Споделена история от Здраве

Топче на матката
Здравейте онзи ден на шийката на матката си напипах нещо като малко топченце, съвсем мъничко... та се зачудих това до колко е нормално..

И гледах разни картинки и по принцип шийката си изглежда гладка, а на моята има малко топченце, не е изпъкнало, но се напипва.... Притеснявам се и се чудя дали да отида на гинеколог, на 17 и 9 месеца съм и съм сексуално активна от 4 месеца...

За това, че съм под 17 като си искам направлението майка ми трябва ли да е с мен?

Коментари

1.   Първо се намажи с крем здраве (минута за реклама) и ако не мине чак тогава отивай не гинеколог, но ако те още сега отивай, не мисля, че трябва задължително да си с майка си

2.   Можеш да искаш направление и да отидеш на преглед без майка си. Няма как да разбере, освен ако докторите не са ви познати и и кажат. Все пак сподели й.

3.   НЕ СЕ МАЖИ С КРЕМ ЗДРАВЕ! Не се мажи с нищо там!
Първо, не вярвам дори да си си напипала сама шийката на матката, ама както и да е. Отиди на гинеколог, веднага! Майка ти не ти трябва, трябва ти само за аборт, но ти явно имаш друг проблем. Според мен, просто си напипала нещо друго, ама както и да е.
Самият отвор на матката е нещо такова. Не съм си бъркала, не мога да ти кажа, но отивай на лекар.

Номер 2, докторите не казват, живея в малък град, и там не казват. Всички лекари са положили клетва да пазят тайните на пациентите си, освен това, имат си достатачно работа, за да звънят на майките на пациентките си.

4.   Не се мажи с никакви кремове, а върви на гинеколог. Т.е. - първо при GP-то, а след това - знаеш процедурата.

След като си започнала да водиш полов живот, твоето притеснение е добър повод да стартираш консултациите с гинеколог и да ги приемеш като задължителна част от нормалния и здравословен живот на една жена.

Нямам представа от какво може да е топчето - папилом или нещо по-сериозно. Но шийката на матката е уязвимо място при наличие на полов контакт. Много жени страдат от дисплазия или рак именно там. Обикновено един от сериозните симптоми на подобно заболяване е кървенето, така че, вярвам, няма за какво да се тревожиш.

И все пак не подценявай здравето си. Направи си преглед. Личният ти лекар ще ти каже дали е необходимо да отидеш при специалист с майка си.
Ел

5.   То е ясно, че с нищо там няма да се мажа ей така... Но както казваш може да е нещо друго... То там мисля, че няма особенно много неща... какво може да е
Авторката.

6.   Какво можело да е било? Знаем ли, коя жена си пипа толкова навътре? Колко навътре във влагалището беше напипаното въобще?
Според мен ти си напипала нещо по влагалището си, а то си е вид лигавица. Освен това, самата шийка на матката може да си напипала като „топче“
http://en.wikipedia.org/wiki/Cervix

не се панирай за глупости. Няма как да си хванала рак на шийката на матката на тази възраст. Ползвай кондоми все пак!!! Така до голяма степен се предпазваш от всички рискове!

НЕ СЕ МАЖИ С КРЕМ ЗДРАВЕ! Не се мажи с каквото и да е било, дори с билки и такива глупости. Не се играе с този орган!

7.   Амии на около показалец разстояние беше..?

8.   Даже на половин показалец.