Споделена история от Здраве

Как да си оправя храносмилането след антибиотик?
Пих Азакс само 3 дни по 1 таблетка. Взимах и пробиотик. И въпреки това вече няколко седмици често ме напъва и ходя много до тоалетна, често е воднисто разстройство. Гледам да ям много кисело мляко и кефир си взимам, но помагат да ме стегнат само за няколко часа до ден най-много. Кажете ми някой как си е оправил храносмилането след широкоспектърен антибиотик?

Коментари

1.   Кефир, ама не купешки. Сам си го прави, елементарно е.

2.   Отиди на лекар.

3.   Аз пих Азакс повече от 10 дни, също и пробиотик. След това продължих с пробиотика още 1 месец. Ях храни, които запичат и не дразнят червата. Според мен млечните продукти не са много подходящи.

4.   Редовен прием на пробиотици поне 2 месеца докато се възстанови и стабилизира средата.

5.   Преди 6 години бях пил антибиотик, заради един зъб и ми се разбута стомаха.
На ден сигурно ходих по 5-7 пъти до тоалетна. Оправих се едва след 2 год.

Аз по това време избягвах пържено, както и червено месо.
Ядях лесно за обработка от стомаха храни, като варено пилешко и ориз банани от време на време.
Каквото и друго да консумирах, получавах разстройство.

Не ти препоръчвам млечни продукти, т.к. много от тях са фалшиви, както и заради лактозата.

Просто ти трябва време и ще се оправиш.

6.   Имаш проблем с антибиотика понеже освен вредните бактерии той убива и полезните бактерии.
Яж храни които не натоварват стомаха и не си прави кафе.
Ще се оправиш но трябва време да се прочисни организма от антибиотика.

7.   Аз съм лекар. Трябва ти хубав пробиотик за поне 10 дни, дори месец. Ентерол е добър, може 2х1 да го взимаш, далеч от храненията. (Изборът е много голям: синкванон, омни биотик, рекомфорт - зависи от оплакванията ти и финансовите възможности). Както и истинско кисело мляко. Ако оплакванията ти продължат въпреки пробиотиците ще е хубаво да се срещнеш с гастроентеролог на живо и евентуално да дадеш една фекална проба за микробиология за да се докаже причинителят на разстройството ти.

8.   Купи си ентерол от аптеката, яж твърда храна, сухари, Бейк ролс,

9.   Може да си прочистиш организма и със спирулина на капсули (това е водорасло), богато на белтъци и микроелементи.

Lisa

11.   Свга пък съм със запек.

Автора

12.   Пий вода и спорт