Споделена история от Здраве

Чести настинки.
Настивам често и лесно. Няма значение кой сезон е. Дайде идеи, как да се справя?

Коментари

1.   Имах чести настинки от години, всеки месец минимум 1 път, някой път и по 2 месечно, като това беше свързано с тотална невъзможност да ходя на работа, понякога с тях карах и една на крак, не чак толкова тежка. Настинките ми бяха със средна продължителност 3-4 дена-не съм имал никакви усложнения-температура, повръщане, ангини и тн. Винаги съм си го обяснявал, че просто съм "кекав". Като си знаех положението винаги съм се опитвал да избягвам болни хора, да пия топли напитки и тн, резултат нямаше. Миналата година след поредната настинка се влоших и ми намериха тежък хроничен синузит, който явно не е бил лекуван дълго време и не се влияеше вече от антибиотици. Оперираха ме и всички проблеми ми изчезнаха. Съжалявам, ако съм бил прекалено подробен, но се надявам да съм бил от полза.

2.   И аз съм така, ама имам синузит хроничен, астма - понижен ми е имунитетът, няма спор
Естествените начини са повече движение и много слънце. Някои казват, че слънцето е единственият начин да се набавя витамин Д организма.

Та - движение много, много слънце. Плодове, зеленчуци да хапваш от тях / имам познати една ябълка не искат да изядат /. От това, което съм чел - цитрусови плодове, червените чушки са богати на витамин Ц, морковите на витамин А. Джинджифилът също е много полезен за имунната система. Навсякъде масово препоръчват и Ехинацея, също прополис на капки, мед разбира се. Сусамов тахан също подпомага.

Сега покрай коронавируса, пишат за най-различни добавки като цинк, селен

Ноооооо все пак е хубаво да се консултираш с лекар, ако имаш някакви болежки, може някои от изброените неща да ти пречат. Отделно могат да се правят кръвни изследвания, и да се види, дали нямаш недостиг на даден витамин примерно или някакво другаде да куца нещо
Имаш ли някакви хронични оплаквания - фарингит, бронхит?
Разбира се има лекарства, които подпомагат работата на имунната система, ама тях вече лекар трябва да ги изпише

Дано успееш да подобриш имунитета си. Че, при мен едно къпене и стоене с мокра коса, може да ме извади от строя за няколко дни :))) А като тийн до ноември месец си ходих с една тъничка фланелка :)))

3.   Атора съм. реди няколко дни свърших зината , от тая нощ ме боли лявата сливица. Не знам как да я излекувам ? Правя гъргара , дишам лайка със сода и ...не знам.

4.   До автора

А с нишадър , пробвал ли си ?
На мен ми е помагало гаргара с лайка нишадър . Нишадър-а го продават в аптеките . Ако ще го пробваш , прочети описанието , не знам дали може да има алергична реакция към него или да е противопоказен някои случаи .

Или гаргара с тетра / смрадлика/ . Някои са имали ангина и са се оправяли с тетрата . Пак в аптеката

По 4-5 на ден , ако имаш възможност . Да има поне 2 часа пауза между 2 гаргари, и половин час да не се яде след гаргарата / предполагам ги знаеш тези неща /

Иначе направиха ли ти антибиограма , да се види каква точно е бактерията и кой антибиотик е подходящ
Ако не ти минава , отивай пак при джипито , няма друг начин .

Като бях дете имаше едно зелено за мазане - Гранофурин . Беше изчезнало дълги години , сега уж пак го има в някои аптеки . Поразпитай . Правех много често ангини , и все ми мажеха гърлото с него . Малко горчи

Също мед , някои мажат гърлото с мед .Или просто взимаш една лъжица с мед и я преглъщаш по-бавно

Та , ако не получиш подобрение с домашните илачи , отивай пак на лекар , ако не са ти правили антибиограма - понастоявай малко , дано ти е разбрано джипито

5.   Топли чайове и по-малко стой на студено.

6.   Слагай си връхни дрехи

7.   И аз често настивам, от добавките най-много помагат цинк, витамин D и витамин С, както са писали по-горе трябва плаж на слънце, закаляване, минерални плажове, плодове и зеленчуци сезонни да се хапват. Тези неща наистина са доказани във времето, но в студеното време се обличай с дебели дрехи и гледай да нямаш открити части на тялото. Лятото избягвай течение. През зимата задължително шал и шапка дебели, повече вълнени пуловери, чорапи, топли зимни ботуши, опаковай се и ще видиш разликата. Откакто почнах да се навличам много дебело в студено време по-рядко настивам. Много помага и като вдигам шал върху носа и устата и дишам в него за да не изстива носа и да не гълтам вируси, така ми се разминава хремата.