Споделена история от Здраве

Проблеми с теглото
Здравейте, аз съм момиче на 12, висока съм 1, 63 и тежа 52 кг. Чувствам се дебела и грозна, срам ме е да съм навън с приятели, защото всички те са около 38 кг. и се чувствам ужасно. Ходя на спорт от 4 години, отказвам храни, даже ям на много малки порци, но нищо не помага! Срам ме е в училище покрай перфектно слабите ми съученички... дайте ми съвети за по-слаби крака и корем?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   В нормата си, спри да си въобразяваш разни глупости.

Съотношението килограми ръст почти винаги е в нормата когато
например

човек е висок 1.80 м и тежи около 78-80 килограма, също така 5-6 килограма отгоре не са болка за умиране, но си е в нормата всичко.

2.   Продължавай да си въобразяваш глупости и ще си болна много скоро от анорексия или булемия! Със сигурност с тези мерки дето си описала не си дебела, по-скоро тези с 38 кг са болни.

3.   Със сигурност изглеждаш много по-добре от кльощавите ти приятелки. Съвсем в нормата си си и нямаш причина да се срамуваш, особено щом тренираш и имаш стегнато тяло. Не забравяй, че мускулите също тежат. Преди да се вкарваш във филми, поинтересувай се как се изчислява индекс телесна маса и ще видиш, че теглото ти е супер.

4.   Много добре си изглеждаш. Твоите съученички са недоразвети и имат детско тегло. И те ще станат нормални като теб след време. Много си си добре, свиркай си и се3 радвай на живота. Приеми се каквато си и се обичай.