Споделена история от Здраве

Ринопластика - съвет?
Питах и в един форум, който е специално за това, но хората са не особено отзивчиви и има над 1 000 прочита, но нито един коментар.
Та... можете ли да ми дадете съвет за ринопластика при д-р Сафет Кулов? Четох, че е много добър УНГ специалист и май прави ултразвукова ринопластика, нещо което никой друг не прави тук. Искам да коригирам само гърбица на носа, която е лека.
Който си е правил операция - колко боли, горе долу и след това какви гадости се очакват? Аз съм раждала и това болеше нечовешки, та се чудя какво ли е ринопластиката, ако е по - леко, не ме плаши.

Коментари

1.   Здравей, мила
Един от най-често срещаните странични ефекти при ринопластиката е подуване около очите и носа. Отокът е най-забележим дните след операция, но изчезва след около две седмици. Може да има малко подуване и до шест месеца след ринопластиката. Окончателните резултати след операцията на носа се виждат най-добре след около една година. Тъй като ринопластиката включва обширни промени на носните кости и хрущяли, нормално е пациентите да изпитват болка и дискомфорт след операцията. Обикновено болката не е непоносима и болкоуспокояващите лекарства са достатъчни, за да я прикрият. За хора, които са по-чувствителни на болка, лекарят може да предпише по-силни медикаменти. Степента на синини, които пациентът ще получи, варира от чувствителността на неговата кожа и самата операция. Обикновено синини се появяват около зоната на очите и траят до десет дни. Синините не се смятат за признак за някакви усложнения, но пациентът задължително трябва да следи състоянието си първите няколко дни след операцията. Ако нещо изглежда необичайно, вашият лекар трябва да ви посъветва какви мерки да вземете. Не забравяйте, че за възстановяване след ринопластика са необходими най-вече време и почивка. Поздрави!

2.   И аз си направих ринопластика при УНГ хирург, но при доц. Джамбазов. Има доста голям дискомфорт след операцията и моята беше с ултразвук и то преди 4 год. в Пловдив, та тази информация не е много коректна, но както и да е. Мъката е около 2 седмици. Аз изобщо не можех да се храня, пиех смути и крем супи. Спането също е кошмарно, особено ако се въртиш на сън. През това време, ако има синини и отоци, те отминават. Аз се мажех с репарил гел и минаха много бързо. След тези 2 седмици ходих да ми махнат едни пластинки от носа, но не знам дали се слагат на всеки, аз имах изкривена носна преграда. Махането им е доста болезнено, аз пак посинях. Не мога да сравня ринопластиката с раждането. Ринопластиката е с пълна упойка, трудното е след това. Раждах с епидурална упойка и на следващия ден бях като нова. Та при мен ринопластиката беше по-дискомфортна, ако мога така да се изразя. Но ме дари с увереност и самочувствие и не съжалявам, че съм я направила. Успех

3.   Ти питаш за преживян опит, не за съвет. Така че не става дума за неотзивчивост, а за това чпоповечето прочели историята ти не са си правили ринопластика. Ако не е толкова голям дефекта, не го прави. Имаш дете, похарчи парите за нещо полезно.

4.   Авторка. Благодаря ви. Отказах се.

5.   Ако нямаш изкривена носна преграда, нямаш голям нос и това не ти е голям комплекс, недей да си правиш ринопластика.

Боли, възможно е да се получат проблеми като :
- Невъзможно дишане.
- Отоци в продължение на месеци, та дори и година.
- Калциране.

Няма значение колко е добър съответния хирург.
Защото съм виждала, много добри резултати, но и много плачевни, които се вайкат по форумите, вместо да си търсят правата.
Всеки прави грешки, трябва да си късметлийка, за да те направи както искаш и да се харесваш повече.
Турските хирурзи са факири в ринопластиката.
Имам позната, която се оперира в Турция за 8 бона, да резултатът й е повече от задоволителен, защото тя имаше голям, гърбав нос.

- Не бих рискусала, нито да давам хъс на хора, коитл реално нямат проблем.