Споделена история от Здраве

Менструални болки
Здравейте това е позната до болка тема за повечето жени. Искам да ви попитам как се спаравяте всеки месец с менструалните болки? За мен първите два дни от цикъла са някакъв ад адски болки в корема все едно ме режат с нож, понякога пране на омазани дрехи и чаршафи, подуване на корема понякога и диария. В началото се справях с 2 аналгина после обаче започнаха да не ми действат като преди и сега само леко притъпяват болката, та минах на Оки и Нурофен с тях засега за няколко часа забравям за болката, но ме е страх, че с времето и те ще спрат да ми действат в този период. На Нова година се наложи през нощта да изпия още едно пакетче Оки толкова мъчителни бяха болките. Четох някъде, че след раждането изчезвали, но за жалост не при всички жени. Искам това мъчение да изчезне. На 26 почти 27 съм и все още не съм раждала.

Коментари

1.   Аз съм лекар. Накратко болките ви могат да се дължат на ендометриоза. Посетете гинеколога си в най-скоро време, понеже ако е това, трябва да вземете мерки възможно най-скоро.

2.   Дексофен.

3.   Също така и ме тресе в най - тежките дни . Авторката

4.   Аз пия декскетопрофен трометамол, това е противовъзпалително, 2 таблетки дневно. Обикновено взимам първите два дни. И аз съм с ужасни болки от 13 годишна. Само това лекарство ми помага. Нищо друго. Без него ще съм като парцал в леглото с ужасни болки цял ден.
Важно е да се вземе веднага щом усетиш болка, дори да е много лека, защото после е по-трудно да се смъкне възпалението.
Противозачатъчните също намаляват болките, аз докато взимах, имах по-леки болки или никакви

5.   На мен не винаги ми е толкова тежко, имам месеци, в които минавам само с един спазмолгон първия ден и след това никакви ядове, но имам и такива - забелязала съм, че е през 4-5 месеца - когато болката е нетърпима, силно ми е, имам ужасен апетит и изобшо не съм в настроение - тогава пия Миг-400. Не ми се е случвало да свиквам с хапче и да спре да ми действа.

6.   Хормонални проблеми вероятно. Иначе най-ефективни са спазмолитиците като спазмалгон или но-шпа. И са по-малко вредни, макар че всяко лекарство е вредно, затова търси причината.

7.   Аз единствено пия аулин и ми помага

8.   Има и по-силни прахчета-Кетонал и Дексофен, много съм доволна от тях!!!

9.   Здравей, съчувствам ти искрено.
Искам да споделя аз как се справям с менструалните болки, които при мене също са адски и мъчителни. При мен действа Аулина или Нимезила, когато лека полека се усилват болките пия Спазмалгон. Аз пия аулин от 5 години долу горе и досега организма ми не е привикнало към аулина,и ми минава бързо. Ще ти препоръчам и чай от Бял равнец купуваш от аптеките за няма и 2 лв, насипно там на опаковката пише как се вари.
Аз чая пия 15 дена преди да ми дойде, обаче правя си и почивки на всеки три месеца.
Друго което мога да ти препоръчам е топъл душ, и да си напълниш с гореща вода грейка незнам как точно се наричат, и тази грейка да си сложиш под краката.
Аз нося и по свободни дрехи, защото корема ми се подува става като камък.При мен болките и дискомфорта почват една седмица преди да ми дойде.
Незнам дали проблема ще се оправи след като родя, не съм ходила при гинеколог, но все пак ми е редовна менструацията само имам болки първият понякога и вторият ден. Това е от мене аз по принцип не коментирам в сйта, обаче знам какво е да те боли да се свиваш от болка, да се събудиш със болка. Да ти повръщащ от болка и да гълташ сумати хапчета само и само да ти мине. Много добре те разбирам дано поне да опиташ чая вярвай ми, че ще те облекчи много и ще ти мине по болезнено цикъла. Дано да съм ти била полезна. Всичко най-хубаво ти пожелавам!

10.   Наскоро си поставих ваксина покрай Ковид 19. Тъй като не знаех, че трябва да се пие за разреждане на кръвта ми се появиха едни изненади и покрай тях сега пия лекарство за разреждане. Покрай това лекарство и съсиреците по време на цикъл намаляха и сега ме боли по-малко. Понякога пиех по 3 Нурофена а вчера пих само 1 и повече не се наложи.