Споделена история от Здраве

Помощ!!!Червей в тоалетната на котката
Здравейте, днес кагато отидох да почистя тоалетната на котката, имаше малки червей бели около 3-4 мм. И няколко по терасата. Пълзяха насам натам. Никога до сега не се е случвало. Какво да правя? Тя е стара на 20 години. През всички тези години не се е случвало. Дали не е от жегата и храната. Давам и консерви. Майко довечера ще сънувам кошмари. В шок съм.

Коментари

1.   И при моята котка имаше такъв случай- просто отиди и и вземи хапче за глисти това е

2.   Това не са червеи, а глисти. Отидете при ветеринар.

3.   Да, съдържанието от консврвите не го варят добре и може от тях да се зарази. За това се дават хапчета против вътрешни паразити всеки месец, не знаеш ли? Трябва и ние хората да приемаме прочистващи препарати редовно, защото не всички глисти, които живеят в хората, излизат навън. Някои се закачват за стената на червото и си стоят там. Може да пробваш прием на тройчатка, диатомична пръст или някакви чайове от сорта за себе си. Не взимай химия, и без нея ще ги махнеш. Но на котката - задължително хапчета и то редовно.

4.   Щом пълзят, не е тения. Тениите са почти неподвижни и плоски.

5.   Няма страшно, случва се и на най-добрите котки. Притегли котката у вас и отиди до най-близката ветеринарна аптека. Кажи, че искаш хапче за вътрешно обезпаразитяване на котка. Ще те попитат колко тежи и след това ще ти дадат въпросното хапче. Стриваш го на ситно и го смесваш с лъжичка от котешката храна, после го даваш на животинчето. Ще изхвърли едно добро количество червеи след това, но ще се изчисти и ще бъде здрава. Добре е да попиташ ветеринар след колко време да дадеш второ хапче. Не е скъпо по принцип, около 3-4 лева трябва да ти стигнат.

6.   Наричат се глисти. Таблетка за обезпаразитяване от ветеринарната аптека ще ти реши проблема. Хубаво е да се дават такива на котката перофилактично през няколко месеца.

7.   3, пий ти всеки месец хапчета, профилактично. За всичко. Авторката не е знаела, че "трябва" и котката й е доживяла 20 години, което е наистина много за котка.
А консервите щяха да се развалят след няколко дена, ако не са добре сварени и напълно стерилни (тоест до унищожаване дори на бактериалните спори, а ти говориш за оцеляване на яйце на глист). Поредния неграмотник.

8.   Трябва да се обезпаразити. Добре е редовно да я обезпаразитявате. Отиди при ветеринар и поискай да ти препоръча препарат и начин.

9.   Качете се на ринга с червеите и нека по-добрият победи.

10.   Ха-ха, н. 9, коментара ти ме разсмя, оправи ми деня.

11.   3 и 7 - и двамата сте някакви заблудени, но и казвате по нещо вярно.
3, прав си, че животното трябва да се обезпаразитява редовно, но твърдението ти за недоварените консерви е комично.
7, котката е доживяла до 20 години, не защото не е приемала препарати, а защото е живяла спокойно в защитена среда - не ѝ се е налагало да си търси и да се бори за храна, територия и т.н.
Авторката - как така гледаш 20 години котка, в 21 век и не знаеш нищо за паразитите? И аз съм в шок - но нищо чудно, с тези "малки червеЙ"...

12.   11, а как ще обясниш факта, че повечето домашни животни са с какви ли не хронични заболявания /също както хората/? Може и да са с по-голяма продължителност на живота от уличните, защото улицата не е естествена среда за котки и кучета, храната им е отпадъчна, често ги мачкат коли, но домашните животни са с хронични заболявания и на лекарства, живота им се удължава, но това не значи, че са здрави. И 20 години е наистина дълбока старост за котка. Когато наистина има проблем (глисти), нека даде лекарство, но "профилактично" да се трови? ! За нещо, което не може да се предаде на човек? Особено животно, което
12. 2 дни, 9 часа 212.39.89.167 Изтрий

Adsense активиран - следете за нецензурност!

не излиза навън. В това е тъпнята...

13.   11 до 12
Обяснявам - повечето домашни любимци са плод на целенасочена селекция, т.е. целта е чистота на породата. Това е изкуствен отбор, който върви с податливост към специфични заболявания и отслабен имунитет, за жалост. Е, аз си гледам две кучета (кръстоски, да не кажа помияри), но, въпреки че са много по-устойчиви, си ги обезпаразитявам и ваксинирам стриктно. Освен това, са и кастрирани - едно, че минимизирам риска от рак на матка, яйчници и и млечни жлези, и второ - спестявам на животните 2 месеца мъки годишно. А и не произвеждам "нежелано поколение".
Но пък, как така решаваш, че уличните, непородистите и дивите животни не боледуват, недоумявам?! Здрави като камък?! - нищо подобно!
P.S. Малоумното ти твърдение, че хората не се заразяват с глисти (и още един куп паразити, и други болести) няма да коментирам изобщо.

14.   12 до 13
Непородистите домашни също не са здрави. А имунитета отслабва от всички видове токсини.
Хората не се заразяват с глистите на котки и кучета, вярно е. Човек може да се зарази с т. нар. "детски глист", но само от друг човек (не от животно).
При кучетата е друго - те излизат навън. Човек могат да заразят с тения, а те самите се заразяват, ако са изяли случайно сурово парче месо от заразено животно.
До модераторите: не знам кое е нецензурното в коментара ми и ще го триете ли, няма ли да го триете, но моля махнете тоя ип адрес.