Споделена история от Здраве

Какво ми е?
Здравейте. От доста време мислех да пиша тук и сега вече реших, че съм стигнала до крайната си точка на спокойствие и ето, че пиша. Не искам да е дълго и сложно. Ще се опитам максимално кратко да опиша проблема си.
Преди две години ходих се появи лек шум в ушите. Беше след малка настинка и си помислихме, че е от това. Но този шум продължи. След няколко месеца се запитах защо още продължава, след като мина доста време от боледуването. И след като мина една година се влоши. Свистене, леко бучене, повече на дясното ухо. Почнахме с доктори: невролог, уши-нос-гърло, правиха ми и ЯДР на глава и не откриха проблем. А на мен започна да ми става още по-зле. Дори шумът и малък да е от външната среда ме дразнеше и звучеше много силен. От година и нещо не ползвам и слушалки. Замайвам се напоследък. Не мога да се навеждам, защото започват много да ми бучат ушите и имам чувството, че главата ми се кръвонапълва повече от нормалното. А преди и танцувах.... Трудно ми е, особено когато си лягам. Тогава се чува най-много. Главата пък почна да ме стяга, и преди ме е стягала, но сега е 4 дни поред и само докато спя не го усещам и с изключение ранната сутрин. Забелязала съм, че ако легна на една страна и притисна ръката си се увеличава свистенето и после като се обърна то намалява. Какво да правя? Къде другаде да ида? Възможно ли е да съм притиснала нещо? ... И на нашите им писна да ме размотават по болници. Тази година и завършвам. Въобще не мисля за бал. Искам да съм здарава. Само толкова! Ако някой знае нещо или го е преживял, моля да ми помогне!

Коментари

1.   Мой познат беше така с шум в ушите.
Оправи се като започна да пие Омега 3/купи си от аптеката

Д-р Г.

2.   Здравей, някой от симптомите които споменаваш като свистене в ушите и стягане на главата са характерни за високо кръвно. Аз когато започнах да имам проблеми с кръвното и на мен ми свистеше лявото ухо доста време като шума пулсираше постепенно намаляваше и после се увеличаваше. Ако не сте проверили този аспект на здравословното ти състояние добре е да му обърнете внимание. Успех.

3.   Психиатър

4.   Може да са шипове. Една колежка от работата беше е подобно положение и й бяха казали, че са шипове. Ходеше на нагревки и се оправи.

5.   отиди да ти изследват сърцето като ми падне кръвното и почват да ми бучът ушите. Иначе може и от настинка аз оглушах от настинка така се бях стреснала ама личната ми каза че много трудно се лекува и е упорито 2 месеца пих лекарства за ушите нищо че вече бях добре.

6.   Много е вероятно да са шипове или други промени в шията. Хубаво е да се направи Доплер и/или ЯМР на шия...

7.   българските лекари са супер некадърни, измираме като кучета заради тях

8.   И аз мисля, че са шипове / протрузии/ хернии. Направи си ЯМР на шиен отдел! Много гнусен проблем, за който на мен ми трябваха 10 години да го открият. Единственото ти спасение са правилна стойка, упражнения и въобще режим.
Не знам защо повечето лекари не знаят за проблема, а тези които знаят го неглижират.

9.   Иди на масаж.
Лошо уросяване.
Става след настинки най-вече или притеснение, което те сковава.

10.   До #8 аз имам и отпускане на раменете от 10 години, възможно ли е и това да влияе? Ще видя да направя ЯМР, защото трудно издържам вече