Споделена история от Здраве

Кръв по тоалетната хартия!
Здравейте!
Като за начало момиче на 20 години съм, храня се здравословно и съм физически активна.
В последно време забелязвам много малко светло червена кръв по тоалетната хартия след като се изходя. Нямам болки или парене. Изпражненията ми често са сухи и големи (извинете, че се изразявам така). От 2 месеца някъде са така, преди само понякога се случваше да са сухи. С други думи от 2 месеца имам запек.
Преди седмица много ме боля корема и вдигнах температура, но се оказа, че е било вирус.
До тоалетна по голяма и малка нужда си ходя нормално и редовно.
Имам газове, но не са много.
Просто тази кръв по тоалетната хартия започна да ме притеснява.
Някакви предположения какво може да ми има?

Коментари

1.   Хемороиди.

2.   Хемороиди.

3.   Ако кръвта е тъмна, почти черна, тогава е за притеснение, защото може да е симптом на рак на дебелото черво. При теб не е такова. Щом е ярка, значи това е артериална кръв, т.е. най-много да е хемороид или фисура. А може просто ако си имала запек, после при изхождане на по-твърди фекалии да се е разранило червото и сега да се дразни и кърви при изхождане, докато зарастне. Препоръчвам ти, като се изхождаш да си слагаш малко столче или обърнато легенче под ходилата, така че да се формира възможно най-малък ъгъл между бедрата и корема, т.е. бедрата да са максимално прибрани до корема. Това е естествената поза за изхождане, при която червото застава право и фекалиите преминават най-лесно и щадящо червата. Хубаво е това да го правиш при първото изхождане след запек, за да избегнеш такова кървене занапред. Отделно си купи от аптеката смрадлика и си я свари в една тенджера. Всеки ден по 2-3 пъти сядай в леген или подобен съд, пълен с прецедена преварка от смрадлика за десетина минути, дотолкова че да е в контакт с ануса. Или просто с ръка се подпличквай. За 2-3 дни ще почувстваш значително облекчение. Гарантирам ти, че ще ти помогне повече от всяко лекарство и то само за 2 лв. Имай предвид, че смрадликата цапа, така че по-внимателно. След кисненето може леко с малко водичка без сапун да си измиеш ануса, колкото да не ти цапа гащите, защото иначе ще ти станат зелени.

Ако така проблемът не отшуми до десетина дни, посети лекар. Но съм сигурен, че ще с този тип изхождане и смрадлика ще мине напълно до максимум седмица, а още след 2-3-4 дни ще почувстваш облекчение.

4.   От авторката
И аз първо си помислих, че са хемороиди, но нямам болки или сърбеж.
Благодаря ви.

5.   Купи си цикатридина супозитории или проктис-м и за няколко дни ще ти мине. Аз ползвам двата продукта, когато се налага, и съм много доволна.

6.   4, не е задължително да има болка.

7.   Щом изпражненията са сухи, вероятно се касае и за леко обезводнен организъм. Увеличи приема на течности (чиста вода) или яж по една голяма свежа салата на обяд и на вечеря.

Забелязала съм, че при мен се случва, когато съм много изнервена или разтревожена. Чела съм, че в такива епизоди тялото абсорбира повече от водата, налична в организма и това потенциално би могло да доведе до големи, сухи изпражнения, а оттам, излизайки навън, да причинят нараняване, съпроводено с кръвотечение.

10.   И при мен се случва когато има запек. Щом е ярко червена кръвта значи е артериална и е близо до входа. Не вярвам да е хемороид, защото те болят и когато се спукат определено ще усетиш, от опит го казвам. Според мен леко се е разранил ректума отвътре при напъните и твърдите изпражнения. Аз веднъж така се бях уплашила след едно ходене - гледам всичко в кръв в тоалетната чиния, направо касапница, а не бях в цикъл. Няма болка, но кръв колкото щеш. Е, оказа се раничка. Гледай да пиеш достатъчно течности и да се храниш добре за да избегнеш запека. Той е вреден за тялото също. Приемай повече фибри.

11.   Просто има леко разкъсване от твърдите ... знаеш. Споко! Пий вода!

12.   Здравей.
Точно около коледа миналата година, ми се наложи за една седмица да се храня с тестени изделия, пици и тем подобни.
При което получих по твърди изпражнения, а веднага след това по незнайна причина, имах разтройство при което за да се избърша старателно, май се престарах в повече.
Бях претъркъл около ануса и стана една такава, че ми се възпали около ануса и няколко дни, докато се наканя да отида до аптека за Хемоклин и цикатридина, не можех дори да се движа нормално. Е явно съм имал външен хемороид, който раздразних и се беше възпалил.
Още години преди това усещах при избърсването след голяма нужда малко топченце от едната ми страна на ануса и съм виждал такива мънички точици светло червена кръв.

Моя съвет е, използвай тоалетна хартия за да избърсваш основното и след това с мокри кърпички за да се изтриеш, както трябва.
Яж повече салати и плодове, повечко вода.
Ходя до по-голяма нужда вече когато няма накъде и не се напъвам излишно.
В началото на възпалението се лекувах с хемоклин и цикатридина за около 2 седмици и спрях с всичко.
Изпитвах дискомфорт в областа за около 1 месец, боцкане и чувство за недоизхождане.
Вече мина доста време, сериозни проблеми не съм имал, само дето се издува при изхождане.
Мъж на 25

18.   Антифлегмин препоръчвам го при хемороиди.

20.   Повече вода - над 2 л. на ден, по-малко тестени изделия, хляб, тестени закуски и разни печива (пици, сладкиши, баници, кексове), ако можеш направо избягвай. Мoкри кърпички или миене след ходене по-голяма нужда и проблемът ще се реши от самосебе си.

23.   Значи намаляваш т. н. джънк фууд до миминум (пици, дюнери, ципсове, кола), почват да папаш супички, готвено и вероятно ще се оправиш. Ако няма подобрение - на лекар!

24.   Пиша втори път коментарът си, първо отиди на лекар преди да използуваш каквото и да било.

25.   От авторката

Отидох на лекар, нямам проблем с хемороидите. От запека е било. Започнах да пия повече вода и да използвам мокри кърпички и проблема се разреши. От седмица някъде вече нямам запек и кръв по тоалетната хартия.
Благодаря на всички за съветите.