Споделена история от Здраве

Какво се случва?
Привет на всички!
След като не успях да получа адекватен отговор от лекарите, които посетих реших да се допитам до вас.
Искам да отбележа,че си направих пълна кръвна картина от която единствено се установи че имам нисък хемоглобин, липса на желязо и B12 тоест лека форма на анемия. Посетих кардиолог, ендокринолог, невролог, хематолог...никой не намира конкретен отговор на симптомите които имам.
От година насъм внезапно получавам слабост в ръцете и краката, щом се появи продължава приблизително 24 часа, съпроводено е от епизоди на сърцебиене. Понякога без основателна причина от типа на стрес и тревожност почва да ми трепери ръката, продължава минути и отминава без външна намеса. От месеци имам стомашни проблеми-киселини, чувство за подуване, оригване, стомашни болки след храна, сутрешно гадене...Понякога ми пречернява, става ми замяно до такава степен че е нужно да спра каквото правя и да се хвана за нещо. Тези симптоми не се случват наведнъж, появяват се през различни части от деня, понякога дори има интервал от дни и седмици. Не знам какво става, странно е. Наясно съм че нещата които описвам нямат нищо общо помежду си, но точно това ме притеснява. Изпитвам внезапно объркване, имам гъсто жълто течение за което обмислям да посетя гинеколог. Непостоянна остра болка ниско вдясно на корема,в областта на яйчниците. Пулсът ми е постоянно висок. На моменти ми се вие свят.
Имах затруднено преглъщане със задух. Унг-то каза че е фаренгит изписа ми капки сякаш сега утихна...Няколко пъти се случва семейството ми да се обръща към 112, защото някои симптоми се проявяват доста тежко и погледнато отстрани гледката е наистина страшна. 112 не бяха кой знае колко полезни, съветваха ме да се консултирам с психолог защото предположиха че това са паник атаки, направих го но след няколко терапии и психологът напълно отхвърли тази възможност и ми каза да говоря с личния лекар. Моля дайте ми съвет какви изследвания да си пусна. Възможно ли е всички тези симптоми да са свързани помежду си? Какъв лекар да посетя? Някой срещал ли се е с нещо подобно?
Пол:жена
Години:17

Коментари

1.   Ми ядрно-магнитен резонанс на галавата правила ли си? Имах един доброкачествен тумор, от който ми ставаше така, излекувах го с лекарства. Понякога той води и до хипотироидизъм. Звучи като да имаш проблеми с щитовидната жлеза. Иди на ендокринолог. Може и нещо друго да е, но много ми звучи на това, което ми беше на мен. Ще се оправиш,но задължително трябва изследвания.

2.   Ендокринолог, пусни щитовидни хормони, полови и надбъбречните! На гинеколог за течението! Пожелавам ви здраве

3.   Виж си щитовидната според мен, как се храниш иначе? Имаш ли някакви алергии или голяма група храни, които не ядеш?

4.   Имаш хранителни дефицити, това със сигурност е причина(та). Преди имах недостиг на витамин б12, заради което имах някои от симптомите, които си споменала.

5.   Посети добър паразитолог. Вероятно паразити.