Споделена история от Здраве

Какъв е тоя зор да се ваксинираме?
Чета днес, че има предложения на вкасинирате да се дават по 50 лв от държавата. Това е абсолютен прецедент - нашата държава да дава пари, за да направиш нещо. Отделно децата на неваксинирате да не се приемали в детсктие градини.

Не разбирам какъв е тоя зор да се ваксинираме. Като медик казвам, че масово месец-два след ваксината започват да имат проблеми със сърце и кръвно хора, които никога преди не са имали.

Но аз първи път чувам държавата да дава пари. Убеден съм, че никой няма да даде пари просто ей така, без да има интерес от тая работа. Не знам - производителите ли плащат, за да им се продават продуктите, конспирации ли има, какво, но определено на някои по високите етажи им е голям зор всички да са ваксинирани.

От години има антиваксърски настроения, балдоарение на които запонаха да се завръщат болети като туберкулоза (пази се в тайна, че в момента има бум на такава и от доста време вече), морбили и какво ли не и на никого не му прави впечатление, обаче от този Ковид голям зор да ни "предпазят".

В аптеката един аспирин не ти дават безплатно, обаче за ваксина 50 лв. То ще кажеш, че сме цъфнали и вързали и сме богата държава, опраливи сме здравеопазване, образование, наука, инфрастркутура, заплати, та сме опрели да даваме пари за ваксина.

Както е казал автора "Келепир има в тая работа".

Коментари

1.   Не съм специалист, но така ще направят, че всички трябва да се ваксинираме. Налага ми се да пътувам имам интервю за работа, но имам само два дена, от малък град съм, трябва да ходя в София за ПСР-тест със сертификат, т.к. Събота и Неделя лабораториите са затворени.

Свободата свърши. Никакви планове не можеш да си правиш, купих си билета, но какво става ако теста е " "?

Имах единственото удоволствие, да пътувам и работя в различни страни и то свърши.

Добре, бих си бил ваксина, но за к'во след 6 месеца нейната валидност свърша и отново трябва почна с тестовете?

2.   Tова е само предложение и най-вероятно ще си остане само такова, защото пари няма. Да предположим, че се ваксинират 1 млн. души, това означава да се намерят 50 млн. лева, откъде? Ако се случи ще е с цената на дефицит. Но дори и да се случи това не са пари на ръка, а ваучер за туристически услуги, т.е. трябва да се ваксинирате цялото семейство за да идете някъде за един уикенд и пак нямат да стигнат парите и ще трябва да си доплатите.

Производителите на ваксини не плащат, те само вземат пари. Най-скъпата ваксина е тази на BioNTech и доколкото си спомням двете дози струваха нещо от рода на 22-25 евро. Т.е. ако си платят рушвет да се ваксинират хората за тях няма да остане нищо и то за най-скъпата, а останалите производители с по-евтините ваксини ще са вътре.

Поне на теория, идеята е хората да се ваксинират, защото превенцията е по-евтина от лечението винаги. И когато се има предвид по-евтино в такава епи(или пан)демия се няма предвид, че е по-евтино за болничната система и здравеопазването въобще, а за цялата икономика и общество. По-добре е да раздадеш по 50 кинта (особено преди избори) на хората за да се ваксинират и ако може да се избегне нов лок-даун, който просто ще убие и без това колабиралата вече икономика. Но това е само на теория, защото знаем, че в България здравето на хората и на обществото е последната грижа на всичките управляващи независимо от партията им.
Така, че според мен това е политически PR точно преди изборите, както бяха и 50-те лева добавки към пенсиите и вероятно няма да се случи.

3.   2, дали ще се приеме е без значение, въпросът е, че явно някой има зор да се ваксинираме и се пита защо аджеба? Едва ли е, защото се е загрижил за нас.

4.   Заради страничните ефекти, оче успяват да цензурират и т.н. но вече започнаха в различни държави да съдят заради графрна, наночастици с информсция...т.н.
В Испания в момента в Андслусия и на Балеарските острови се събраха доста хора които ще заведат групово дело.
Отделно на Майорка (може да са давали по ноеините) буквално затвориха и изолирсха група студенти в хотел и ги принудиха за тестове които естествено, излязоха положителни.
След 3 дни засади от родители, граждани и репортери накрая се принуди една съдийка да го освободят. Имаше и организации различни сред които "биолози за истината".
Веднага им направиха повторни тестове от които излязоха 50 негативни, тестовете според кой ти ги прави...
Сега и те ще съдят! А
Започва все по-яко да надига глава будният човек и за това бързат! Да си постигнат договореният % с техните господари и да си вземат техният си пай от геноцида.

5.   Както казах държавата (а държавата би трябвало да сме всички ние) има интерес, за да няма нови лок-дауни.

6.   Честно казано, много ме е страх. Средната ми сестра е на 18, има анемия, ваксинира се, защото ще пътува в чужбина и сега има главоболие, температура от време на време е така просто вдига, ръката я болеше в началото... притеснявам се за нея

7.   Според мен ЕС дишат във врата на властимащите у нас и им упражняват натиск задкулисно. И може би има защо.

Процент на хора, получили поне по една доза ваксина, към 7 юли 2021 г, в:

Германия - 57.14%
ЕС, средно - 53.02%
Румъния - 24.87%
Северна Македония - 18.75%
България - 14.21%

Ако модераторите ми позволят, пускам един линк към източника си: https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Таааа... Най-зле сме в цялото ЕС? И то с МНОГО? Неква кирлива Македония ни минава, смятай... Както и да е, теориите са ми две:

- Може би предстоят глоби на държавите в ЕС, които прекалено се бавят с ваксините. По-добре да дадеш 50 кинта на Ганьо от собствените му данъци, отколкото да дадеш 100 (примерно) на Меркел. Така ще имаш по-малко да си прибереш в джобчето или шкафчето - еми не си е работа!

- Не знам дали ви направиха впечатление мерките за локдауните, дето ги правеха миналата година, но... Яко се копираха мерките взети на Запад. Австрия затваря ресторантите? Еми и ние ги затваряме. Германия въвежда задължителни маски в магазините и макс до 1-2 човека в тях? Еми и ние също! Обаче ако на Запад спре нуждата от мерки заради достигнат процент ваксинация, пък ние не сме го стигнали... от кой ще "преписваме"? Разбирате ли, ако досега е важало оправданието "ами всички други го правят, затова го правим и ние," то сега, особено ако продължават да се разболяват и да умират хора, отговорността за ВСЯКО решение или липса на такова ще тежи на плещите на наш'те драги управници. А на тях определено не им изнася това. :)

8.   Когато нещо ти го дават безплатно знай че стоката си ти. А ако ти плащат за да ти го дадът, се замисли колко е голям техния келепир

9.   Празни приказки. Някой се натяга да се направи на умен, друг плямпа да се чуе и той. И простотията е заразна.

10.   Чиповете имат срок на годност, трябва да ни навият преди да започнат да дават бъгове.

11.   Две са основните точки които изложи автора и аз ще се спра само на тях :
1. Ваксините убиват. Дори статистически и фактологически е така
2. Дават пари за да се ваксинираме.

Извода : дават ти пари да се самоубиеш

Вие се ваксинирайте. Аз тази конституция, която ми дава правото ДА НЕ СЕ ваксинирам мисля да я защитавам с калашник в ръка..

12.   Номер 11: И къде по-точно се намира тази статистика, която показва, че ваксините убиват? Не се приемат "статии" от Фейсбук за отговор.

13.   11, ваксините са ни спасили от куп смъртоносни болести, не говори глупости. Хора като теб са срам за държавата - маледонците са по-грамотни от нас…

14.   Зорът е, че трябва да се спре пандемията. Не знам как не се досещате, че това е истинската причина.

15.   Зорът е да се приключи вече с тази пандемия, което няма как да стане без спазване на мерки и ваксини. Интересно, че се връщат и стари болести заради антиваксъри-тарикати с фалшиви сертификати. Явно вече са мнозинство. Срамота.

16.   Нямаме конституция, която да коментира ваксините и да ти дава права. Имайте предвид, че на запад дори годишните прегледи при ЛЛ са задължителни като превенция за тежки заболявания, които и на двете страни ще струват скъпо, ако се случат.
Аз съм ваксинирана. Стана така, че от други безобидни вируси си докарах много страх, болки и неприятности. Няма да влизам в подробности, но непрекъснати болки, тежки лекарства ще си ги влача до живот. Качеството на живот ми се влоши драстично.За себе си прецених, че предпочитам ваксина, вместо още по-големи проблеми. Дори, мисля, че ако се разболея от ковид, няма да излезна жива.
За чипирането- не знам от къде излезна тая тъпня, при положение, че до сега всички сме ваксинирани по ваксинационния календар. Въз всяка страна го има, според заболяванията които ги има там. В БГ , единствено, циганите не се ваксинират, щото нали да не им се затрие семката. И, напоследък, майки антиваксърки са се запенили и запънали. Имайте предвид, че колкото повече пътуваме по работа, учене и развлечения , с толкова повече хора ще се срещаме. Имам познати, които си докараха екзотични болести от чужбина. Едва ги диагностицираха, защото лекарите не са ги срещали от 70 години по нашите земи .
Младите хора, които не са боледували кой знае колко, не са гледали малки болнави деца, дето да им умират в ръцете, не са гледали възрастни роднини, си мислят , че са безсмъртни. Еми, ще ви изненадам- не сте безсмъртни и се грижете за себе си . И не бъдете на един акъл с най- неуките прослойки на обществото.

17.   Няма да се ваксинирам и 1000 лв. да ми дават, а когато ножа опре в кокала ще има Брайвик в Бг вариант.

18.   Н 16, недей да лъжеш!!!
Много зомбита като теб сега чак започвате да включвате как се прецакахте, от елементарна злоба вече се опитвате да присъедините към стадото други!
Ето ти, отвори си широко очите и ЧЕТИ как законно можеш да откажеш:
https://bg2.htgetrid.com/bolezni-rebenka/privivki/otkaz/

20.   Търсете също "вашето оръжие за законен отказ от ваксините"
Имате свободна воля!!! Имате информация!
По цял свят вече има доклади със съдържанията на "ваксините"- търсете, проучвайте и поемете контрол над живота и телата си, особено на децата ви!
"Ваксината" я приемате като се подпишете предварително, че е ДОБРОВОЛНО! PCR правите доброволно, а не мислите, че е достатъчно да ви вземат слюнка ако е за проба за толкова заразен вирус колкото казват...мислете!!! Ама не, трябва да ви бръкнат в носа до мозъка, там чак се скрил в засада "вирусът". Съвсем доброволно ставате нечия собственост (идентификационен код в наночастици, който уж е само за идентификация за ваксинация, а отдавна са патентовани 84% човешки генома. Патент= собственост) и никой не носи отговорност за последствия за здравето и животът ви! Вие подписвате това!

Размишлявайте, не чакайте като овце по ТВ-то да ви казват какво да мислите, чувствате, правите. Ето ви още малко тема за размисъл:

https://www.genome.gov/about-genomics/policy-issues/Intellectual-Property

https://debatewise.org/3693-the-human-genome-should-be-patented/

21.   Ами брат, ще ти кажа аз защо се ваксинирах - мразя да ходя по лечебни заведения. Не защото не уважавам докторите като специалисти а заради обстановката и мизерията които могат да те доразболеят. Сега с тоя тъп вирус шанса да се наложи да ходиш ти и или твой близък по поликлиники/болници е голям - 1:6 като при руската рулетка. А рано или късно всеки ще се срещне с вируса и според статистиките вероятността да имаш медицински проблем е в пъти по-малка, ако се ваксинираш. Вече мина повече от година и има достатъчно данни затова - разгледай сайтове за статистика (worldometer, ourworldindata и т.н.) или говори с (млади) сериозни лекари, които не се занимават с политика - аз го направих и стигнах до този извод за себе си.

22.   Ето ви още, четете и МИСЛЕТЕ преди, а не след
https://elcolectivodeuno.wordpress.com/2021/07/07/norway-has-started-to-compensate-three-victims-of-astrazenecas-vaccine/

23.   Зорът да се ваксинираме е, за да не задръстваме здравната система, която и без това не е в добро състояние. За да пренасяме по-малко вируса и оттам да не се появяват мутации. Да не говорим, че на държавата не и е изгодно хората да се влачат с пост ковид симптоми. Изобщо нещата са в интерес и на управляващите, и на народа, колкото и да е парадоксално. Всеки сам си решава, и е добре да е така, но в България много странно почти всички смятат, че се опитват с нещо да ни минат, и затова тези стимули изобщо не са неочаквани. А защо хората толкова се дърпат, не знам. Може би заради конспирациите и ниската здравна култура.

25.   23 - Може ли хората да се дърпат, защото вече имат споделен лош опит от ваксинирани роднини или приятели? Как може да приемате за чиста монета всички глупости, с които облъчват телевизиите... Може ли и бива ли да сме толкова наивни.. Хипотетично да приемем, че вярвате на Личния си лекар, или имате приятел Лекар, чието мнение е, че задължително трябва да се ваксинирате, защото "това е единствения вариант" да се справим с п(л)андемията. Този лекар, кой го е информирал за това "как да мисли правилно", и какво мнение да споделя на пациентите си? ! Правилно - пак същите, дето бълват дивотии по Телевизиите.. Добре де, дайте да помислим заедно:
1- НИКОЙ не носи отговорност за действието и последствията от ваксината, в това число НИТО Производителя, НИТО Лекаря, НИТО която и да е здравна организация;
2-Последствията се носят от всеки персонално, заради което и всеки ваксинирал се, бива заставен да подпише декларация-съгласие;
3-Каква гаранция се дава, дори и да решиш да се ваксинираш-можело да изкараш вируса по-леко 80-90% или ЕВЕНТУАЛНО да имаш имунитет няколко месеца... От това кво следва - да вземем да се ваксинираме 5 пъти в годината ли..?
4- Кога се е чуло и видяло безплатно да ти се предлагат медицински продукти, а в Случая вече и БОНУСИ да дават, само и само да се ваксинираш;
П. С - Никога не съм бил антиваксър, напротив, сложил съм си почти всички полагащи се и задължителни ваксини. Не вярвам в крайните конспиративни теории за чипиране и глупости от сорта, но и не вярвам на "ПРАВДОПОДОБИЕТО" за сериозността на тази пандемия.. Ами па вземете някой достоверен източник и сравнете колко са умрели от Ковид и през годините колко са умрелите от грип и т. н..