Споделена история от Здраве

Искам да си обезпаразитя тялото. Кажете ми как?
Здравейте, четох за паразитите в човешкото тяло. Страхувам се, че може да имам такива паразити, и затова искам да се обезпаразитя. Четох за тройчатка и масло от черен кимион. Тези, които имат опит, моля ви, кажете ми как да го направя!

Коментари

1.   Това с паразитите в човешкото тяло е пълна глупост и измислица на тези, които продават разни “обезпаразитяващи” псевдо препарати.
Малкото истински възможни паразитни инфекции винаги искат намесата на лекар. Сред тях са кучешката тения и чернодробния метил. За щастие са много рядко явление.

2.   Ами първо отиди на лекар.

3.   Да, бизнесът с обезпаразитяване върви... Само си купи тоя продукт, я върши работа, я не, но поне е лесно...
Но за да се приложи реално лечение, трябва да подозраш какъв точно паразит имаш. Различни паразити реагират на различни неща. Т.е. трябва да имаш симптоми. Ако нямаш ясни симптоми, алтернативата е постене/глад за да ги лишиш от храна. Но не е така удобно като да си купиш някой хап и успокоиш :)...

4.   Със сигурност имаш паразити. Процента на българите които имат е около 100. Заведенията за бързо хранане са масов заразител. Пипат се пари и какви ли не нечисти предмети и със същите ръце храната на хората. Държавата липсва. Другият голям заразител е нехайството на българите. Галят кучета, котки или се хранят с немити ръце. За всичко това те плащат с хилядократни лихви, защото паразитите са заразно зло. Влияят на емоциите, разсъдъка и поведението. Което мисля е видно по мноизнството българи. Както и състоянието на държавата. Има ги всякакви видове и размери червеи-от малки и невидими с невъоръжено око до дълги метри. Най-концентрирани са в черният дроб и вътрешностите, но ги има и в мозъка. Причиняват куп проблеми и болести. Един от главните виновници за заболяване от рак. Минимумът е никога от заведения да не си поръчваш храна пипана с ръце-салати, хляб, закуски, хамбургери, дюнери, пици на парче и така нататък. На никой не му пука за хигиената и твоето здраве. Може да се поръчва само храна току що извадена от топлинна обработка, която е гореща. Ако нещо те съмнява, че не е с хирургическа хигиена го вкарвай в микровълновата, тъй като тя е един от най-добрите способи за обезпаразитяване и дезинфекция на храната, само да не е в пластмасова опаковка защото изпуска отрови. Тройчатката не мисля, че действа срещу всички видове паразити. Например котешката тения(Токсоплазма) е типичен паразит заразно зло което държи емоциите поведението и разсъдъка на човека като кукла на конци и едва ли тройчатката ще я хване, защото е в мозъка. Козината на кучетата и котките е пълна с яйца на паразити. Ако хората бяха в час за нещата не биха ги докоснали ако ще да им дават хиляди за това. Добра идея е също да спреш месото за известно време.

Чорбаджията на курникът

5.   Даваш ако в шишенце и го носиш в лаборатория. И там тестват за чревни паразити. Може и при личния си лекар да идеш.