Споделена история от Здраве

Мисля че става нещо ужасно с мен
Момиче на 14 съм. От близо година имам Булимия и знам за това. Срам ме е да кажа на нашите. Вече започва да става отвратително. Имам чувството че светът се срива под краката ми. Постоянно плача без причина. Понякога дори в училище. Напоследък адски много ме боли когато дишам. Имам и постоянни болки в корема и главата. Вече като повръщам усещам как вътре гърлото ми е разранено но не мога да спра. За 3 месеца свалих 5 килограма и всички ми казват че съм отслабнала, но не мисля така. Мразя се! Моля еи не ми казвайте да кажа на родител, защото просто немога. Обмислям да събера пари и да отида на психолог, но искам да е без родител. Това не е всичко. Наскоро започнах да пуша вейп без никотин и родителите ми знаят. Само че преди няколко дни с една групичка се събрахме малко след училището и точно в този момент мина учителката ми по биология. След това тя е казала на класната ми и така поговорих с нея. След като бях в нейния час тя започна да говори за цигарите и родителите. Усещах че беше заради мен. Каза че някои родители не могат да ди възпитават децата и адски много ми се сви сърцето и ми се прииска да се разплача. Хората които много обичам, да бъдат обвинени че не могат да ме възпитават. Сега класната ще прави извънредна родителска среща заради мен. Чувствам се ужасно. Моля ако някой има опит с психолозите нека напише, защото наистина имам нужда от съвет.

Коментари

1.   А защо си започнала да пушиш? Както и да е...
Училищен психолог има ли?

2.   Може да отидеш при училищния психолог. Безплатно е и не е нужно да си с родител.
Иначе възпитанието се състои И в това да се интересуваш дали детето ти е щастливо (ти очевидно не си). Така, че с право са "обвинявани" родителите ти по принцип.

3.   Миличка,аз също имам булимия,но искам да ти кажа,че повръщането след нахранване,не помага да свалянето на килограми.Аз съм 70 кг и правя всичко което ти правиш и въпреки това не съм слаба. Това което правиш не ти гарантира отслабване.Също така съм ходила на психологоизи и те не помагат,те само ти дават съвети,слушат те,казват ти да спреш.С нищо няма да ти помогне.Трябва да отидеш на ПСИХИАТЪР ,те са коренно различни лекари. Психиатъра ще ти изпише лекарства от които да си имаш апетит.Аз примерно отидох,изписа ми лекарства и това повръщане доста намаля, доволна съм,сега дори повече килограми,не се виждам дебела,не мразя тялото си,излизам, живея отново. Не бъди в това сама.Сподели на майка си,защото психиатрите са скъпи,лекарствата също, а и ако случайно влезеш в болница по друга причина ,те питат родителите какви лекарства пиеш ,защото не всичко се съчетава с лекарства за булимия и може да направиш беля.

4.   Да не си от Френската? Само там класните са брутално малоумни и умеят да излагат децата пред целия клас.

5.   Можеш да се обърнеш към училищния психолог.

6.   Престани да се притесняваш да кажеш на родителите си и какво ще стане на родителската среща. Проблемът ти е доста по-важен отколкото това, че ще се изложиш. Все едно да ти предстои тежка и опасна операция, а ти да се притесняваш, че докторът ще те види гола.

7.   По-добре сподели с родителите. Колкото и да ти се карат, по-добре е да знаят и да ти помогнат, родители са ти все пак. Колкото повече криеш и лъжеш, толкова по-зле. Повярвай ми, миличка, много по-добре така! Някой ден ще съжаляваш, а да не говорим, че може и да си умреш от тая болест!

8.   От Автора:До номер 2-споделям ѝм даже повече от колкото мисля, че се налага, но за това всеки пък като се опитвам да им кажа устата ми изсъхва и думите не излизат. Трудно е. В момента училището ми няма психолог, търси се. За сега мисля да отида на консултация при психолог, но искам да съм сама. Още от малка предпочитам да съм самостоятелна... мисля, че в това е проблемът. Моля ви не ми казвайте да говоря с родител, защото си гълтам граматиката и не мога. Напоследък дори вече спира да ми пука, но искам да имам деца, а ако умра и нямам ще е все едно съм живяла напразно...