Споделена история от Здраве

Чувствам се, като луд...
Здравейте. Преди около 4-5 месеца имах паник атаки и чувство на дереализация след пушене на марихуана. Имах страх от полудяване, започнах да чета за шизофренията и се наплаших още повече. В депресия съм, направо не съм същият човек и не се чувствам същия, преди тренирах, храних се повече, наспивах се и тнт., а сега нямам мотивация за нищо, стоя по цял ден и нищо не правя понякога получавам това чувство за нереалност и много се плаша. Преди малко, както си стоях и се замислих, че всички сме хора, всички трябва да си живеем нормално и спокойно, представих си родителите ми как са спокойни, не им пука, живеят си живота и тн., а аз съм някакъв различен, абе направо все едно не съм човек и отново ме обвзе това чувство на дереализация и чувство, че полудявам.... Проблема ми е, че мисля много дълбоко за света още от много време и това ужасно чувство се появи. Някак си имам чувството, че съм луд и нищо около мен не е реално, а преди това как се радвах на живота, бях много усмихнат, тренирах си, диети пазих, всичко ми беше перфектно. Имам чувството, че полудявам... Не е нормално да чувствам хората около мен различни и тнт.... Дайте ми някакъв съвет. Не съм посещавал психолог.

Коментари

2.   Нормално е ,все пак си пушил с трева.На всеки действа различно -с различни последици.
Макар и в младата си възраст все още,аз се считам за филосов и интелектуалец.
Тъжните моменти в живота носят мъдрост ,но понякога е достатъчно да си благодарен и за малките.
Първо - посети лекар и междувременно чети истории за проблеми след пушене на марихуана.
Второ - замисли се за всички малки Обри неща в живота си- и започни от това че си жив и съзнателен човек...
И трето аз наистина се дразня ,когато хора правели глупости -изведнъж се просветляват,започвайки да мислят за философията на живота .
Но предполагам това естествения начин.По - добре по- късно от колкото никога,все пак..
Не те познавам за да те съдя ,само мога да дам съвет и да ти пожелая:
Успех!
х17_годишенХ

3.   Това не е ОК. Единственото правилно решение е да посетиш, и да посещаваш определено време психиатър. Не психолог, а професионален психиатър. Лесно можеш да станеш опасен за близките си.
Опитай се да се успокоиш, да правиш спокойни и интересни неща за СЕБЕ си. Не мисли глобално за света, не мисли за решаване на ЧУЖДИ или ОБЩИ проблеми - това е най-прекия път да загубиш разсъдака си. Света някак си се е справил без теб. А и тези новини, постоянно нагнетяват страх и напрежение, само отвратителните и страшните неща пускат, за положителните - мълчат. Най-добре не гледай новини, не чети глобална литература, фокусирай се на себе си, на спорта, на диета. Никога повече не употребявай наркотици, дори и леки, ограничавай ( или спри ) и алкохола - организма ти е потдатлив на тях.
Каквито и мерки да вземеш - посети психиатър.

4.   Нищо ти няма, братленце. Спри да общуваш с хора, които не те уважават и никога повече не употребявай марихуана. На много хора се случват подобни дълги и тревожни разсмисли след употребата на психотропни вещества, а явно марихуаната, която си пушил е била пръскана с препарати. Успокой се, отдели 1-2 дни в които само и единствено да си почиваш. Гледай филми, почети и ще се оправиш. Не си давай парите на психолози и т. Н. Успех!