Споделена история от Здраве

За нищо не ставам с това хашимото
Имам хипофункция на щитовидната жлеза от 2 години насам и забелязвам промяна в себе си. Като цяло килограмите са добри, поддържам се, но вече не издържам на топлини като преди. Това от възрастта ли е, защото съм на 32г, или от заболяването? На плаж не искам и да чуя да ходя, с къси панталони и тениска и пак ми е топло и едва дишам. Косата ми е потна постоянно, като се кача до третия етаж и вече прегрявам. Като пия кола или ям нещо по-нездравословно после имам леки киселини и ми е лошо и отпаднало? Стара чанта ли съм вече или всичко е от заболяването?

Коментари

1.   Не си стара чанта, аз също имам хашимото и се чувствам така на 21 години.

2.   От Хашимотото е. Приятелката ми има същото заболяване и постоянно й е горещо. Пие си лекарствата но постоянно се поти. Лятото е тежко положението.

3.   от хормоните е аз съм със понижена функция на щитовидната жлеза и лятото не се търпи. Преди да излезна от нас и съм пукнала от жега. Зимата м се чудят всички как ходя с къс ръкав и кожено яке,та ходи обяснявай кво ти е :D

4.   Някой хора просто не понасят жегите. Като мен. Никога не съм ги понасяла, а отскоро съм и с хашимото. Относно киселините, опитайте се да се храните по-здравословно и с по-малко вредни храни.