Споделена история от Здраве

Димът вреди повече на пасивните пушачи?
Здравейте. От скоро ми се върти един въпрос в главата. Димът от цигарата по-вреден ли е за пасивните пушачи, отколкото за активните. Примерно ако седим аз и приятелка и тя пуши, на мен ли повече вреди? Защото скоро и това чух и съм доста изненадана. А дори и да е вярно е супер супер нечестно, ама много!
Аз се пазя и опитвам да запазя здравето си, а ония срещу мене се трови, ама вреди повече на мене. А не мога да спра да се виждам със всички хора, които пушат, защото тогава 80% от познатите ми трябва да ги отпиша. Кажете вярно ли е това? И ако е вярно как мога да пречистя дробовете си?

Коментари

1.   Аз не пуша и също дочух нещо подобно, но изобщо не ми се вярва да е истина. Все пак димът, който гълтат пушачите е много повече от този, който гълтаме ние, които се намираме до тях.

2.   Не е вярно, че ти ще се разболееш първа, но все пак ако никой не пуши около теб поемаш по малко отрова от ако някой пуши.

3.   Разбира се, че не е вярно. И на пасивните вреди, но не чак толкова.

4.   Не, не вреди повече на пасивните пушачи. Но също може да стане причина за заболявания /белодробни, сърдечни/, което не е честно, защото пушачът знае рисковете за себе си и все пак е избрал да пуши. Докато непушачът е избрал да НЕ пуши, но понася понякога много сериозни здравословни последствия - заради решението на други хора да се тровят.
Не се притеснявай, ако излизаш просто чат-пат с пушачи и прекарвате повечето време навън. Без друго въздухът в големите градове е силно замърсен от изгорелите автомобилни газове.
Ако обаче стоиш дълго в задимени помещения или живееш/ работиш с пушачи, тогава имаш основание да се притесняваш. Когато около теб се изпушат 15тина цигари, все едно и ти си изпушила 2-3. А си непушачка, нали? Не е честно :).
Ел

5.   вреди ти повече, защото не си свикнала, но понеже не пушиш като пушачите на всеки 5 минути, в крайна сметка ти вреди по-малко. Вреди на келнерите, на хората, които работят там и затова след 2014 г. в целия ЕС, в България включително, ще е забранено пушенето на закрито. Честито!
Ел е права, не е честно!
Пушачите само мърморят заради забраните, но изобщо не мислят какво е за човек, които не пуши да живее в такава среда. Слава Богу, слава Богу, скоро ще се промени това! Скоро ще се забрани пушенето и по заведенията

6.   Дано се забрани дори и да се продават ;]

7.   Към 5: Каква ти 2014 година? Аз живея в Испания и тука вече от почти година е забранено пушенето на закрито. Доколкото разбрах и в България е забранено, но никой не го спазва...

8.   Хаха Тази тъпня и аз съм е чувал, просто някой селяк се е направил на умен и е казал че дима за пушача минава през филтъра а за този до него не хахахахаха аз бих казал че пушача вдишва и от двата дима а непушача не, така че сама си отговори ако си поне средно интелигентна.

Оставил съм цигарите преди повече от три години така че мога да предценя колко всъщност вредят пушачите на останалите и ще ти кажа че вредата за околните е НУЛЕВА. Просто префънцунините грозновати шматки се правят на интересни целяйки да концентрират внимание върху себе си. Няма да откриете някоя красива и сериозна жена която да направи на въпрос това нещо :-)