Споделена история от Здраве

Брекети?
Здравейте! Скоро ще ми слагат брекети и малко ме е страх исках да ви попитам малко неща за слагането им и дали боли, също така с каква четка трябва да ги почиства и с каква храна трябва да се храня! Много ви благодаря ако ми отговорите!

Коментари

1.   Здравей, аз преди години също носих брекети. Относно въпросите ти: Не, не боли при слагането на брекети, но след това ще изпитваш лек дискомфорт за около седмица и затова се препоръчва консумацията само да течни или меки храни. За това с какво трябва да ги почистваш: попринцип продават специални четки, които са с много мек косъм, но пък за доста скъпички, така че и с обикновена мека четка става. Също се използват едни мини четчици за между брекетите, но аз лично почти не ги използвах. Може да се хранаш с всякаква храна. Естествено, избягвай мнага твърдите неща, но стига да си внимателна всичко може. Дори и царевица на кочани съм яла, а уж не може... както и дъвки.
Носенето на брекети ти придава един различен чар и на мен лично понякога ми се приисква да съм с брекети отново! :)

2.   Боли първата седмица след поставянето. Можеш да се храниш с всичко, но трябва да внимаваш като ядеш череши, маслини, сини сливи, праскови, кайсии и т. н. (заради костилката) и да избягваш директното отхапване на ябълки, корички хляб и дрр твърди храни( трябва да ги нарежеш). Това е общо взето

3.   Здравей! Аз в момента съм с брекети! Когато ти ги слагат не боли.
Но аз имам една мания. Постоянно си мисля, че някой може да ми бръкне в окото. Там ти ги затягат с едни ножички. Аз си предстявах, че могат да ми бръкнат в окото. Но такъв процент няма. Не се притеснявай.

Ами трябва да си миеш зъбите след всяко хранене. Аз понякога забравям и си ги мия само сутрин и вечер, не и на обяд.

В никакъв случай не яж дъвка! Не е хубаво да ядеш и пуканки (аз си похапвам понякога, защото не мога да им устоя).

Първият ден и втория ще ти е неудобно с тях, но после се свиква!
Дано да съм бил полезен!

ЛюбчУ