от теб, но едно се чудя - защо? Защо бе, момичета се подлагате на такива неща.. какъв е този стремеж към изкуственото? Ще придобиеш самочувствие или вярваш, че ще станеш по-желана? Бъди себе си и не се подлагай на скъпи, опасни и безмислени процедури. Желая ти късмет.

4.   Ако не повтаряш процедурата ще си благодариш след време :)

5.   Сега трябва да изчакаш и без това чакането е любимото нещо на много жени, едва ли ще те затрудни.

6.   Изчакай една седмица, както ти е казал доктора и ако не изчезнат му се сърди на него и не си поставяй пак. Аз имам 0, 5 в устните и вече 3 месеца си имам бучки, които стават все по малки и щр изчезнат след като изчезне филъра предполагам. Но в скулите не бих си сложила, не те съветвам и теб. Филъра ще ти се напипва, освен това ще седи изкуствено. Ако нямаш скули, сигурно си леко пълничка. Отслабни и ще ти се покажат. Подчертавай ги с грим.

7.   До 1, на теб пък защо ти е дошло до гуша? Някой да те е задължил с нещо? Като ти пречат кифлите, свят широк, насочи вниманието си другаде. Всеки има право да бъде какъвто си иска. Аман от моралисти, гледай си себе си!

8.   7, нито съм моралист, нито съм перфектен, нито ми пречат кифлите. Изразих мнение, че не го разбирам това и че можеше просто да се приеме, вместо да си рискува здравето за глупости. Нямам право на мнение ли? Извинявай, че си се припознала, но това е просто едно мнение, не е необходимо да се засягаш. Но знайте, че всеки си плаща гяволъка. Ей го авторката е пример.

9.   Здравей ,на 23г . съм ,преди две години си бях сложила 1мл. хиалурон в устините а аз имам уста попринцип ,но ейтака да пробвам .Ефект имаше ,за някой стояха добре за други не , това са процедури които трябва да се подържат и да имаш средства .Аз няма да те упреквам ,че си си сложила ,човек опитва и когато вижда ,че няма смислъл от тези неща не се занимава.Ти сама се замисли имаш ли нужда от това нещо ,или просто го правиш ,защото искаш да опиташ това е много важно .Също така е хубаво да се отиде при добър козметик , за да ги направи добре .Но извода при мен е ,че аз нямам нужда от хиалурон в устните ,като се гримирам и ги подчертая отново се получава същия ефект.А за скули е много важно и самото ти лице какво е слабо ли е по пухкаво ....Успех мила и разумната .

10.   Типичните обикновени ганьовци чисто и просто адски се комплексират от такива жени и се мъчат да използват като обида заучените думички "кифла" и "златотърсачка" и не искат да приемат, че е абсолютно тяхно право да бъдат Кифли и Златотърсачки /щом има първични амеби от мъжки пол даващи мило и драго жена да им обърне внимание/, и защото те не са жалки слугинчета дондуркащи мъжете като пеленачета, не са за разплод и не се съобразяват с комплексарите измислили жалки стереотипи, чрез които да контролират и назидават жените, поради комплекса си за малоценност. Това му е проблема.
ж21

11.   Май някои се припознаха, нали 10? Много умно да си окепазяваш здравето от болна амбиция за красота.