Кой пол обича повече секса?
Здравейте!
Днес спорехме с един приятел на тема "Кой от двата пола обича повече секса"
Според него гена като я засърби отдолу и...
Според мен мъжа мисли много повече за секс и му се прави много повече.
Как мислите вие?

Коментари

1.   Това е все едно да питаш Пешката или Герги обича повече секса. Всеки си има различно либидо без значение от пола. Но ако говорим за удовоствието от секса, четох, че жените изпитвали много по-силно удоволствие при секс. При техния оргазъм се отделят средно 2 пъти повече хормони на щастието, отколкото при мъжа. Отделно гениталиите им са два пъти по-снабдени с нервни окончания и съотвено доста по-чувствителни към физическия контакт. Освент ова и женския оргазъм бил по-продължителен като време. При мъжа трае само няколко секунди, а при жена може да стигне и до 40 сек., ако не ме лъже паметта, но може и да бъркам точната цифра.

След като прочетох тия неща, ми се прииска за момент да усетя секса от женска гл. т. Представям какво щеше да е, ако членът ми беше 2 пъти по-чувствителен или ако изпитвах двойно по-голямо удоволствие при оргазъм и то за по-продъжлително време. Нищо чудно, че жените като тръгнат, им се услажда повече и от на мъжете.

2.   Мисля че е до човек, има си по-сексуални хора и такива, по-малко и даже такива, на които секса не им е любимото занимание. Така да се обобщава мъжете или жените е глупаво.

3.   Мисля, че спорът ви е бил напълно безсмислен. Всичко е до отделния човек, както са го казали и по-горе.

4.   "Мъжът мисли повече и му се прави повече" но физически не може и наполовина колкото може едня жена.
Говорим за хора с нормално до високо либидо, изключваме асексуалните.

5.   Аз съм жена и мога да правя секс постоянно. Буквално.
Мога и без, не ми е проблем, но съм страшно сексуален характер и само чакам събота или неделя да дойде, за да мога да се усамотя с мъжа си за поне 24-часов маратон, както си трябва... :D
Та... до човек си е, според мен.
Имам познати жени и мъже, които въобще не правят секс и такива, които откачат веднага при вида на хубави форми, примерно.

6.   Хм, не мисля, че може да се направи генерално заключение. И сред двата пола има както доста сексуални, така и такива, които ако не трябва да се възпроизведат изобщо няма да си правят труда :)
Другото, което си мисля е, че доста хора въобще не са попадали на правилния човек, който да им отвори очите и сетивата какво всъщност представлява сексът и какво удоволствие може да носи. Та, как да знаят обичат ли го или не?! :)

7.   Според мен не е до пол, а до човек.
Намираш си партньор/ка с подобни на твоите предпочитания и си на седмото небе!

8.   Мъжете са супер курви по природа - и в двата смисъла. Това няма кой и как да го отрече. Постоянно говорят за секс, всички шеги накрая стигат до секса, явно само за това мислят. Та смятам, че на тях им се прави повече секс. Отделно от това физиологията на жената и мъжа са различни.

Нина

9.   Да, мъжете имат нужда и са зависими от секса в по-голяма степен, но жените изпитват по-голямо удоволствие. При мъжете секса е първопричина за други, а при жените следствие от други неща.