Споделена история от Здраве

Проблеми с уринирането
Здравейте! На 23 години съм, момиче. От известно време ми се случва през нощта да ми се ходи до тоалетна по малка нужда. Отивам и изпишквам една-две капки и като си легна веднага пак ми се ходи и така това се повтаря в продължение на часове. Чуството е направо обийствено. Намерих цаката... като става така ... влизам в банята и се нагрявам с гореща вода и чуството, че ти се пишка постоянно намалява. Нямам кръв в урината, но докато пишкам ме наболява. Ужасно е неприятно. Гледам по рекламите разни лекарства "уринал" и тем подобни, но не знам дали са за такива проблеми. На някой случвало ли му се е? И моля ви, ако знаете някакво лекарство, кажете ми го.

Коментари

1.   Отиди на уролог, може да имаш възпаление ще пиеш антибиотик и ще ти мине. Не се плаши, но отиди!

Успех!

2.   Преди окло 2 години имах същия проблем. Веднага отивай при уролог. Може да е цистит, може да са песачинки или камъни в бъбреците. Аз се мъчих така окло седмица. Завиждах на нормално уриниращите хора. Кошмарно е, знам. Може и да отшуми, но е по-добре да знаеш какво е, така че не чакай! Не задалжително да виждаш кръвта в урината, за да я има. Не се мъчи, отивай на лекар!

3.   СИГУРНО Е ЦИСТИТ, ОТИДИ НА ЛЕКАР ТОИ ЩЕ ТИ ИЗПИШЕ АНТИБИОТИК.

4.   Според мен също може да е цистит и отиди на лекар да ти предпише лекарства, защото ако неприложиш веднага лечение може да стане хроничен. Може да се подмиваш с калиев перманганат, разреден с вода, но по-малко за да не гори.

5.   Отивай на лекар.

6.   След като се получава подобрение при загряване с топла вода-почти сигурно е, че се касае за цистит. Самолечението е опасно, защото може да се хронифицира и възпалителния процес да отиде към бъбреците и да се получат разни банални бактериални инфекции или пиелонефрит и т.н. има куп други възможности, които не Ви ги пожелавам. Своевременно вземете мерки, за да съхраните здравето си.

7.   Сигурно е цистит! Отиди веднага на лекар, за да не станеш като мен преди няколко години. За един ден дискомфорта при уриниране се превърна в остра болка, не можех да стискам изобщо, пикаех кръв и се наложи да ходя до спешното. По-голямо унижение от това да се напикаваш в гащите с адска болка едва ли би могло да има.

8.   /Автора/ Здравейте, благодаря за коментарите. Оказа се, че е цистит и сега пия Ципрофлоксацин 250мг. Някой пил ли го е... и знаете ли дали вреди, ако се прави бебе, понеже не го пише в листовката.

10.   Здравейте аз съм момиче на 17 години от един два дена постоянно ми се пишка а пък като отида до тоалетната пишкам няколко капчици. Нищо не ме боли, нито пишкам кръв но урината ми е бяла... дали това е цистит? Ще ми дадете ли някакъв савет

11.   Здравейте, момиче на 13 години съм и от около месец имам проблем при уриниране. Не ме боли, но около минута след като съм се изпишкала вече отново ми се ходи. Лекарят каза че е само настинка, пих мечо грозде две седмици но нищо не се получи. Стерилната орина показва, че няма нищо. Е да но вече колко време съм така, ако е настинка не би ли трябвало одавна да е отшумяло, а ако не е какво може да бъде. Това бъбречни проблеми ли са или нещо друго и по-важното какво може да се направи. Моля ви някой да помогне.

12.   Здравейте, на 40 г съм и това лято взех да усещам че не пишкам както трябва, мъча се като ми се приходи пикая малко с различни цветове на урината и не е силна струята, да не се дължи това нещо на простата и ако е така кое лекарство е най препоръчително? Благодаря!

13.   В момента имам същия проблем. Постоянно ми се ходи до тоалетна и като отида не изпишквам нищо няколко капки и това е. Направо е ужасно това чувство, толкова е дискомфортно. Ходих на лекар и ми откриха Е. Коли в урината сега пия Панацеф, но и той не ми действа. Направо незнам какво да правя..