Споделена история от Здраве

Има ли мъже, които използват финастерид?
Здравейте. Мъж съм и вече забелязвам как на челото ми косата започва да изтънява все повече. Първоначално се уплаших, защото за мен лично косата е едното от малкото неща, които харесвам по себе си. Не мога да си пусна нормална брада например, защото тя просто не расте навсякъде. Затова разтърсих в нета и се оказва, че много хора, от които и много известни личности взимат това лекарство. Ето, винаги съм се чудел как в ЛА или Холивуд всички имат гъсти коси, гъсти бради, гладка кожа и т.н. Та най-вероятно е от комбинация от хапчета, които взимат.
За мен, бих искал да си запазя поне още няколко години косата. Поне докато създам семейство. В момента съм ерген и чувствам, че ако не овладея това, то ще навреди на самочувствието ми.

Има ли тук хора, които са използвали финастерид или миноксидил и биха ли споделили какъв е техния опит? Дали са получили силни странични ефекти, или пък е проработило за тях и са го приемали с години?

Коментари

1.   Прочети за страничните ефекти и си направи добре сметка какво искаш - да запазиш няколкостотин косъма за още 2-3 години и да се травмираш че "не ти става вече", или да приемеш факта и да си живееш живота.

2.   От финастерид ще станеш импотентен, за миноксидил, в България го няма.Казвам го като медицински специалист

3.   Пич, никога ама никога не ползвай Финастерид и Миноксидил.

Това са токсини, които водят до загуба на либидо, проблеми с ерекцията и още куп други странични ефекти.

Просто си бръсни главата.
Може още по подробно да проучиш в нета. Има доста форуми.

4.   Заложи на други качества, които да впечатлят една жена, не на косата. Жена съм, никога не съм чувала за тези медикаменти, но първите три коментара са показателни. Гледай да не извадиш очи докато изписваш вежди. Лично аз съм се влюбвала и в плешиви и в нула номер. Косата за мен не играе особена роля. И обратното - ако човекът няма други качества освен една буйна грива, хич няма да го погледна.

5.   От автора: благодаря за коментарите. Мисля, че проучването което съм направил е достатъчно. Въпросът ми беше по-скоро към хора които имат опит с това хапче.
До медицинския специалист: ти това толкова бързо го отсече. Сякаш още щом глътнеш първото и край, ставаш импотентен. Някакви данни от проучвания, ала бала.. само 10% от приемащите го проявяват еректилна дисфункция.. при спиране на прием след известно време страничните ефекти отшумяват.. нещо за това? То ако е както ти казваш, тогава защо го предлагат въобще това "лекарство"? А за миноксидила, едно бързо търсене и излизат доста хора, готови да ми го продадат внос от чужбина. Все пак е over-the-counter продукт, без рецепта. Ти май си медицински специалист ама от типа - бай Пенчо, медицинския специалист от беседката пред блока.

6.   Ако бях прочел тази тема преди година щях да кажа, че номе 1,2 и 3 са ненормални и не трябва да ги слушаш, но след като един приятел получи подобни странични ефекти дори от малки количества фин съм съгласен с тях. Из интернет е пълно с хора с подобен проблем, също има форум на тази тема и един сайт, в него даже има брояч, който измерва смъртните случай причинени от финастерид, разбирай хората са се самоубили и последно когато видях бройката беше 80 и нещо. И това е само по официални данни от хора взимали фин от лекар. Аштън Кътчър беше признал в едно предаване, че взима финастерид, ама замисли се. Той да не би да взима само това? Зад гърба му стои цяла рота от доктори които следят него и жизнените му показатели които са готови всяка секунда да предприемат нещо, ако засекат някакви промени. Дуейн Джонсън Скалата взима стероиди в конски дози, който си мисли, че е натурален да свали розовите очила, на 50 години когато при мъжете тестостеронът е спаднал на половина от времето когато е бил млад той е по-масивен и по-изчистен от колкото е бил някога. По твоята логика щом той се боцка в гъза, защо не го правиш и ти? Ами може би, защото не знаеш как ще ти понесе, нямаш нито лекарски надзор, нито пари, нито ресурс, че да предприемеш нещо, ако нещата рязко тръгнат в друга посока. Ако финастерида преебе продукцията на тестостерон на Аштън той ще може да си позволи терапия с тестостерон, ако на Скалата някой орган му откаже той ще има пари да го смени като Арнолд. С теб, ако стане нещо, какво ще направиш? Звучи грубо, ама вероятно ще станеш поредния в статистиката. По-добре иди и си присади коса като Енрике Иглесиас. А за косопада намали чикиите, след всяко свършване се двига дихидротестостерона който е причината да ти пада косата. Или потърси някакъв начин натурално да го намалиш, ако ти е генетично заложено да оплешивееш и финастерид няма да помогне.

7.   Чета коментарите и се смея с глас! Големи разбирачи всички!

8.   На мен косопада спря значително от Магнезиум диаспорал директ прахчета. Взимам го за друго, но и косопада спря за щастие. Пробвайте, ако имате нужда.

9.   6, от твърдението ти излиза, че който чука много е почти плешив. А има доста такива с коса и на късни години. Или с чекиите има друг тип свършване?

За LA и косите - конят и каруцата са в другата посока. Не че всички в Холивуд имат коси и изглеждат добре, защото плащат и вземат лекарства. А просто са да се докопат дотам трябва да имат добри качества, което освен външност включва и здраве. Като следствие имат и коса. Ако не броим Брус Уилис и някои други.

Към автора - щом има такива рискове, по-добре не пробвай дали ще си от 10-те процента.