Споделена история от Здраве

Страх ме е да остана инвалид
Имам дискова херния. Пробвахме всичко с няколко лекари, физиотерапевти, кинезитерапевти, нищо не помага. Не мога да понеса повече болка. Вече с месеци едва ставам от леглото. Не мога и да работя, а имам жена и дете. Искам просто да не ме боли и да мога да съм полезен на семейството си. Остава операция, но от познатите ми с такива операции само един се оправи, останалите са полуинвалиди. Страх ме е. Притеснен съм. Господи, помогни ми!

Коментари

1.   А опита ли с упражнения? Единственият сигурен начин да се отървеш от дисковата херния е да заздравиш мускулите около прешлените, за да ги поддържат и натоварването да не пада върху тях. Има фитнес инструктори, които изготвят специални програми за хора с дискова херния. Така че ако имаш достатъчно периоди без силни болки, намери си добър инструктор, който разбира от този проблем, и тичай към фитнеса. Ако обаче положението е много зле, подложи се на операция при доказан специалист. Излекуваните са много повече от тези с усложнения, но човек чува по-често за проблемите, а не за успешните случаи.

2.   Боже, моля те да се оправи автора на темата.

Нека да е жив и да бъде здрав. Нека да се оправи, да му се сбъднат желанията.

Амин

3.   озон?

4.   задължително отиди при иглотерапевт, ако си от Варна Шакола е твоя човек, преди десет години бях като теб и по зле защото пикаех в леген по едно време а по голяма нужда не бях ходил почти седмица. Този човек има златни ръце и абсолютно никога няма ти каже мога да ти помогна а само да ти вземе пари. Последния ти вариант е операция, но по добре ме послушай че операцията си има своите рискове.

5.   За съжаление е най-добре да съберете пари (ако нямате) и да се оперирате в чужбина.
Иначе мога да препоръчам д-р Георги Димитров в Плевен, ортопед, лекува майка ми, но за друго - счупване на китката при падане.

6.   Щом си я докарал дотам, да не можеш да станеш от леглото, нямаш избор, освен да се оперираш. Една позната, на 30, беше в твоето положение, отлага, отлага, докато вече стигна до положение да яде за 5 минути, да се къпе клекнала също за 5 минути и какво ли не още, абе в невъзможност да живее нормално. Оперира се преди няколко месеца и сега е добре.
Така че в крайна сметка ще се принудиш да се оперираш, свикни с тази мисъл и потърси адекватен лекар.
Успех!

7.   Продължавай да ходиш на лекари и да се допитваш до каквото можеш, но те съветвам да погледнеш работата на Joe Dispenza и на какво учи той. Ще се научиш да медитираш и да осъзнаеш че имаш влияние върху тялото си, колкото и безумно да звучи. След като нямаш друга алтернатива, опитай, виж разни testimonials на хора, които са запознати с него. Опитай!

8.   Аз съм имал много сериозни кризи, дето не мога да ставам по изв. време. Болеше ме много, сега също периодично ме боли, но. Стигнах до там да правя коремни преси, планк, лицеви, клекове и други разтегателни за кръста специално. Почти ежедневно. Започнах много да ходя, колкото мога и когато мога пеша. Започнах да плувам. На 21-22 ми се получи контузията, много болка и мъка през годините, сега съм на 31. Работя седнал, столът също е мн. важен. Искрено се надявам да се оправиш и да стигнеш до моето положение. На моменти съм мислел, че ще е вечно. Трябва да укрепнеш мускулите и да се движиш. Лежането още повече вреди. Колкото и да те боли. Вземаш хапчета ако трябва и почваш да движиш. Има една жена, която веднъж ми отщипва нервите, живее в Надежда 4, в София. Казва се Емилия. Много има в нета за нея, на мен ми отщипа при едно мн кофти прищипване през годините и после пих и хапчета, но се оправих. Операция в краен случай гледай. Според мен най-важно е движение, упражнения, ако можеш да не си много кила и да имаш мускулатура там. Дано стигнеш до тоя момент! От сърце ти го желая, защото знам чувството!

11.   Преди да предприемеш операция, консултирай се в Американската клиника за гръбначни изкривявания. Не искам да правя реклама, работехме с тях по друг въпрос и ми се наложи да изгледам много техни клипчета с лекари и пациенти и ми изглеждат обнадеждаващо. Те ти правят специална програма за подходащи упражнения, които да ти укрепят гърба.
Мисля, че цените им са доста солени. Струва си да проучиш въпроса, ако може да избегнеш операция, според мен.

12.   Скъпи братко не те познавам, но искай милост от Господ. Не спирай да Му се молиш. Той е много добър и велик. Извини му се за всичко и Му кажи че искаш да си още по добър човек и че искаш Неговата прошка, милост и помощ.

13.   Прочети за др Джо Диспенза!

14.   Йогата е най-достъпмото нещо!

Започва се с лежане по гръб на пода върху шалте.

След това най-елементарните движения на тялото. То самото тяло започва да ти показва, кога да изпънеш ръка, крак и накъде. Лежане по корем, стоене на четири крака(кучешката)... Има толкова много достъпни упражнения и за тежко болни!

Първоначално няма да те свърта да ги правиш тези неща, но когато започнеш да усещаш че наистина се случва нещо положително с тебе, ще искаш още и още. Ще седиш с часове на земята!

Добре е стаята да е приятно затоплена!
Вземи си книжки за йога за начинаещи, няколко на брой, и прави само тези неща, които са ти по силите. Намери и тези книги, които ти дават първоначалните правила в йогата. Като едно много важно е, да правиш всяко едно упражнение бавно и с постепенно разтягане, докъдето можеш! Не всяко упражнение е лесно за изпълнение, а в твоя случай има и много опасни за теб, които не трябва да пробваш да ги правиш в никакъв случай. И винаги прави упражненията в най-леката им форма, постепенно достигайки до това, което е описано в книгата. Има упражнения, които могат да ти замъглят съзнанието и дори да припаднеш, защото колкото и елементарни да изглеждат, ако се правят от обездвижени хора, каквито са 90% от хората, се получава едно натоварване в нервната система. Упражненията я причистват и организмът не издържа. Така че първо с най-леките двигателни упражнения и след това постепенно увеличаваш.
Може да намериш упражнения точно за дискова херния. Вече има най-различни сборници.

Повярвай, помага. От личен опит говоря.

А това да ходиш на фитнес и да вдигаш каквото и да е тежко, е самоубийствено за твоето състояние.

Ако имаш наднормено тегло, трябва да го свалиш.

Пий гореща вода, по колкото пъти на ден можеш! Тя помага много!

Успех!

16.   Здравей! Нека операцията да е последното, което да направиш. Търси алтернативни методи, ходи на топли минерални басейни (много помагат да знаеш), пробвай Боуен терапия, разпитвай и други минали през това, дисковата херния за съжаление изобщо не е рядко срещана. Рехабилитатор, Физиотерапевт, Кинезитерапевт. Има начини за облекчение. Милгамма витамините помагат. И дано Бог е с теб!!!

17.   Писах и в предишни теми.

Но сега ще кажа за вендузите.
Има стъклени вендузи, може и с малки стъклени бурканчета ако няма друго, или има едни меки силиконови .

Та, вендузите се слагат не точно на болката където е, а около нея.
Търсете за вендузите информация, има много в интернет.
А силиконовите вендузи, маже се гърба с малко мазнина, не с разни парфюмирани кремове, най-добре мас, и вендузите по интуиция, се движат и то тялото показва как олеква.

Иначе д-р Бубновски, гледам вече е познат и в България, има преведени книгите му, а в ю-туб има филмчета.

Не се отчайвате, и не се оперирайте.

18.   Сега имам време, да обясня, ако има кой да ви помогне край вас.

Лягате по корем на земята, преди това постилате нещо да не ви е твърдо.

Така, краката лекос пръстите обърнати навътре.

Някой край вас, бос, започва да в стъпва на вашите стъпала, стъпало със тъпало.

Един, два, двайсет пъти.
Послед ругия край.

Моите деца така ме лекуват, ако усетя че закъсвам с кръста.

Все едно длан с длан, така и стъпало със стъпало.
И не пренебрегвайте вендузите и маста, маста е универсална във всяко едно отношение.

19.   Има един център, , Spider Sport”, вуйчо ми беше като теб, щяха да му правят операция след месец, той припадна в тях от болка през нощта та майка ми трябваше да му помага, а е млад - 38 години, отиде в този център и се оправи напълно ( с упражнения), преди няколко дни карахме ски заедно, той кара и колело, чувства се прекрасно, сега чака първото си дете, потърси ги в Гугъл -, , Spider Sport”

20.   Изчаках да се прибере моят съпруг,за да го попитам къде кара брат си на лечение,за да мога да ти отговоря точно.Преди години моят девер беше в ужасно състояние точно от вашето заболяване.Мъжът ми го закара в един санаториум,но не,не го закара-буквално го внесе на ръце,почти инвалидизиран.Но не помнех кой санаториум беше,та заради теб го разпитах-Павел баня.Излезе здрав и прав и продължи да работи,а той не работеше някоя лека работа,а обработваше ниви-крупен земеделски производител.Но работеше наравно с работниците си.Това е моят съвет,хора сме и трябва да си помагаме-знаеш ли нещо за помощ,не го крий,а помогни и на други в нужда.Аз поне така разсъждавам и ти желая успех и оздравяване.

21.   Аз съм в същото положение като вас, с тази разлика че съм жена и аз като вас не работя само лятото и то по 2, 3 часа повече немога, адски болки имам доскова херния доло на опашката и 2 на врата ужасно е! Добре че е приятеля ми и да ми помага финансово иначе съм загинала! Последно бях се сковала и неможех да ходя 100 метра. Незнам какво да ви посъветвам лекарите щте кажат! Успех!

22.   Автора: да ви кажа сега съм значително по-добре. Обърнах се към д-р Руменова от Русе. Бях на системи 5 дни, после пих и лекарства. Сега съм добре и ако не спа по очи, изобщо не ме боли и си работя нормално. Дано не се повтори подобна криза, че е страшна работа.

23.   Авторе, радвам се, че си добре! И аз ти пожелавам да не се повтори, но знай, че това зависи най вече от това дали ще промениш начина си на живот. Нямам рецепта за здраве, мога да кажа само грижа за себе си и движение, всеки си знае неговия начин. Ако не забравиш да се радваш на движението, както му се радваш днес, когато се е завърнал всичко ще е ок.