Споделена история от Здраве

Дентален проблем
Здравейте! Прощавайте за безпокойствието, обаче проблемът е следният : Принципно често ми се е случвало да ми кървят венците от миене на зъбите с четка с твърд косъм и използвам вода за уста Dentaprotect за стабилизиране на положението. Проблемът ескалира когато заминах за известно време в чужбина и там понеже нямах в наличност тази вода, съквартирантът ми пожела да ми услужи с неговата и аз се съгласих. Неговата обаче е Bevola и след две седмици жабурене веднъж дневно, видях че пише на етикета че съдържа алкохол. Хубаво, спрях употребата й, та на другия ден при миенето на зъбите започна яко да тече кръв от поне пет места на венците. Той си беше закупил и Listerine зелена на цвят, та пробвах и нея, а тя обаче така започна да щипе езика че не е за разказване. Сега съм се завърнал и отново използвам Dentaprotect, обаче десният ми кътник ме боли и видях че има бяло петно на него (предпоставка за кариес сигурно, но дано не е) та желая да ви питам следното преди да успея да посетя зъболекаря : Има ли опасност необратимо да съм си навредил на венците с онези две води за уста Bevola и Listerine? Чудното е че онзи ден след вечерята усетих от нищото привкус на кръв в устата си и при изплюването наистина беше така. Моля ви за мнение и съвети, ще съм адски благодарен!

Коментари

1.   Преди години ми кървяха венците, при мен беше когато ги миех, през останалото време не се е случвало. Зъболекарката, когато лекуваше някой зъб, едвам спираше кървенето. Препоръча ми Артродонт класик паста за зъби и вода за уста. Направих няколко курса и проблемът изчезна. Сега от време на време правя по някой курс с пастата.

2.   Жабури се със смрадлика, има стягащо действие. Освен това ползвай мека четка (Soft / Ultra Soft)

3.   Първо вземете си направете кръвни изследвания-особенно тромбоцити.Ако с изследванията не всичко е в ред се налага да приемате медикаменти, но там думата има лекар.
Второ,купете от аптека, а не от супера медицинско-терапевтична вода Еудрил и паста Елгидиум/ синьо-зелена туба/, а също гела Елугел с който се мажат венците, след измиване на зъбите с пастата и водата.Четката трябва да е с медиум/средна/ твърдост отново на Елгидиум, защото са със заоблени крайчета на всяко косъмче.Средно по 8 лв е всяка позиция, но това спасява зъби и венци за десетилетия!