Споделена история от Здраве

АГ проблеми
На 18 съм. Сигурна съм че вече сте чули десетки такива въпроси в тези сайтове и мигновената реакция е : Отиди на гинеколог. Много бих искала да ми дадете някакъв съвет който да изключва тази опция тъй като финансите ми поне до края на този месец не го позволяват, а направлянията бяха свършили? Значи, около Нова Година получих слабо бяло течение и леко зачервяване. Бях на гинеколог и ми каза че не знае от какво е, преписа ми 4 хапченца за един ден, изпих ги и чак след две седмици ми мина, вероятно не от хапчетата.

Преди около месец бялото течение отново се появи, този път по интензивно. След малко смрадлика отшумя, после пак се появи. Пак има зачервяване, но този път придружено с почти неусетни болки долу в стомаха и днес лек сърбеж. След толкова много симптоми вече започнах да се притеснявам дали не е нещо сериозно, тъй като от месец не минава. Някои имал ли е подобни оплаквания. Тъй като в интернет е пълно с най-разнообразни болести и като чета си въобразявам че съм болна от всичко.

Коментари

1.   Намери пари от някъде и отиди на преглед. Не можеш ли да получиш направление от личен лекар и да отидеш да се лекуваш? Не са нормални нито зачервяването, нито болките. Как да ти се помогне тук, когато понякога на лекар е трудно с преглед да определи диагнозата?

2.   Една жена: И аз бях така. Точно така... Мога да ти кажа само, че има 170 вида гъбички, които биха го причинили + всичко останало. Не ходи на какъв да е гинеколог. Важно е да ти се направи МНОГО точна микробиология. Предходната ми докторка ме лекува 7 месеца. Смених я и... Изследванията показаха точната разновидност на гъбата, освен самата гъба. Оказа се, че лечението й е било неправилно и е направила гъбата резистентна към почти всички лекарства. ЧЕСТИТО! - 250 лв за "последния влак" лекарства. Слава богу, оправих се. В никакъв случай не прилагай самолечение!!