Споделена история от Здраве

Седалищна част
Здравейте! Малко ми е неудобно да опиша проблема си, защото той е на задната ми част и някои ще си помислят, че се бъзикам. Питам съвсем сериозно. Не е болка за умиране, но е неприятна да я търпя. Понеже съм слаб и задника ми няма дебела мека част, кото седна някъде, точно над седалището има кост която притиска меката част(не знам дали го обясних добре). Точно на това място в меката част изпитвам болка, а върху кожата на това място има учактък по чувствителен и на пипане е като екзема. На някой случвало ли се е това явление., и ако се е случвало, какво е правил за да го разреши. По дебел не мога да стана, освен да си слагам подплънки!?

Коментари

1.   Има различни начини да седиш - по-напред, по-назад. Опитай някоя по-различна поза, която не натоварва това място. Отделно може да правиш упражнения за развиване на мускулите на седалището. И мажи с нещо, за да излекуваш екземата.

2.   №1 благодаря ти! Както писах, не е болка за умиране, но е неприятна ситуацията. Повече ме притеснява това втвърдяване на кожата на това място, а е и болезнено. Неудобно ми е да отида на лекар и да се надупя да ми гледа задника, затова питам в този форум, може някой да знае някакъв бабешки цяр.

3.   Да не би опашката да опира. При мен се счупи след раждането и имам сходен проблем. Сядам малко по внимателно. Няма оправия. Но не е и сериозно.

4.   като имаш здравословен проблем отиваш на лекар а не по форуми. събуваш си гащите и обясняваш на доктора, все пак сме 21 век в циливизацията сме

5.   Еее №3, не ми е толкова дълга опашната кост, не е това. №4, за такава ситуация не си струва да губя времето на доктори, а и писах, не ми е удобно да се гъзя пред него. Затова е сайта, да споделяме проблеми и ако някой може, нека помогне, а който не иска, нека пропусне темата. А който не може да пише, по добре да не се опитва!

6.   значи по логиката на автора ако имате здравословен проблем и ви е срам да си събуете гащите пред лекаря то трябва да търсите здравни съвети по форуми от не лекари... страхотна идея, ще спестите 2, 90 лв. Утре ако имате бучка в интимната област, не ходете при лекар, а търсете диагноза в тоя сайт, успех. срамът е по важен от здравето все пак

7.   Започнах да съжалявам защо пуснах темата в този сайт. Сега разбирам, че тук се се събрали философи, които умуват по качествата на авторите на теми, но не и отзивчиви хора, които ако знаят как да помогнат, биха го направили. Не търся философии, знам, че ако имам сериозен здравословен проблем, ще отида при лекар, няма да се доверя на подобни форуми. Сметнал съм, че проблема не е толкова сериозен, а по скоро неприянен и затова реших да го споделя тук. Пример за казаното до тук е №6, философ който се прави на отворко. Такива като не могат да помагат на другите, по добре ще бъде да не вземат отношение по техните проблеми, нека си гледат своите. Не искам да спестявам 2. 90 лв, а искам да спестя времето на доктора, и вместо да си губи времето с моят несериозен проблем, ще прегледа някой който има сериозен такъв. Затова и здравеопазването ни е такова, защото такива като №6, и за едно посърбяване търчат пред лекарските кабинети и хленчат като деца, колко много са болни. В Англия за да минеш на преглед при лекар чакаш по един месец, а тук за един сърбел искат веднага да бъдат прегледани. По добре не пишете повече по темата, моля модераторите да я затворят, няма полза от философии. Сам ще намеря решение на проблема!