Споделена история от Здраве

Covid 19 как го изкарахте?
Здравейте,
интересно ми е хората, които минаха през този кошмар от коронавируса, как го изкарахте, разкажете за всеки етап подробно.
Това ще е от полза за хората, които още не са го изкарали като мен момче на 20г. прясно навършени.

Коментари

1.   Бях 10 дена с температура и направих пневмония.Мислех си че като съм млад и здрав ще го изкарам леко а всъщност 1 месец пиех антибиотици.При всеки различно се проявява без значение дали си млад или стар и колко си здрав.

2.   Изкарах го с лека неразположеност, загуба на обоняние за около седмица, температура до 37,2 най-много и то не всеки ден. Други симптоми, Слава Богу нямах.

М40

5.   Ти ще го минеш добре, най-вероятно, млад си. Аз съм на 31, мъж, ми беше доста тегаво. Не за болница, ама почти, ако нямаше пандемия, можеше и да ме приемат за всеки случай. С два антибиотика, понеже имах някакви засенчвания на снимката на дроба и едвам се качвах до 4-ти етаж на който живея, без да се задъхам. Бих казал, че бързо се повъзстанових сега и съм си окей, за няма и месец, но 7-10 дни ми беше доста зле. Не е ташак работа, както всякакви глупаци из нета се опитват да го изкарат. Да, някои изкарват само със загуба на вкус и мирис, ама други с двустранна пневмония в болница, а трети са чао.

6.   Всеки чака ваксината и да продължи да живее по старому.Но това няма да е възможно по ред причини.Вируса удря хора,чийто ментален модел е сбъркан,хора,които не са наясно с вселенските неща и своето място в тях.
Вируса е огледалото,в което всеки ще се огледа рано или късно.Това все още е само предупреждението,но така като гледам ще е необходима и трета вълна и нещо по-сериозно от този вирус.Та белким тогава ни светне лампичката.

7.   До 6 какво имаш в предвид под "Да ни светне лампичката" пс.Не се заяждам.

8.   Няма да е от полза, защото вирусът далеч не е един и това как са го изкарали зависи кой от многото щамове ги е хванал и най вече как са го хванали-с маска или през подаващ се навън от нея нос. Ако е бил някой по-сериозен щам и е влязъл в пълен състав през изваденият навън нос, не им завиждам на тия. Ако са били с маска N95 вирусът понеже е проникнал в минимален състав не ги е счупил, а ги е направил по-силни откъм имунитет и най-вероятно са го изкарали безсимптомно, и на практика са се ваксинирали така без да им бият ваксина.

9.   10 дни бях без обоняние. Веднъж вдигнах температура 37.9 и повече не се повтори. Усещах мускулна болка, но и това бързо се оправи. Други симптоми нямах и леко го изкарах.
Ж 23

10.   Автор на темата е:
Благодаря за досегашните отговори!!!
Надявам,се да не го хващам!!!
Досега не съм имал през живота си пневмония,а ако трябва да се сбъдна с нея от този вирус ще е доста тежко,нали казват, че тази е различна!!!

11.   Бях в болница 21 дена, на 3 антибиотика, с 40 градуса температура, бактериални усложнения, развих алергия от антибиотиците и повръщах доста често. Това се случи още април месец, но след това толкова ми спадна имунитета, че лятото направих 2 гнойни ангини, уголемиха ми се сливиците, ходих на физиотерапии. Наскоро направих и един бронхит. Момиче на 16 съм и никога през живота ми не съм била болнава. Тази година ме попиля просто. Но пък от друга страна баща ми и чичо ми го изкараха доста леко, само 2-3 дни с температура.

12.   6, всичко, освен това за лампичката, в коментара ти е глупост. Вируса е опасен за хора със слаба имунна система, а такива са възрастните, хората с хронични заболявания (които са следствие на нездравословен живот) или само нездравословен живот, чиито последствия още не са се проявили, заради младата възраст и човек се мисли за здрав (като н.1 например).
Ваксината е нужна точно за рисковата група хора. Ама не били достатъчни клиничните проучвания. Ама всякакви лекарства се предлагаха, видя се, че без "стаден имунитет" няма да стане, но ваксината щеше да спаси много хора от рисковите групи, много щяха да го изкарат по-леко, всичко щеше да протече по-бавно и с по-малко жертви. Тогава нямаше да се налагат такива "мерки", от които вече всеки казва, че са му писнало, но все още се рита срещу ваксината, Ами явно не са ви писнали достатъчно.

13.   Един ден главоболие, два дни температура 37.2 и две седмици без обоняние и вкус. Аз го прекарах леко, като дори си тренирах вкъщи. Карала съм много по- тежки вируси, за всеки е различно.

16.   Здравей.При мен всичко започна с силни мускулни болки ,силно главобилие,липса на обоняние (около 4-5дни) температура около 37.5-38 градуса и накрая лека начална пневмония.И с антибиотици се нормализираха нещата.

17.   Здравей!
Лично го изкарах кофти, беше по-гадно от обикновен грип, поне при мен.
Първите 3 дена не можех да стана от леглото, буквално. Цялото тяло ме болеше. В продължение 7 дена температура, която не спадаше, пих по 4 сашета Фервекс всеки ден само и само да я контролирам. Накрая се оправих почти напълно и хоп - загубих си обонянието. Загубата беше за около 5-6 дена и се върна, за което съм много благодарен, защото има хора, на които обонянието или вкуса не се връщат с месеци. На няколко пъти имах главоболие, един ден ме беше ударило и в стомаха. Дробовете ме боляха и много кашлях. Не съм ходил до личната ми лекарка, 3 пъти звъняхме - никой не вдига. Гонят хората от болниците (поне в моя град) и не приемат. Та, добре че не се развиха нещата за болница. Това е. Пази се. :)

М, 19

18.   Много силни болки в гърба(все едно са ме били) и бронхит(установен чрез рентгенова снимка) като не кашлях много. Може би веднъж дневно да се изкашлям и то заради дразнене в гърдите. Нямах обоняние две седмици. Нямах нито температура нито главоболие. Заразих се от мой близък, който беше много болен лежа 15 дни в болницата и едвам го спасиха. Определено го изкарах леко, въпреки директния продължителен контакт. При всеки е различно. Вирусът засяга предимно възрастни и хора с придружаващи заболявания, но покрай тях горят и млади. Истината е че от такава инфекция няма спасение. Трябва специална екипировка. Имат я лекарите, но пак се заразяват.
Авторе, ако ти се появят симптоми, настоява да те чуят на слушалка и да те види пулмолог. В този момент личните си правят пас, но лечение дистанционно не се прави. Вярно е че всеки ще живее колкото му е писано, но защо да развиващ пневмония, като лекаря ако те чуе може да ти назначи нужната терапия, за да го предотврати.
Най-важното е пълноценната храна.
Бъдете здрави!

19.   Ж39
Първи ден температутура от 37,4 до 38, главоболие и болки в кръста.
Втори ден цял ден температура 37,3, без др.симптоми.
След това нямах температура, а само болки в гърба 3 дена. Около 1 седмица нямах апетит и бях отпаднала
Загубих обоняние на 6-тия ден за около седмица.
Пих "Ремантадин" 6 дена и витамини.

20.   Мъжа ми почина от усложнения от ковид19, и цялата къща го изкарахме, само снаха ми, внука и племенницата ми се опазиха да не се разболеят, иначе най тежко брата на мъжа ми, в къщи, на три антибиотика, защото разви пневмония, но сега всички сме добре, но платихме най високата цена на тази болест. Пазете се, ваксините са тук, като дойде реда ни, всички ще се ваксинираме. Между всичко останало, дъщеря ми е с антитела и не помни кога го е изкарала.

21.   Аз го икарах още преди да се знае за него тук. Малко преди да ни затворят. Така не бях боледувала. Но се преживява, ако си здрав човек по принцип. Силна умора, отпадналост, беше ми трудно да стана и да ходя. Разстройство, повръщане, гадене, болки в корема, виене на свят, постоянно спях. Не се повлияваше от нищо, но капки вомитосхил помогнаха за повръщането. След като ми мина седмица след това имах остри болки в стомаха след хранене. После го изкара мъжа ми, имаше задух и кашлица. Накрая удари и детето ми, което тогава беше на 2г. и 6м., за малко да си отиде! Господи, благодаря че е живо и здраво! Това дете линееше, не я деше, блуждаеше с висока температура, по едно време започна да става синьо и да се тресе силно. Щях да припадна. Лекарите правиха тестове за всички грипове и бяха отрицателни, нямаше и бактериална инфекция, никой не знаеше какво му е. Даваха 9 дни антибиотик и изобщо не се повлияваше, докато в един момент бавно започна да се подобрява, температура 39 държа над 8 дни. Отслабна много. После мина месец и дойде локдауна и тогава за първи път чухме за коронавирус. Лятото го изкарахме пак, но вече по-леко, само загуба на мирис и вкус и леко сополи, които бяха обилни две седмици, но без да запушват носа и без никакъв дискомофорт. После повече не сме хващали.

22.   Изкарах го сега, края на септември и началото на октомври, но как да определя... средно тежко, айде. Имах много гадна и мъчителна кашлица, липса на вкус и обоняние, и толкоз. Нищо повече от това-ни втрисане, ни болки в мускулите, ставите, нощно изпотяване и тем подобни, нямах! ... Кашлицата е това, което ме мъчеше, и сега покашлям де, а липсата на вкус и обоняние направо е нещо отвратително, когато се храниш, но... трудно ми е да определя дали съм се излекувал напълно вече, и дали това е било Делта, стария китайски вариант, или който и да е от тях, понятие нямам! ... Но сега вече абсурд да се ваксинирам, просто няма да стане! ... И нито съм се изследвал, нито нищо...

23.   Караме го с мъжа ми в момента, със симптоми сме той от петък, аз от събота, с положителни тестове от вчера. Отпадналост, леки болки в ставите, неприятна хрема, кашлица почти няма, но усещане, че гърдите са възпалени, стомашни болки и крампи, температура появяваща се и изчезваща през деня, но не надвишаваща 37, 5, усещане за втрисане от време на време, все едно имаш лед отвътре. Интересно че усещането за възпалени гърди и кашлица се появи и при двамата директно, без преди това да ни е боляло гърло или да сме усетили, че слиза инфекцията надолу. Дотук сме ок, седим си вкъщи на топло, надявам се да си премине без усложнения, но определено си е страшно и се шашкаш като ти излезе позитивен теста.

24.   Автор на темата е благодаря за коментарите!
Темата вече е доста стара,но благодаря за отговорите.
Аз още началото на лятото се ваксинирах с двете дози от ваксината на Пфайзер и началото на годината ще ходя и за трета доза от ваксината!

25.   Ние сме ваксинирани. Жената го изкара с температура за един ден, главоболие, сополи и гърло за около седмица. Аз не се разболях, въпреки че й бях контактен.

26.   Предлагам всеки изкарал го да пише какви точно антибиотици е вземал и по колко (доза, дни). Защото чувам, че всеки доктор и болница прилагат техни си схеми с лекарства. Добре е да има обобщение и сравнение. Всичките им щабове и организации, ако само си бяха направили труда да правят статистика: кой какви лекарства взема, какви оплаквания има и как изкарва (или не изкарва), можеше да бъдат много по-полезни. Сега някои антибиотици сигурно са крайно неефективни и направо водят до "финала", но така и не се разбира. А докторите, които ги изписват си мислят, че нямат късмет пациентите им.

27.   Два пъти бях с коронавирус. И двата пъти със силна раздираща кашлица и като ме почне по цял час кашлях и загубих обоняние за 10 дни. И двата пъти се самолекувах с Оспамокс през 12 часа за 7 дни, Парацетамол и мултивитамини. След първият път месеци наред се чувствах вечно уморен, а не работех в този период и по цял ден с лаптопа в леглото. След вторият път имах урологичен проблем.

28.   Брат ми, сравнително млад човек, почина от ковид. За около седмица разви много лоша двустранна пневмония, а единственият му симптом беше температура. Като влезе в болница вече е било късно, антибиотиците не помогнаха. Накрая го интубираха, но се влоши и си отиде. Аз за щастие не съм го карала. Ваксинирах се по време на бременността и нямах проблеми. Готова съм и за третата доза, когато му дойде времето. Ваксините може и да са рисковани, но вирусът е много по-рискован и опасен. Намира най-слабите ти места и те удря точно там.