Споделена история от Здраве

Загуба на коса от мастурбиране
Не съм се интересувал много от тази тема, но съм я виждал в интернет. Преди един месец мастурбирах за първи път и от тогава го правя почти веднъж дневно.

Днес като се къпах и си мих косата, като си махнах ръцете от главата ми бяха пълни с коса! Най-много 20 пъти да съм го правел, в интернет чета, че мъжете го правят средно 4,9 пъти в седмицата, а нашите ми викат, че е нормално 1-2 пъти в месеца.

В момента косата не ми пада, но следващия път като се къпя ще видя, до тогава няма да правя нищо. Друга причина не виждам. Не знам пърхотът да причинява толкова рязък косопад. Пък рак? Косопад без други симптоми?

Коментари

1.   Това, че ти пада косата няма нищо общо с мастурбирането. Това са глупости. Има друга причина, съветвай се с лекар. Аз имах косопад, но се оказа, че това е просто подмяна на стари с нови косми. Имам хубава коса, благодаря на Господ, че не я изгубих, на моменти бях изпаднала в безумна паника.

2.   Боже какви глупости си написал! бъди спокоен едното няма нищо общо с другото и мастурбирай на воля. Това няма да ти навреди по никакъв начин. Средно дневно човек губи по 20 косъма от главата си (незяависимо дали мастурбира), а въпросът ти звучи наистина смешно!

3.   вашите са те излъгали, нормално си е да мастурбираш всеки ден дори.
Косата пада поради различни причини. Погледни си начина на хранене, стрес, ген. (баща ти плешив ли е, aко си момче? )
Виж си шампоана, но най-вече - виж си храненето. Нормално е и да губиш по около 100 косъма на ден. Има периоди, в които се губи повече коса, но това не е от мастурбирането. То е полезно за сърце, за кръвообръщение, за всичко.

4.   Това важи само за мъжете. Еякулацията карала тестостерона да се превръща в някакво DHT, което причинявало косопад, но само на хората, които са си генетично предразположени да им окапе косата. Това само забързва неизбежния процес, ама аз съм още млад! Като потърся в гугъл masturbation hair loss навсякъде излиза за това DHT.

5.   ми то ако на номер 4 думите са верни би трябвало и при нормален секс

6.   Че ако беше вярно досега да съм оплешивял с моите 2-3 на ден.

7.   Глупости! Отиди на дерматолог или поне първо при джипито.