Споделена история от Здраве

Лудост ли е? Или Асоциланост?
Какво мислите за човек, който не излиза навън, не се среща с приятели, не пие, не пуши. Дори не ходи до магазина да си купува необходимите продукти, а родителите му ги набавят?
Стои по цял ден вкъщи. Няма компютър и скайп, социален живот. Не празнува рождените си дни с приятели и не ходи на такива. Дори не се обажда на роднините си, да им честити празниците. Не изпитва никакво желание да се вижда с тях. Никакъв смисъл. От работа директно вкъщи. И само това цял живот. Без интерес към жени, срещи, любови. Със сигурност и девствен на 33 вече. Така му харесва просто.
Хората са казали: "камък да си - ще се пукнеш" ...

Някой от вас познава ли друг подобен човек????????/

Коментари

1.   Звучи ми по-скоро като депресия. Човекът е създаден като социален индивид, има нужда от запознанства, взаимоотношения. Сигурен ли си, че така ти харесва? И винаги ли е било така?

2.   О, определено се виждам в описанието. Ако щете го наречете лудост, но нямам желание нито да пропуша, нито да пия нито да се събирам с хора (приятели), които днес са такива, утре забравят да те поздравят, ако ги срещнеш.
Имал съм много хора, които съм ги мислел за приятели, до момента в който в един момент осъзнавам, че нищо не ни свързва и не виждам смисъл да бъда приятел с някого, с който нищо не ме свързва. Същото се отнася и за роднините - предпочитам да нямам нищо общо с тях, отколкото да поддържам някакви отношения, само защото сме роднини някакви.
Разликата с гореописаното е че имам социални мрежи, компютър и търся контакт с хора, но за мен такива онлайн взаиоотношения съвсем не са нещо нормално... Този начин на общуване ми е чужд, но изглежда това е бъдещето..
А относно жените - аз не съм интересен и съответно те не се интересуват от мен. Може би за да им стана интересен, трябва да направя много интересни неща със себе си и живота си? Но тука вече навлизам в друга много обширна тема от типа на "Какви мъже харесват жените? Как да си намерим приятел/ приятелка? "Какво искат жените", "парите и любовта" и пр.

3.   Сигурно ще прозвучи странно, но завиждам на такива хора. За мен това е свободата - да нямаш потребност от нищо и никой и така да се чувстваш добре. От години се опитвам да намаля потребностите си от общуване, донякъде съм успяла, но не напълно.
Привържеш ли се към някого/нещо, ти ставаш негова "жертва". Хората си отиват, умират, зарязват те, карате се и т. н. Особено в любовен аспект опитът ми е само и единствено такъв. Един вид ставаш зависим от действията на въпросния обект, защото изпитваш чувства към него, а никой не обича да нараняват чувствата му. Всички добри моменти, прекарани заедно, не се струват, когато хванеш другия в лъжа или изневяра. Затова предпочитам да не изпитвам нищо към никого, пълно безразличие и апатия. Не можеш да бъдеш наранен от нещо, което не те интересува, нали?
Донякъде това важи и за любовта към животните - можеш да помогнеш на няколко, но не и на всички. Ако си по-чувствителен, това усещане за безпомощност е изключително тежко. Често си мисля колко по-лесно щеше да ми бъде, ако не трябваше непрекъснато да търся домове или да мъкна бездомници по ветеринари, или да давам пари за храна. Да плача, да ги мисля... не искам това, ужасно е.
Същото е и с притежанието на предмети - телефони, бижута, дрехи, коли и прочее. Изгубиш ли нещо се почва със съжаленията, тръшканията и оплакванията. Отново занимавки и разправии от всякакво естество. Ненужен емоционален ресурс.

Затова казах, че завиждам на тези, които не искат нищо и нямат нужда от нищо. Говорила съм с други хора по този въпрос, някои каза, че подобно мислене е много пораженческо и лесно. Не ми пука, за мен това е единственият шанс за спокоен живот. Човек с по-добър опит от моя сигурно няма да мисли така.

Случайно да имаш някаква форма на аутизъм?

4.   Апатия, меланхолия, отчаяние, гняв... най-вероятно. Най-вероятно от дългогодишни проблеми и поредици от събития са го пречупвали с годините. Някъде има голям проблем, от който тръгват още хиляди други проблеми години наред.

5.   И такива повърхностни и идиотски изказвания, като "лудост", "така си му харесва", "камък да си ще се пукнеш", ще го вбесят и отчаят още повече. Такава повърхностна "подигравка" хич не е за такива състояния, ако такова ви е било отношението на всички около него, то няма нищо чудно в реакцията му. То се трупа заедно с другите проблеми и да води до "лудост".

6.   Все едно описа мен само че съм на 20 и безработен.

7.   Това не е лудост или асоциалност. Това е липса на желание за живот. Такъв човек бих пипитала защо продължава да се мъчи?

8.   Можеш и сам да се забавляваш! Ако си от София, купи си регионален билет за околностите на София, качваш се на някой влак, слизаш на някоя спирка, разхождаш се, снимаш, гледай телевизия, слушай радио, ходи на концерти, театър, в БНР също има концерти-не прави все едно и също и няма да ти е скучно-днес пътувай, утре отиди на концерт, и да не пътуваш с влака, поне отиди до някой отдалечен квартал на София, разходи се, разгледай, не ти трябва да ходиш в онези задимени лисичарници, където и музиката гърми и не можеш да си чуеш мислите, както се казва! Иначе аз съм от Варна, но като знам какви привилегии имат софиянци спрямо транспорта, направо им завиждам-една карта важи за целия Столичен транспорт, с която можеш да пътуваш до всяка точка на Столицата! Просто не се депресирай, а си разнообразявай деня! Нищо не губиш! Иначе и във Варна има какво да се види, особено през лятото! В София-два пъти повече! И горе главата!

9.   Щом този живот го удовлетворява, няма лошо.

10.   Мамка му ти почти ме описа, но се различавам че съм с 10 години по млад и приемам секса като задоволяване на човешкият нагон, демек аз съм оцеляващ в джунглата която господарите на света контролират най-обикновен роб който се отчита че е в системата, но хем е хем не е демек - АЗ също избягам социални мрежи, подаръци за мен за рожденият ми ден и други празници защото за мен това не е нужно човек може да е щастлив и без тези неща, но идеята е да си колкото се може по зависим от системата, за да може в един ден когато изненадата настъпи и стане БАУ господарите на света да контролират живота буквално на всички зависими, да тези с кредитите, да тези с отпечатъците в системата, да тези с фейсбука и социалните мрежи където се програмира съзнанието и се подчиняваш на нов вид наркотик - чипа.

Така че в момента и аз съм така но го играя че съм просто както се казва (like everybody else) само че не съм.. все още системата не ме е поробила тотално, да работя и всичко останало но не съм се заробил с 40 годишни кредити за коли и земи, нито приемам че създаването на дете в ранна възраст дали тук или другаде в подобни робски времена ще е добра идея поради факта че ти се иска да изпаднеш в безкрайна УТОПИЯ но това няма да се случи проблеми има и са навсякъде но колкото си по зависим толкова по малко може да се бориш и противопоставиш на системата РЕАЛНО.. ИЛИ оставаш смачкан и се примиряваш и си мислиш че някъде е по добре но е същото ако си на този хал няма измъкване в момента аз съм хлъзвав, незаловим и определено неудобен на системата. Нямам криминално досие. Нещо по лошо за господарите на света нямам промит мозък. Да докато ходя на работа или докато си набавям хранителни продукти или дрехи бродя сред зомбита от време на време и аз играя зомби като водят разговори с мен кимвам с усмивка и казвам така е съгласен съм колкото да ги заблудя и да ми се разкарат от главата. Естествено всяко начало има и край.. но няма да се предам така че ще ти кажа едно всеки с волята си акъла си..

времената са такива така че it is what it is.. контрола е голям робите много.. гледай филма матрицата, нещо подобно ще да е а скоро като започне и голямата пукотевица ще е по зле за масите.. за всички маси но тези които са осъзнатите имат по голям шанс а оцеляване.

11.   Здравей,
Може да е начин на живот, навик. Не си луд или странен типаж, а просто човек оставащ сам с мислите си.
Търси друг човек като теб, който би те разбрал, жена договарям.
Желая ти успех, не променяйки себе си, а се нагоди към половинката си. Поне си искрен.

12.   Започни работа и излизай навън. Никое момиче няма да дойде ей така от нищото.

13.   Той си е изградил определен начин на живот и за него този живот е в зоната му на комфорт.
Явно няма желание да ходи по заведения с приятели или може да няма с кого.

14.   Просто е срамежлив. Но кажи с какво се занимава като е у тях, освен да си почивва от работата? Малко ми е странно в днешно време, млад човек, да няма компютър, при условие, че в интернет има изобилие от интересни неща, и то интелигентни, не само простотии.

15.   Аз живея като теб не излизам навън. Не харесвам хората които живеят отсреща. Роднините ми не са свестни хора и саседите като не виждам още по добре. Хората ме съсипаха и не сам длъжна да прощавам. Всеки си сърба попарата ама мен това хич не ме интересува и вече вобще няма да излизам. Никога.