Споделена история от Здраве

Някой знае е ли какво е това?
Здравейте,
момче на 20г.съм от няколко дена имам силна болка в десния крак около коляното когато падна на колене и си връзвам обувките и когато цялата тежест от тялото е към този крак областта около коляното (капачката) ме заболява за няколко секунди докато не успея да го опъна,до тогава ме боли.
Само на този крак е болката боли ме за няколко секунди,но е много силна болка, първите няколко пъти си помислих, че е схващане,но вече минават дни и не е спряло.
Не знам от какво може да е,мислех да отида на лекар,но в момента с covid 19,ме е страх да ходя по болници, защото не съм го изкарал и да не се заразя случайно.
Реално погледнато проблема е за няколко секунди в деня,случва се един път в деня най-много два пъти.
Не е всеки път като съм в тази позиция на тялото.
Търсих информация за тази болка в интернет пространството,но абсолютно нищо не отговаря на моето преживяване.
Обмислях да си купя от аптеката магнезий и калций, дали това ще помогне?
Ако някой знае какво е ѝ какво да си купя от аптеката ще съм Ви благодарен реално ме боли отстрани от капачката.
Извинявам се,за структурата,но не знам как да го обясня така, че да ме разбврате какво ми има.
Също дали има вероятност да мине от само себе си организма да се справе с този проблем.

П.С. Не съм с наднормено тегло, че тежестта на тялото да е проблем,аз съм слаб 63кг.съм и то не знам дали все още съм, защото прекъснах фитнеса преди години и половина и от тогава не съм се теглил сега сигурно съм 60/58кг.висок 1,94см.(Ако кг.и височината имат значение).

Коментари

1.   Аз преди имах проблеми с коляното и от физиотерапевт знам, че когато стоиш прав на едно място, трябва да разпределяш тежестта върху двата крака, а не ту на единия, ту на другия. Да вземаш добавки никога не е излишно, но не очаквай чудеса. Ако болката продължава, отиди на ортопед. Шансът да се влошиш от бездействие е много по-голям от този да коронясаш.

2.   Избягвай да натоварваш крака и да отпускаш цялата си тежест върху него. Например седни някъде да се обуеш, а не падай на колене. Също изпъвай внимателно крака като те заболи, а не рязко, че може да стане по-зле.
Аз имам от време на време болки в коленете, обаче не мога да гарантирам, че е същото нещо. Изпитвам силно желание да изпъна крака, когато това се случи.
Единственото, което ме оправя са топли компреси вечер. Затоплям една кърпа (примерно във фурна или микровълнова до степен да гореща, но да може все пак да се търпи. Обаче трябва да се внимава да не вземе да се подпали), увивам я около коляното и си лягам така. Три-четри поредни вечери така и ми минава напълно.
Ако искаш опитай за една-две вечери да видиш дали ще помогне, но ако усетиш да нараства болката, по-добре все пак иди на лекар.

3.   Може би седиш много или неправилно? Аз имам подобна болка в таза. Казаха ми, че е от прекалено много седене, а понякога може да е натоварващо. Покрай затварянето вкъщи е нормално.