Споделена история от Здраве

Ушите ми
Здравейте, прегледах внимателно темите и никъде не пише за това което търся. Много моля да ми се публикува историята, защото имам нужда от помощ!
И така, от близо година някъде ми пищят ушите постоянно. Без спиране. Постоянно един пищящ звук в ушите. Възможно ли е да е от това, че почти всеки ден слушам силна музика на слушалки (вече спрях)?
Чувала съм, че на човек му пищели ушите когато има високо кръвно. Да ама аз съм само на 13, обикновено на моята възраст децата не вдигат високо кръвно. От какво изобщо се вдига високо кръвно? Смятате ли, че ако спра да слушам силна музика на слушалки и като цяло избягвам шумовете в ежедневието, пищенето ще спре? А има ли начин да се спре пищенето изобщо? Благодаря предварително.

Коментари

1.   отиди на лекар. Може да е от слушалките, но ще мине време да се възстановиш.
Баба ми има такъв писък и това я подлудява, но тя го получи на 85! , лекарите казаха - ами лошо оросяване на мозъка и нищо не могат да направят. Ти си малка, трябва да се лекуваш, нека лекар да види дали си си повредила тъпанчетата с музиката. Правят се едни тестове при УНГ лекар, не е болезнено

2.   Сега. Естествено, че това се е получило от слушането на силна музика със слушалки. Казал съм на всичките си приятели да не се изкушават от такива неща, защото обикновено при такива положения за една минута умират милиони слухови рецептори в охлюва на ухото, а те са много нежни. При всички положения имаш прроблеми с кръвоносните съдове в ушите. Някой от важните кръвоносни съдове захранващите вътрешното ухо се е свил и затова се получава така. Първо трябва да вземеш талон от личния лекар и да отидеш в ИСУЛ/сега "Царица Йоанна/, за да ти се направи аудиограма-изследване на слуха, което показва намалението на възприятието на слуха/ако го има/ и при кои честоти то е най-чувствително. След това отоларинголога ще ти изпише агапурин или бетасерк. Трябва и двете да пробваш последователно, за да се види кое от тях ще ти помогне повече. Агапуринът е евтин/например от четиристотин милиграма/, бетасерка е по-скъп, но едва ли ще ти ги дадат без рецепта от лекар. Затова бягай на лекар, преди да си получила инфаркт на ухото или нещо по-сериозно. И никога не слушайте силна музика на слушалки/призив към всички/. Ако ви се слуша силна музика, слущайте я без слушалки и непременно непременно на отворен прозорец. По този начин звукът няма да рикошира обратно от стената във вашите уши. Успех!

3.   И аз имах пищене в ушите, когато слушах силна музика. Спрях да използвам слушалки и това изчезна. Съветвам те да дадеш почивка на ушите си. Ако не се оправиш, ходи на лекар!
Всичко най- хубаво!

5.   Отиди на лекар възможно е да е от музиката но не изключвай напълно кръвното има деца с високо кръвно.

6.   Здравейте, аз съм авторката. Спрях напълно да слушам музика на слушалки, а ако слушам без слушалки е много тиха, дори като гледам телевизия на много тихо го правя и се старая да седя на тихо през деня. През повечето време седя вкъщи сама на тихо и пищенето значително намаля!! Още го има, но е съвсем слабо и го чувам вече само когато около мен е гробна тишина. Мисля да изчакам още малко и за всеки случай да отида на лекар. Номер 2, не знам за какъв инфакт на ухото ми говориш, но... питах лекар и ми каза че такова нещо не съществува. Не знам, може и да не ми е казал правилно. Благодаря иначе за помощта!

8.   Аз постоянно слушам музика... понякога силно понякога слабо. Понякога ме болят ушите, но никога не са пищяли досега. дано си се оправилаоправила.