Споделена история от Здраве

Нужда от рентгенова снимка в дома на пациента или вкъщи или на място
Здравейте, имам нужда от рентгенова снимка на място или вкъщи или в дома на болен. Само ако дойде някой ние ще му помогнем с каквото можем. Труден е пациента за транспортиране и да не казвам, че веднъж го правихме и беше нешко и ни отне почти цял ден. Ако някой може да помогне с контакт за такъв вид изследване, ще съм благодарен.

Коментари

1.   Невъзможно! Казва ти го човек, който работи в отделение по образна диагностика.

2.   Чувал съм, че има такива които правят компромис и са правили такава услуга, но нямам контакт?

3.   №1, това, че вие не го можете, не значи, че е невъзможно. Как има преносими рентгени за снимки на заварки, а да няма такива които да снимат човешки органи? Има вече всякакви портативни медицински апарати! Не може в България да ги няма.

4.   До 3

Не говори глупости, като не знаеш!
По принцип може, но В БГ - НЕ!
Знаеш ли колко тежи един такъв мобилен рентгенов апарат и как се транспортира?
Ами ако трябва и в асансьор да се качва?
Вие си мислите, че лаптоп ще пренасяте?

5.   Не може ли, да съдействат от поликлинита с линейка, или нещо подобно? Попитай. Може някой да помогне.

6.   Може би е възможно с Кугел (преносим рентгенов апарат на колелца). Обаче нямате бронирана стая. Не е безопасно за всички наоколо, особено за бременни и малки деза да се прави рентгенова снимка около тях. Обикновените стени нямат защита срещу рентгенови лъчи, т. е ще облъчите всичко живо наоколо с тоя рентген.

7.   №4)1), глупостите ги говориш ти, това, че не си запознат(а) с медицинската техника, незначи, че тя не съществува! №4, няма нужда от специална стая, правят се екрани от олово и така се обезопасяват околните.

8.   До 7

Ти сигурно и фотолабораторна обработка на рентгеновият образ може да направиш в дома на болния?

9.   №8, с натрапници не ми се занимава! Продължавай с невежеството си! Дано живота те научи правилно да мислиш, обратното винаги ще ти носи неприятности! Не искам да губя времето си с такива като тебе!

11.   Чух от моя колежка, че наша колежка е ползвала услугата преди време. Тъй като споделих проблема си и ще имам контакти утре. Вече съм доволен и обнадежден. Ще споделя как е минало всичко.

14.   Има такава услуга и е много полезна. Спестява от времето ти и доста разправии. Супер е!

15.   Искам да направя рентгенова снимка на възрастен вкъщи. Ако има някой контакт да сподели. Моля , че с този коронавирус не ми се ще да го разнасят.

16.   Някой няма ли най-сетне и скенер да поиска у дома си да му направят?

17.   https://bgtop.net/review/1391870679 - телефона е накрая!

18.   Понеже не се отваря страницата посочена от пост 17, нека нуждаещите се от преносим рентген да се поровят в нета, да потърсят информация и ще попаднат на нужното място! ИМА ВЪЗМОЖНОСТ да се направят рентгенови снимки в дома на пациента, правят се и в България!!! Ако не им се рови из нета, да позвънят до някоя болница и ще им се обясни всичко!

19.   Прави се рентгенова снимка на пациенти с covid 19 коронавирус в домашни условия, или вкъщи, без да излага други пациенти и хора със заболяването.

20.   Е, не знам как цялата тази апаратура се носи на адрес. Едва ли е възможно.

21.   Прави се, чух, може, има..... казал-рекъл.
Хайде, който я направи тази снимка в домашни условия, да бъде любезен да сподели информация за услугата - финансова, лечебна структура, транспорт, колко се чака?

22.   Различна е цената и какво ще снимаш, иначе за времето което се извършва услугата е до толкова, че докато напиша имената и е готово. Линейките които използвах преди това за рентгеновата снимка, ...половин ден!