Споделена история от Здраве

Разкъсана юздичка на пениса по време на полов акт
Здравейте,

при секс със супругата ми получих разкъсване на юздичката (френулума). Тя беше суха и рязко седна върху пениса ми, при което изпитах рязка болка и после целия под се покри с кървави локви. След 10 минути попиване с тоалетна хартия кървенето спря, но при всеки опит да заголя главичката и да го дезинфекцирам потича кръв отново. Някой имал ли е такъв проблем и ако да- какво трябва да се направи? Не ми се иска да ходя на лекар, тъй като ми е неудобно... Мога ли да очаквам да мине от самосебе си, с какво трябва да третирам мястото?

Коментари

1.   Отивай на лекар и стига с тези глупости "Неудобно ми е.".
Ж

2.   Оголваш главата ,дезинфекция ,превръзка ,като внимаваш да не покриеш и дупката от където пикаеш и чакаш 3-4 дни да зарастне

3.   Мястото се третира от уролог, в операционна и под упойка. Надявам се, предвид часа на поста ти — тази работа вече да е свършена.

4.   Няма да мине само. Имаш късо гемче. Отиди да ти отрежат ципата, която свързва главичката ти с кожата около пениса. Ако избереш лазерния вариант "операцията" е 1 минута и си като нов на същия ден.

5.   Вземи си Брауновидон. Ще се мажеш с него. Целта му е да предотврати инфекцията. Но продължава ли кървенето или пък,ако започне някакъв оток да се получава, забрави за саволечението, а веднага отивай при уролог. Дори да не се налага да се правят някакви по-други манипулации, е добре да те види специалист.

7.   Най-доброто което можеш да направиш е да отидеш на доктор да те обрежат. Всички еврейски и мюсюлмански мъже са обрязани. Защо и ти не го направиш, стархуваш ли се? На колко си години?

8.   Ако не правиш нищо, ще си мине само! Достатъчно кръв е изтекло, жената с която си бил си е твоята, така че спокойно, ще боли няколко дни и ще мине все едно не е било.

9.   Не знам кой ми е набил 1цата на по-горния коментар, ама май е някой все още полово неосъзнат... Гемчето или ципата, която свързва главичката ти с кожата, която покрива пениса често се случва да не е достатъчно дълга и при ерекция трудно се открива пениса. При по-страстен и груб секс е много вероятно да се скъса и всичко да стане в кръв. Самата раничка ще се оправи, но проблема няма. В бъдеще сигурно пак ще ти се случи същото авторе, ако не вземеш мерки. Аз имах такъв проблем и сега се чувствам много по-добре, дори издържам доста по-дълго, тъй като тази кожичка е много чувствителна и голям дразнител и нейната липса означава, че няма да имаш толкова голям стимул и няма да свършваш толкова бързо. И още нещо.. това НЕ Е обрязване, не че има нещо нередно и странно в него.

11.   Пикнята също е дезинфектант. Не мога да разбера тъпите съвете да го мажеш със спирт.

12.   Споко и на мен ми се случило но най странното е че имам малак пенис преди това имах по дьлак пенис но когато ми се случило това да ми се кьса кошата на пениса тогава стана малак и сега се чувствам много гадно но ти не се тревожи това ште мини само не го мокри и го варши

13.   Здравей, на мен ми се случи почти същото. Отидох на лекар. Каза да го третирам със силно разреден калиев перманганат докато стане розов (иначе лекарят предупреди, че ще ми прогори лигавицата), за да избегна инфекция. Спирт не е добра идея, защото както знаем главичката на пениса е чувствително място и не трябва да се третира със спирт. Ходих на двама различни лекари и нито един не каза, че се нуждае от медицинска интервенция.
След това обаче дискомфорта при секс остава и понякога пак се обажда болката. Затова винаги преди секс вече ползвам смазка и карам гаджето да ме стимулира с орален секс и това помага.