Споделена история от Здраве

Докторите май ме измамиха.
Знам че пиша много тук, но имам спешна нужда от вашата помощ!

Аз написах темата "Кривогледството ми съсипва живота. " и там написах че ще си купя очила. Обаче исках да е колкото се може по-бързо защото почвах училище след дни. Аз не мога да гледам хората в очите заради това. Страх ме е да не ми се смеят заради това, защото в детската бях страшно тормозена.

Та преминавам към съществената част. Като бях малка докторите ми казаха че с очила ще се реши проблемът ми. Сега си купих очила и забелязах че окото пак се криви. Мислех си че му трябва време да се адаптира към очилата. Докторката каза че този проблем се наричал страбизъм и не се оправя с очила, а само с операция. И това сега ме бърка страшно много.

Измамиха ли ме? Ако да, кой? Ако не, обречена ли съм да съм кривогледа? Не ми говорете за операции, защото не можем да си ги позволим. Предния път за баба трябваше да молим хората за пари.

Коментари

1.   Престани да пишеш 1000 теми по един и същи проблем. Кривогледство при възрастни се оправя само с операция, при деца е възможно с очила, но не сигурно. Също така дори след операция кривогледството може да се върне в даден момент. Аз имам две такива операции - на 5 и на 25. Струва към 500 лева, ако реално ти съсипва живота, вземи назаем и ще ги връщаш постепенно. Но дори след година може пак да се появи, докторите не дават гаранция кога, но много често се връща пак. При възрастни упражненията за очи не оправят кривогледство. Така че докторите не са те измамили.

2.   Миличка на колко си години и от къде си?При твоя проблем недей да ходиш просто при накакъв доктор защото може и куп очила да смениш. Отиди в София. Имаш 2 варианта болница ИСУЛ там отиват най-тежките случай от цяла България. Това е и спешното при очни проблеми. Втори вариант клиника Вижън в София най-голямата и модерна на балканите. Ако се налага операция ще я направят и проблемът ще изчезне. Очните операции се правят с упойка и не трябва да те е страх.