Споделена история от Здраве

Натрапчиви мисли за самоубийство
Не знам от къде да започна, историята е доста дълга, но имам проблеми със съпруга ми и от рам дойдоха мислите за самоубийство, който са постоянно в главата ми искам да го нараня, да го заболи до края на живота си да знае, че той е причината, защото болката, която той ми причинява е голяма, не физическа, но душата ме боли наистина не издържам. Сигурно, ще кажете “ми раздели се с него, но не мога, ужасно много го обичам, а и не искам да разочаровам семейството си ( знам, че те биха предпочели да съм сама и жива, но просто не искам разочарованието им.) и най-важното от всичко е, че имаме две деца голямото е на 7, а малкото на 4. Те са причината, която ме спира. Но знам, че никой мъж не е по- важен от децата, но душата ми се разкъсва, тези мисли и желания са по- силни от мен. Казвам си, че са малко и бързо ще им мине и ще забравят липсата ми. Изпивам някое болкоуспокояващо и вместо дозата от две на прием аз испивам уж небрежно 6. На следващият път изпивам и още не в големи дози, но сякаш увеличавам, мислите за самоубийство и самонараняване ме завладяват.
Стана много дълго, но просто им нужда да говоря и да говоря.

Коментари

3.   Как не се замисляш за децата си???Те не са ли по важни от мъжа ти????Кой ще ги гледа,новата жена ли????Я се осъзнай,поговори с мъжа си и се разберете.Как така веднага самоубийство????

4.   Свържете се с психолог. Точно това му е работата. Със сигурност ще ви даде друга гледна точка и сама ще достигнете до правилния за вас извод.

5.   "Казвам си, че са малки и бързо ще им мине и ще забравят липсата ми. " - в невъобразимо жестока заблуда си...
Има горещ телефон на доверието или нещо подобно, някой по-запознат да го напише...

6.   Не пишеш какво точно ти причинява съпругът ти или ти е причинявал, но най-добре говори с него и му обясни как се чувстваш и какво искаш той да промени в себе си. Може би той не осъзнава последиците от поведението си.

Обаче ако дори след разговора той продължава да те наранява, говори с близките си за това и също така, както някой е написал в предните коментари, потърси помощта на психолог, който ще ти помогне да прецениш как да действаш.

Самоубийството НЕ е вариант. На децата ти им трябва тяхната майка.

Децата сега са малки и не разбират, но с времето ще започнат да усещат ако не сте в добри отношения със съпруга ти, така че моят съвет е първо да говориш с мъжа си и да изчакаш да видиш дали ще се промени и чак след това да мислиш за варианта за раздяла. Близките ти може и да са разочаровани, но важното е ти и децата да се чувствате добре, а и животът си е твой. Надявам се да не се стига до раздяла, защото децата все пак имат нужда и от баща, но дори раздяла е по-добре от самоубийство. Желая ти всичко да се оправи само с разговор между теб и съпруга ти!

7.   Отиди на църква и хората там ще ти помогнат. Най - добре да намериш евангелска църква и поговори с хората. Също може и да идеш при някой поп. Със сигурност ще ти помогнат.

8.   Имаш деца! Баща ми почина докато бях малък, това оставя една липса за цял живот. Потърси помощ, има психолози, няма нищо срамно. А относно родителите ти, аз по-голямо разочоравание за тях от това да се самоубиеш, не виждам. И отново най-важното - имаш деца, искаш ли да ги травмираш за цял живот?

9.   И как ще разочароваш родителите си с един развод? Знаеш ли колко много хора се развеждат? Родителите ми, вуйчо ми и 2 братовчедки на татко ми са разведени. Никой не е разочарован. Просто ще разберът с какъв мъж си била. На мен родителите на майка ми са ми казвали "Знаехме си ние, че баща ти не става за майка ти, ама кой да слуша. Ето виж какво стана накрая. Затова гледай с какви се събираш" Децата ти се нуждаят от жива и здрава майка. На мъжа ти ще му е гадно няколко дни ако се самоубиеш, ама после бързо ще те забрави. Но децата ти ще те помнят цял живот.

10.   И аз съм така, но при мен няма семейни проблеми, мъжът ми се държи добре с мен, но аз просто съм си суисидна. Често го мисля и се спирам заради него и семейството се държа.
Разведи се и си хвани един нов пич, от това ще го заболи много повече, отколкото ако умреш, повярвай ми.