Споделена история от Здраве

Прием на противозачатъчни
Здравейте! Искам да започна прием на противозачатъчни. Не мога да ида на гинеколог, защото тя е много заета и в болницата, където е кабинетът й, има бум на КОВИД-19. Ще изчакам след Нова година. Въпросът ми е, някоя от вас, която има разширени вени дали е пила?

Коментари

1.   Има и други лекари, ако ще и от малък град да си.

Защи искаш да пиеш противозачатъчни?

При здрави жени има повече странични ефекти.

2.   А рак на гърдите да ви се хваща?
Нали знаете, че те са хормонални! Често правят и тромби във крайниците, особенно при разширени вени.

3.   За предпазване от бременност искам да ги пия за какво друго може. Други контрацептиви не са вариант и МНОГО МОЛЯ без нападки!

4.   За съжаление няма как да минеш без лекар. Изписват се с рецепта и след кръвни тестове. Защото първо има много видове, второ не на всяка жена действат добре. На мен и на сестра ми изписа ха еднакви хапчета, аз бях доволна, при нея имаше странични ефекти и се наложи да и ги сменят. Така, че ако твоята лекарка е заета, потърси друга или поне говори с личния си лекар. Не става дума за бонбони, все пак.

5.   Противозачатъчните се ползват по-често като лекарствено средство при жени с хормонални смущения или кисти на яйчниците. Ето за какво друго може да се пият, питаше в предния пост:)
Противопоказни са при жени пушачи.
И точно поради тази причина без рецепта няма аптекар, който да ти ги продаде.
Караш партньора да си слага капут и проблемите свършват.
И алергия да имате, има презервативи, които не са от латекс.
А и ако се чудиш за какво друго се ползва презерватива, защото имаше пропуски в образованието си за противозачатъчните - ПАЗЯТ И ОТ БОЛЕСТИ.