Споделена история от Здраве

Вагинална инфекция
Здравейте, момиче на 15 съм. От много време съм забелязала, че нещо не е наред там долу(поне 3-4 години). Имам гъсто бяло течение (понякога леко жълтее) и неприятна миризма, както и зачервяване. За сметка на това нямам сърбеж или поне не ми се случва често. Споделяла съм на майка ми но тя ми беше казала нещо от сорта че ще се оправя(не ми обърна внимание и не искаше да ме заведе на гинеколог). Обмисляла съм да отида на гинеколог но ще ме е срам да отида и то сама. Въпросът ми е за жените/момичетата които са се сблъсквали със същия проблем, кои лекарства ви помогнаха? Как ги приемахте, за колко дълго и всичко за което се сетите ще ми е от полза. Девствена съм, не съм си слагала нищо отдолу (само тампони 3-4 пъти) Знам, че за всяка жена са различни лекарствата, но нямам избор поставете се на мое място, много е неприятно.

Коментари

1.   Без преглед не може. Отиди при личния лекар и помоли за съвет. Ще те прати на гинеколог. Ако не можеш да отидеш сама, говори отново с майка ти. Настоява. Здравето е важно нещо.

2.   Нелекувано бяло течение води до сериозни репродуктивни проблеми в последствие ако не бъде лекувано!
Говори отново с майка си, не може така. Нека те погледне гинеколог.
Това което бих ти дала като съвет е да не използваш временно никакви гелове и т.н., измивай се само с топла вода. Ако ти е неприятно, то поне ползвай бебешки сапун. Изплаквай го добре.
Поговори с майка си и я помоли да ти вземе глобули (свещички). Полижинакс са леки и подходящи за млади момичета. Тъй като си девствена и вероятно ще чувстваш дискомфорт, не ги слагай толкова навътре, ами по-скоро съвсем малко по-навътре от входа на влагалището. Задължително слагай превръзка тъй като изтича и ще ти изцапа бельото.
Ако имаш непоносимост към соя не ги ползвай.
Също така не ходи на басейн известно време. Там влизат всякакви и инфекцията може да се задълбочи.
Не се плаши излишно, лечимо е!

Ж 21

3.   Говори отново с майка си. Ако не иска да те чуе сама отиди при личния си лекар. Несериозно е една майка да не обръща внимание на проблем на детето си! Не слагай нищо без да те е прегледал лекар!

4.   Задължително отиди на гинеколог!