Споделена история от Здраве

Мускули и маса
Здравейте, момче в пубертета съм и съм доста висок за възраста си. Обаче съм адски слаб. В училище ми викат ''клечка''. Кажете ми съвети за по-бързо покчване на мускулна маса особено гърдите. Какво да ям? Как да тренирам? Средно ям доста. Също така ходя на изправителна гимнастика. Благодаря!

Коментари

1.   Мускулна маса се качва бавно. Трупа се с години наред. Но и за няколко месеца може да видиш резултат. То си е начин на живот. Трябва да тренираш 2-3 пъти седмично и да ядеш достатъчно протеини, както и зеленчуци и плодове.

Тренирай цялото тяло, не само гърдите.(Не върви яки мускулести гърди с женски гръб нали?) Отиваш във фитнеса и почваш. Препоръчвам ти цялото тяло 1-2 пъти седмично като за новак.

Ключа е в постоянството!

2.   Следя

3.   Аз съм момче на.23 г и съм в това положение. Ям доста но няма резултат и съм около 1.90 висок.

4.   Е висок, ама колко си висок точно? За пубертета, примерно 180 е висок ръст, но за зрял мъж е нормално. Ако си 1,90 примерно, трябва да качиш много мускулна маса, за да изглеждаш масивен. Докато ако си 1,70 не е нужно да качваш много.

Ако искаш да качиш повече маса на гърдите, трябва да наблягаш повече на обема. Да правиш повече работни серии. НО тука, няма как някой да ти даде точен отговор, т.к. ВСИЧКО Е ГЕНЕТИКА. Всички сме различни.

Ако искаш пък просто да качваш килограми, трябва да си в калориен излишък. Ако си от т.н. ектоморф, които качват много трудно, ще трябва много ядене. Трябва да приемаш калории от рода на 4000/5000, за да качваш. С чиста храна, това много трудно, трябва да приемаш и junk food.

П.С. Както казах, без някои да те види на живо, няма да получиш добър отговор.
Но ако искаш да качваш кг, трябва да си в КАЛОРИЕН ИЗЛИШЪК.
Колко калории са ти нужни, само ти може да разбереш, чрез проба/грешка.

5.   Умирам някой да ми каже ''Ям много'' ама ако го питам добре де колко калории ядеш на ден - не знае.

После става ясно, че яде три филии на вечеря и си мисли, че яде много.

Аз като съм покачвал ММ съм ял по час докато ми се повръща само от вида на храната, ама те нашите ядат много :D

Бързо и мускули се изключват взаимно, мойка.

Трябва да си изчислиш TDEE-то, оттам да си натъманиш калориите поне с 500 отгоре и да следиш, ако не качваш вдигаш със 100 и после още и още. Без да се поинтересуваш как се следят макроси... трудно.

Братан.